Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja upatrzyłem sobie taki: http://allegro.pl/podgrzewacz-gazowy-bojler-ariston-sga-80l-hit-i6047181890.html aczkolwiek jest jeszcze parę innych modeli o tak małej mocy. No i będę szukać używanego, a nie nowego. One są oczywiście przeznaczone niby do CWU, ale przy mocy 6kW spokojnie starczą. Wszak brak prądu nie znaczy, że w domu będą maksymalne straty -- zazwyczaj prądu nie ma z powodu wiatrów czy mokrego śniegu (a wtedy lodowato zazwyczaj nie jest). Trzeba też pamiętać, że jednodniowy brak prądu nie spowoduje marznięcia domowników. Myślę, że dwie doby w domu z takimi parametrami akumulacyjnymi bez grzania da się spokojnie wytrzymać.

 

Aha, no i trzeba pamiętać, że należy piecykowi gazowemu zapewnić zasilanie akumulatorowe, jak i WM. Też gdzieś zapodawałem "zasilacz" (edit, znalazłem http://allegro.pl/zasilacz-do-kotla-gazowego-pieca-pomp-co-cwu-sinus-i5663974289.html ) do którego można podpiąć zwykłe akumulatory samochodowe. Taki bardziej profesjonalny UPS.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja upatrzyłem sobie taki: http://allegro.pl/podgrzewacz-gazowy-bojler-ariston-sga-80l-hit-i6047181890.html aczkolwiek jest jeszcze parę innych modeli o tak małej mocy. No i będę szukać używanego, a nie nowego. One są oczywiście przeznaczone niby do CWU, ale przy mocy 6kW spokojnie starczą. Wszak brak prądu nie znaczy, że w domu będą maksymalne straty -- zazwyczaj prądu nie ma z powodu wiatrów czy mokrego śniegu (a wtedy lodowato zazwyczaj nie jest). Trzeba też pamiętać, że jednodniowy brak prądu nie spowoduje marznięcia domowników. Myślę, że dwie doby w domu z takimi parametrami akumulacyjnymi bez grzania da się spokojnie wytrzymać.

 

Aha, no i trzeba pamiętać, że należy piecykowi gazowemu zapewnić zasilanie akumulatorowe, jak i WM. Też gdzieś zapodawałem "zasilacz" (edit, znalazłem http://allegro.pl/zasilacz-do-kotla-gazowego-pieca-pomp-co-cwu-sinus-i5663974289.html ) do którego można podpiąć zwykłe akumulatory samochodowe. Taki bardziej profesjonalny UPS.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanko..

 

Na jakim etapie wykonywaliście u siebie OZC?

 

Zgodzę się z Tobą, że czasowe zaniki prądu nie spowodują strasznych spadków komfortu, jednak podobnie jak w Twoim przypadku chodzi bardziej o efekt psychologiczny;)

Edytowane przez Buczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonywałem w zasadzie na etapie szkicu. Tak po prawdzie to próbowałem na szkicu (już w kwietniu 2015), bo audytor odmówił wykonania obliczeń na podstawie samego szkicu (inna sprawa, ze szkic pokrywa się w ponad 95% z projektem). Ostatecznie obliczenia zostały wykonane w tym roku na podstawie rzutów technicznych i "dopisanymi" (czyli założonymi) wysokościami pomieszczeń, bo nie miałem (i nadal nie mam sic!) elewacji, przekrojów, itd. W międzyczasie postarałem się także o wyceny okien -- ich parametry zostały uwzględnione w obliczeniach. Ceny okien mnie satysfakcjonują, parametry też, więc tak zostanie. Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Planowane rozpoczęcie budowy - koniec 2016,

Obecnie, finalizowanie zakupu działki oraz poświęcanie każdej wolnej chwili na przegląd rozwiązań budowlanych,

 

Na ten moment - koncepcja projektu indywiduwalnego, parterowego, z płaskim dachem (MPZP na szczęście dopuszcza takie rozwiązanie), ok 110 - 120 m użytkowej oraz doklejany, nieogrzewany garaż

 

Buczi - też planuję PC bez kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem stawiać ekogroszek... Ale taki plan miałem tylko do momentu zaglebienia się w temat budowy :-)

Wykreslilem komin w kotłowni i mam pomieszczenie gospodarcze :-)

Komin jednak jeden będzie, ale w salonie do kominka, bo zwyczajnie chcę takowy mieć :-)

W założeniach pc pw Panasonic jako jedyne źródło ciepła dla domu (bo kominka jako źródło ciepła nie traktuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem stawiać ekogroszek... Ale taki plan miałem tylko do momentu zaglebienia się w temat budowy :-)

Wykreslilem komin w kotłowni i mam pomieszczenie gospodarcze :-)

Komin jednak jeden będzie, ale w salonie do kominka, bo zwyczajnie chcę takowy mieć :-)

W założeniach pc pw Panasonic jako jedyne źródło ciepła dla domu (bo kominka jako źródło ciepła nie traktuje).

