Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mother_nature nie, nie. Wyceniała nam ekipa, która miała budować (nie ta co teraz buduje), mówili, że mają dobre ceny materiałów itp.

Z resztą my chcemy budować z silikatów, nie silki :) i raczej bierzemy pod uwagę składy spod Krakowa :) mam złe doświadczenie z krakowskimi.. zazwyczaj albo im się nie chce odpisać.. albo mają wyższe ceny niż taki sam przedstawiciel spoza Krakowa.

Z oknami było tak samo, chciałam się zorientować jaka jest cena, krakowski przedstawiciel do dziś mi nie odpisał (chociaż sam prosił o wysłanie maila), a przedstawiciel z Olkusza zrobił w 2 dni profesjonalną wycenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z wodą zrobić możemy chyba tylko jedno - drenaż, drenaż everywhere

 

Liliputku na razie konkretnych wycen na bloczki nie mam, wstępnie liczyliśmy ok 3zł/szt przy 4 tys sztuk, ale nie pamiętam powierzchni ścian, żeby przeliczyć na cenę za m2

na pewno się pojawią, ile ekip może wystawić jedną budowę? ;) Limit pecha macie wyczerpany (my znowu bez ekipy, bo pan nas olewa i zero kontaktu mimo wcześniejszego umówienia się na spotkanie w weekend, przecież nie będę czekać do maja nie wiedząc na czym stoję o_O )

 

co do wycen na okna, zgadzam się, poza Krakowem chyba mają mniejszy ruch, bo dziś rano poszły prośby a koło południa miałam już gotowe wyceny na mailu wow! Są bardzo do siebie podobne, wszystkie okna (12szt) to koszt taki jak jedno tarasowe HST :D

 

no i blaszak właśnie zamówiony, brzydki jak noc, ale może uda się go jakoś zamaskować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uśpiłam małego Liliputka, to mogę coś napisać :)

 

 

Niechaj my też mamy brzydkiego blaszaka, ale ja w ogóle chcę go potem zdemontować, więc kupowałam II gatunku :) w sumie panowie od montazu powiedzieli, że te II gatunku mają bardziej trwałą blachę, z plamami i brzydszą, ale w sumie lepszą ;)

 

no tak drenaż.. a może dałoby się odprowadzać wodę do zbiornika, by mieć na podlewanie ogrodu? :) włącza mi się myślenie mojego taty...

a mogę z ciekawości zapytać ile kosztują okna drewniane, bo o ile pamiętam chcecie mieć drewniane :) tak mniej więcej :)

 

ta nasza obecna ekipa powinna się stawić, sama przysłała umowę, sama do nas zadzwoniła w sprawie szczegółów budowy i sama się umówiła z geodetą naszym :) akurat nasz geodeta to cudowny człowiek :) ile może to sam robi, nie angazując nas i wszystko w terminie.

Wydaje mi się, że poza Krakowem bardziej szanują klienta... takie mam odczucia. Dotyczy to każdej z firm, z którą miała styczność. Aaaa oprócz ekip budowlanych :D

Masz rację, jak ktoś olewa na początku, to z doświadczenia wiem, że potem olewa jeszcze bardziej :( ale nie jest to regułą, więc życzę by mu coś wypadło :) i byście się spotkali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia dla Lilipuciątka!

noo, ekipa zapowiada się Wam świetnie!

 

naszemu niestety nic nie wypadło, pan nie odbierał telefonu tylko od nas - nie ogarniam :bash:

ale właśnie jesteśmy po słowie z inną ekipą, która zapowiada się podobnie solidnie jak Wasza (może to ci sami? :D )

 

taki zbiornik pewnie zrobimy, bo nie można odprowadzać wody poza działkę. Byle nie wyszedł z tego staw na karpie :p

 

blaszak też chcę zdemontować - sprzedać, żeby część $ odzyskać i dlatego nie zdecydowaliśmy się na taki II gatunku, bo nie wiem, czy byłoby co sprzedawać. W cenie blaszaków znalazłam śliczne domki drewniane dla dzieci, ale Chłop powiedział, że nic się tam nie zmieści - a już wyobraziłam sobie zgarbionych panów murarzy popijających kawę w małym różowym domku :( Nic to, kupiłam laminowaną tkaninę, uszyję z niej girlandy i powieszę na blaszaku :D

 

Okien drewnianych na dziś nie bierzemy już pod uwagę, bo napiął się nam budżet :( Za 12szt niezbyt skomplikowanych (w tym 4 fixy) plastików obustronnie białych + 3m HST ok 15tys (ze zwykłym montażem) z czego połowa kwoty to tarasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Okien drewnianych na dziś nie bierzemy już pod uwagę, bo napiął się nam budżet :( Za 12szt niezbyt skomplikowanych (w tym 4 fixy) plastików obustronnie białych + 3m HST ok 15tys (ze zwykłym montażem) z czego połowa kwoty to tarasowe.

 

Zazdrość mnie bierze, marzę o takich kwotach za okna :p

Ale cóż, 18 sztuk okien 140x180 + 4 gigantyczne wole oczy swoje robią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra ale Ty będziesz mieć skrzynkowe drewniane? to pewnie wychodzą więcej niż materiały na cały mój dom ;)

 

Skrzynkowe w życiu! Miałam w poprzednim mieszkaniu i nie wiem po co mnożyć mycie okien razy 2 ;P

 

Drewniane, trzyszybowe, R+RU, z jednym szprosem konstrukcyjnym i paroma zdobieniami.

Wole oczy niestety gigantyczne (3m podstawy) i ceny wyglądają tak, że 2/3 to te 18 sztuk okien, a 1/3 to 4 sztuki wolich oczu.

Całość wychodzi boleśnie :p

A i tak zbiłam już cenę o więcej niż kilkanaście tysięcy kombinując z różnymi wersjami otwierania tych okien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra no jak to po co? dla klimatu ;)

A kto to będzie mył? :D

Klimat pewnie byłby, gdyby to dla mnie była nowość. A nie jest, bo takie okna miałam. Skrzynkowe, z tyloma szprosami, że jedno okno miało 48 pól do umycia. Okien było jedynie 3, a schodziło 2 dni z myciem...

Stąd skrzynkowych nawet nie brałam pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!! :)

 

ja z dobrymi nowinami :) od poniedziałku zaczynamy kopać pod fundamenty :) ekipa, geodeta, koparka dograni :) i już nic nie powinno stać na przeszkodzie :wiggle:

 

Ale super. Powodzenia!!!

 

A tak z czystej ciekawości. Ile mniej więcej czekaliście na PnB.

Nie jestem zbyt cierpliwa :oops::oops: I chciałabym się jako tako przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący :) Na parterze kurczę dużo traci się na komunikację: te 10mkw korytarza do dolnej sypialni to całkiem sporo. Górne sypialnie gigantyczne - szczególnie ta na 26 mkw ;) Natomiast fajne jest przejście z niej przez garderobę do łazienki.

 

Jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądał po Waszych zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo pomyślałem o tym korytarzu. Niby można tam zrobić potężną szafę na kurtki etc. i powiększyć wiatrołap bo jest mały. Na górze też strasznie dużo miejsca na komunikację, tym razem 14m2. Ogólnie dom bardzo duży. Pomijając kwestie użytkowe zupełnie nie podchodzi mi elewacja. Połączenie kamienia z drewnem jest mdłe -- brakuje mi kontrastu. Ja się też miotam z elewacją, nie mogę coś tego ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...