Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mother_nature, aaa bo zbiło mnie z tropu, że roboty na dwa dni - myślałam, że już zaczęliście kopać

 

Katy, nie zauważyłam, że masz dziennik, zaraz zaglądam

my z różnymi papierami bujamy się oficjalnie od lipca, ale tak naprawdę od lutego zeszłego roku, więc wiem o co chodzi :rotfl:

 

Łukasz plan był taki, żeby SSO zrobić w zeszłym roku, dom postałby przez zimę, ale stało się inaczej, a spieszy się nam do wyprowadzki, więc jeśli zamkniemy wg planu (lipiec/początek sierpnia) będziemy cisnąć by zrobić deweloperkę, grzać przez zimę i spokojnie robić w środku (część instalacji, podłogi, malowanie, k-g sami).

Pod blachę/blachodachówkę nie trzeba dawać pełnego deskowania (no na pewno nie zaszkodzi, ale łaty wystarczą), ale za to jest szczelna, a dachówka potrzebuje lepszej folii by uzyskać szczelność, więc z tymi oszczędnościami to różnie wychodzi - tu taniej, ale tam drożej ;) Nie wyobrażałam sobie domu z pokryciem innym niż dachówka/gont ale będzie blacha - panel na rąbek <3

Więźbę mamy policzoną pod dachówkę i taką zostawiamy - chcemy wykorzystywać belki (m.in. zawiesić na nich huśtawki) i zrobić dzieciom antresolę na strychu, więc wolimy mieć przewymiarowaną żeby się nie stresować.

 

Co do robocizny bez materiałów - nam większość firm od razu zaznaczała, że materiały są po naszej stronie.

 

Czytałam wczoraj o hydroizolacji piwnicy (lub fundamentów), która jest równocześnie ociepleniem - kojarzycie co to mogło być? Czy to był tylko sen?;)

 

edit:

u mnie wróciła zima :(

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj bydź może moi doradcy są przeraźliwieni na punkcie dachu ;). Faktycznie, ja w "fachowej" prasie wyczytalem o konieczności deskowania tylko pod płaską blachę.

Co do oszczędności to lepiej już dam spokój, bo zaraz zacznę się zastanawiać nad zasadnością moich planów co do dachówki ;)

Jeśli zostawiacie mocniejszą więźby to na pewno nie zaszkodzi, a jesli macie to wykorzystać to i uzasadnia większy wydatek. W sumie to pewnie różnica jest w masywniejszych kantówkach, a robocizna i tak będzie na podobnym poziomie.

Ja mam podobne zamiary co do wkładu własnej pracy, albo i większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorową porą łysy brunet (to ja) dyskutował z małżowiną (to żona moja) na temat deskowania pod blachą i doszliśmy do wniosku, że trzeba jednak je zrobić właśnie w celu wyciszenia blachy. Tzn. można kłaść blachę bez deskowania, ale wtedy będzie bardziej hałasować (małżowina wykazała na przykładzie znajomej nie posiadającej deskowania, że jest rzeczywiście sporo głośniej). ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam wczoraj o hydroizolacji piwnicy (lub fundamentów), która jest równocześnie ociepleniem - kojarzycie co to mogło być? Czy to był tylko sen?;)

edit:

u mnie wróciła zima :(

 

No nie wiem, może chodzi o xps? Polistyren ekstrudowany.

 

Niestety, więcej opadów = większe bagno na działce :roll:

 

U nas wszystko ustawione, ekipa czeka w gotowości na...ładniejszą pogodę bo na południu leje :)

Łopata jeszcze nie wbita a już spina z sąsiadami...bo to Polska właśnie, nie może być po ludzku i normalnie.

Ale już się nie możemy doczekać!!

 

Misiek, gdzie budujesz? Tak mniej więcej ;) I co sąsiedzi mają do Twojej budowy? Szkoda, że od kwasów się zaczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother_nature dzięki, nieee no o XPSie to wiem ;) znalazłam - w dzienniku Domu pod Morwą - Tomasz pisał o hydroizolacji+ociepleniu fundamentów w jednym - piance PUR zamkniętokomórkowej, ale im więcej o niej czytam tym bardziej mój początkowy entuzjazm opada ;)

Miśku witaj, strzelam, że okolice Nowego Sącza? ;) u Ciebie leje, u mnie śnieg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas słońce ;) chociaż był i snieg.. i deszcz... ale ekipa mowi, że dopóki nie leje tak bardzo to pracują.

