Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też mamy znajomą w Australii i sobie chwali życie. Jeszcze skandynawia fajny kierunek, mają coś co mnie kręci - wsparcie dla aut elektrycznych (taka Tesla to jedno z moich przyziemnych celów tzw. życiowych tuż po domu) - ale języków nie jestem w stanie zdzierżyć. Druga sprawa, zimę toleruję, uwielbiam narty, ale jednak nie w takiej ilości jak tam mają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Głupie pytanie :D

 

Do bloczków fundamentowych używacie gotowej zaprawy czy betoniara w ruch, piasek i cement? :D

 

Jeśli gotowej - jakie wychodzi zużycie, ile worków trzeba? :>

 

Ogólnie najtaniej wychodzi z betoniary.

Ja natomiast będę używał głównie zaprawy właśnie z niej, jednak podczas krótkich wyskoków na budowę (1-2 godzinki murowania) będę stosował zaprawę murarską w workach. Oszczędność czasu się zrównają z kosztem materiału. (worek zaprawy murarskiej od 5,5 do 15 zł)

Znajomy polecał mi także zakup zaprawy w betoniarni (min kręcą 1m3). Wystarczy zbić skrzynię z desek, wyłożyć ją folią, dodatkowo zalać od góry wodą. W tedy mamy zapas i około 3-4 dni na jej zużycie. Opłacalne o ile masz wydajną ekipę :D .

Pozdrawiam

Tomasz

 

P.S.

Zużycie zaprawy murarskiej w worku (25kg + 4 litry H2O) na 1m2 ściany z bloczków betonowych (38 x 24 x 12 cm) to około 1,5 worka. Oczywiście jest to przybliżona wartość dla spoiny o grubości 2 cm.

Edytowane przez Tomasz P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Zużycie zaprawy murarskiej w worku (25kg + 4 litry H2O) na 1m2 ściany z bloczków betonowych (38 x 24 x 12 cm) to około 1,5 worka. Oczywiście jest to przybliżona wartość dla spoiny o grubości 2 cm.

O urwał... No choćbym miała betoniarę wynająć to wyjdzie mi spooooro taniej. Mam prawie 400 mkw ścian fundamentowych ;P Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...