 

U moim projekcie komin do kotłowni i kominka jest jeden i ten sam dlatego decyzja wiąże się z tym że mam wszystko albo nic:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jednak jeden będzie, ale w salonie do kominka, bo zwyczajnie chcę takowy mieć :-)

 

Też się nad tym mocno zastanawiamy/ liśmy - mam mieszane uczucia, z jednej strony pewnie kilka razy w roku byłoby miło odpalić kominek i posiedzieć przy "żywym" ogniu; ale z drugiej strony (pomijając koszty budowy/ instalacji) to jednak trochę trzeba przy tym chodzić - składowanie drewna, sprzątanie,

 

Nie wiem, jeszcze pewnie będziemy o tym rozmawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem stawiać ekogroszek... Ale taki plan miałem tylko do momentu zaglebienia się w temat budowy :-)

Wykreslilem komin w kotłowni i mam pomieszczenie gospodarcze :-)

Komin jednak jeden będzie, ale w salonie do kominka, bo zwyczajnie chcę takowy mieć :-)

W założeniach pc pw Panasonic jako jedyne źródło ciepła dla domu (bo kominka jako źródło ciepła nie traktuje).

 

my mieliśmy mieć piec gazowy ;) ale po przeczytaniu forum plus ozc.. wyszedł bufor ;)

 

Myjk a jakie okna wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat basen to bym chętnie wybudował, i mógłbym koło niego chodzić cały dzień :yes:

ale, niestety, nie ten klimat

Jakoś szczególnie różnic nie ma w moim i Twoim klimacie, bo ja z mazowieckiego. ;) Ja mam w planach budować basen -- przy grzanej wodzie można korzystać ze 3-4 miesiące w roku.Szczególnie dla dzieci na wakacje to zajęcie uwalniające rodziców na długie godziny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym mocno zastanawiamy/ liśmy - mam mieszane uczucia, z jednej strony pewnie kilka razy w roku byłoby miło odpalić kominek i posiedzieć przy "żywym" ogniu; ale z drugiej strony (pomijając koszty budowy/ instalacji) to jednak trochę trzeba przy tym chodzić - składowanie drewna, sprzątanie,

 

Nie wiem, jeszcze pewnie będziemy o tym rozmawiać

A zastanawialiscie się nad eko kominkiem? Nie są drogie, a też wg mnie bardzo fajnie wygląda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczi skoro masz taki komin to może pomyśl o jakiejś tanszej wersji tylko do kominka. Chyba, że chcesz miec zabezpieczenie w razie W, ale jeśliby na wszystko tak patrzeć to trzeba by wydać dużo pieniedzy na 'zabezpieczenia'.

Ja jak się na coś decyduję to robie wszystko aby to działało jak należy. ;-)

 

Przemek&A kominek to fajna sprawa. Ja pracę przy nim traktuję jak przy grillu. Trochę drewna bedzie w garażu. Tam też bede miał jakąś podkładkę, np. blachę, która położę przed kominkiem podczas zabawy z ogniem, aby nic na podłogę nie spadło. A na codzień bedzie po prostu ładnie wyglądał kolo tv ;-)

 

Liliputek w sumie wyjscie z buforem jest ciekawe. Wada jest taka, że elektryka grzeje z cop=1, ale przy dobrym dobraniu, może wcale nie być drogo. Do tego niski koszt inwestycji nie wyklucza podłączenia w przyszłości np. pompy ciepła powietrze-woda, jesli "Wam się zechce" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputek w sumie wyjscie z buforem jest ciekawe. Wada jest taka, że elektryka grzeje z cop=1, ale przy dobrym dobraniu, może wcale nie być drogo. Do tego niski koszt inwestycji nie wyklucza podłączenia w przyszłości np. pompy ciepła powietrze-woda, jesli "Wam się zechce" :-)

dokładnie tak myślimy, więc zbiornik do bufora mamy miec taki, by podłączyć ewentualnie w przyszłości PC :) zobaczymy jak będą kształtowały się koszty.

W teorii za ogrzewanie powinniśmy płacic ok. 2300, zobaczymy w praktyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...