 

My zrobimy pełne deskowanie ze względu na kuny... u taty cwaniara tak się wgryzła.. nie muszę już mówić jak one smierdzą :D

sąsiedzi koleżanki wyprowadzili się z domu, bo kuny się zalęgły i nie dało się ich wywalić... ciagle wracały :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do tego daleka droga mam nadzieję.

Na szczęście dom będzie zlokalizowany na obrzeżach miasta i dość ,,rozwojowej'' okolicy jeśli chodzi o budownictwo. Więc niech się martwi Tauron i PGNiG bo z tego co widzę im też zależy na rozbudowie sieci.

Ja na szczęście mam czas, bo mieszkać gdzie mamy więc z mediami się nie śpieszy ale jak ktoś chce wybudować przez sezon to takie rzeczy mogą mocno wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to jest zastanawiające jak to jest tłumaczone przez wykonawców. Ktoś słyszał jakieś wyjaśnienie tego fenomenu? Z punktu widzenia inwestora te wysokie ceny materiałów są nielogiczne, skoro wykonawcy biorą więcej towaru niż zwykły "pojedynczy" inwestor, zatem mają z pewnością lepsze ceny (nazwijmy je hurtowymi). Jedną teorię mam, mianowicie niedawno czytałem dyskusję o rozliczaniu VATu budowlanego. Ktoś twierdził, że wykonawca który z usługą sprzedaje towary objęte stawką 8% najpierw płaci 23% u "producenta" a rozlicza 8% więc inwestor końcowy nie płaci 8% VAT tylko różnicę, czyli 15%. Ale to i tak nadal tylko najwyżej 8% różnicy a z tego co czytam różnice są większe, na poziomie 30%. Hm... może są tacy agenci co klientowi wliczają 23% i potem jeszcze 8%? To by się nawet zgadzało... Niebawem będę z tematem walczyć, bo szczerze mówiąc chętnie bym scedował materiały na wykonawcę...

 

hmm ja myślę, że to jest tak, firma kupując materiały budowlane może sobie te 23% VATu naliczonego odliczyć z VATu należnego, który odprowadza do US, a kwotę netto materiałów wrzuci w koszty. Jesli kupia materiały za 100 tys to moga odliczyć 23 000 zł, jak wystawią fakturę inwestorowi na 300 tys netto za materiały plus usługę to muszą zapłacić do US 24 000 zł podatku, ale w efekcie po odliczeniu VATu naliczonego wychodzi 1000 zł chyba :)

Z tym, że niech mnie ktoś poprawi, ale kupując materiał, a następnie go odsprzedając go kolejnej osobie należy naliczyć marżę min. ustawową... tak jest jak np. zarządca nieruchomości kupuje sól drogową, a wspólnota mieszkaniowa za to płaci, wtedy zarządca refakturuje koszt zakupu soli plus marża, tylko czy w usługach budowlanych też to tak działa? hmm nie wiem...

Więc firma budowlana zarabia nie tylko na odliczeniu VAT, ale też zmniejsza sobie podatek dochodowy :)

A jeśli firma wliczy w budowę kwotę brutto materiałów i potem doliczy 8% (bo musi) to te 23% to czysty zysk :) albo.. marża za fatygę :D

Edytowane przez Liliputek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Zgodnie z obietnica wrzucam rzuty... Projekt indywidualny, z osobnym mieszkaniem ... Moze kiedys go wynajme a jak nie to dla 'tesciowej' bedzie :lol2::lol2::lol2:

 

 

Ps.

Dzis znowu rozmawialam z urzedniczka i co - jej szefowa nie miala czasu.:bash::bash: Od tygodnia nie moze dogadac sie z przelozona... Poprosilam o numer telefonu do kierowniczki, bo a noz mi sie uda. I co udalo sie! Zobaczymy czy w ogole otrzymam PnB, bo p. urzedniczce sie oberwalo...... No to trzymajcie kciuki! Ja trzymam mocno kciuki za innych:wiggle::wiggle:

 

elewacje.jpgrzut_parter.jpgrzut_pietro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katy_PL aaaaa to dom dla 2 rodzin? przepraszam, ale jakoś niezarejestrowałam tej informacji wcześniej :oops:

bardzo ładny :) a na dole ten salon z aneksem praktyczny :D

 

matko... ale co oni tam u Ciebie tyle załatwiają w tym urzędzie... :o

 

 

 

zamiast dziennika budowy lepiej zrobić wątek o budowie? o to chodzilo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas słońce ;) chociaż był i snieg.. i deszcz... ale ekipa mowi, że dopóki nie leje tak bardzo to pracują.

 

My zrobimy pełne deskowanie ze względu na kuny... u taty cwaniara tak się wgryzła.. nie muszę już mówić jak one smierdzą :D

sąsiedzi koleżanki wyprowadzili się z domu, bo kuny się zalęgły i nie dało się ich wywalić... ciagle wracały :(

 

Co do kun to jakas masakra... Ja ostatnio przezylam szok - mieszkamy na poddaszu w domku i przyszly sie przywitac :mad::mad: Od 2-6 rano sobie impreze zrobic... Byly ze 2 noce i na szczescie odeszly.... ale masakra - ani nie spisz ani nic...

 

Pytanie - jak nie zobi sie pelnego deskowania pod izolacja, to beda mogly jakos sie przezliznac przy podbitce?? Bo jakos nie wiem gdzie moglyby wejsc... Chyba, ze cos nie zlapalam:confused::confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katy_PL aaaaa to dom dla 2 rodzin? przepraszam, ale jakoś niezarejestrowałam tej informacji wcześniej :oops:

bardzo ładny :) a na dole ten salon z aneksem praktyczny :D

 

matko... ale co oni tam u Ciebie tyle załatwiają w tym urzędzie... :o

 

 

 

zamiast dziennika budowy lepiej zrobić wątek o budowie? o to chodzilo? :)

 

Co do 2 rodzin to moze za duzo powiedziane... To mieszkanie nad garazem ma z 35m2...

 

Co do urzednikow - tak to urodzilam sie pod "szczesliwa gwiazda" chyba..... :mad::mad::mad:

 

Moze rzeczywiscie latwiej zrobic watek o budowie, bo organizacja jest dosc ciezka dla czytajacych... Zobacze czy moge cos poprzednosic i zmienic forme :)

 

Twoj domeczek jest fajowy!!!!!! Nie widzialam wczesniej...Super pomysl z garderoba na parterze... I to jaka!!! ;)No i pralnia jest naprawde pokaznych rozmiarow!!! Fantastycznie. Ja mialam ograniczenia warunkow zabudowy co do wysokosci i szerokosci elewacji... Trzeba bylo wybierac...

Edytowane przez Katy_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katy_PL 35m2 to nie mało :D my tak mieszkaliśmy z dziadkami :) chociaż nie wiem czy rodzicom się podobało, ale nam jako dzieciom bardzo ;)

z tym dziennikiem, to nie musisz zmieniać :) tylko ktoś tu pisał, że lepiej pisać dziennik w inny sposób i chciałam dopytać, czy chodzi o to by zrobić zamiast tradycyjnego dziennika budowy - wątek :)

 

a ja odpukać mam duże szczęście do urzędników :) gdzie nie pójdę to są fajni, nawet w urzędzie skarbowym ;) może była jakaś akcja szkoleń z kontaktu z klientem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jak nie zobi sie pelnego deskowania pod izolacja, to beda mogly jakos sie przezliznac przy podbitce?? Bo jakos nie wiem gdzie moglyby wejsc... Chyba, ze cos nie zlapalam:confused::confused:

u znajomych sie prześlizgnęły... nie wiem, może była dziura w podbitce? bo u taty akurat znalazły szczelinę między blachą a płytą OSB na podbitce i wygryzły wełnę...

tata mówi, że hałas jak hałas, ale jak nasikają w wełnę to masakrycznie smierdzi.... al patrząc na dobre strony, kiedyś nam przyniosły dwa jajka :D heh... no prawie, to były puste skorupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziennik budowy prowadzę od zeszłego roku, jednak prawdziwym BOCIANKIEM stałem się w tym roku, dlatego serdecznie się witam.

 

Dom, który buduję to "Dom pod Morwą" z biura ARCHON. Zamyśliłem sobie że wybuduję go własnymi rękoma oraz zlecając niektóre prace firmą.

 

To tak w skrócie, pozdrawiam wszystkich nowo budujących i życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...