Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A zastanawialiscie się nad eko kominkiem? Nie są drogie, a też wg mnie bardzo fajnie wygląda:)

 

Jeżeli nie zdecydujemy się na "standardowy" kominek, to jak najbardziej eko/ bio kominek się znajdzie; ostatni nawet byłem na weekend w Zakopanym, i w salonie mieliśmy przyjemność skorzystać z takiego biokominka - przyjemna atmosfera, i super zapach - ale to zależy od wkładu, tylko ciepła z tego nie ma za wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek&A kominek to fajna sprawa. Ja pracę przy nim traktuję jak przy grillu. Trochę drewna bedzie w garażu. Tam też bede miał jakąś podkładkę, np. blachę, która położę przed kominkiem podczas zabawy z ogniem, aby nic na podłogę nie spadło. A na codzień bedzie po prostu ładnie wyglądał kolo tv ;-)

 

Łukasz_Ka - wiem, dlatego cały czas mocno nad tym tematem rozmyślamy, i pewnie tak będzie do momentu zakończenia projektowania domu - generalnie znam większość za i przeciw, teraz tylko pozostaje podjęcie decyzji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam chciała basen :D a jeszcze z podgrzewana woda! :wiggle: nooo ale narazie musi wystarczyć mi wanna 1,50m :D jak dobrze wody naleję to może i być głeboka na 40cm :D

Wanna zdecydowanie tańsza. ;) Nie pamiętam czy już pisałem, ale basen z konglomeratu 24m2 (1,5m głębokości) z wykonaniem to koszt 28-30 tys. zł (z przykryciem folią). Natomiast sztywne przykrycie pod którym można się kąpać już na wiosnę i późną jesienią to kolejne 25 tys. zł :( Żona się upiera, że jeśli już ma być basen, to z twardym zadaszeniem -- ale mnie szkoda aż tyle kasy na przykrycie. Natomiast koszty grzania są stosunkowo niewielkie -- 200 może 300 zł sezonowo (ale w moim przypadku w tym także będzie CWU i chłodzenie domu).

 

Jeżeli nie zdecydujemy się na "standardowy" kominek, to jak najbardziej eko/ bio kominek się znajdzie; ostatni nawet byłem na weekend w Zakopanym, i w salonie mieliśmy przyjemność skorzystać z takiego biokominka - przyjemna atmosfera, i super zapach - ale to zależy od wkładu, tylko ciepła z tego nie ma za wiele ;)

Ilość ciepła też zależy od wkładu. Te najmniejsze mają 1-2kW, średnie i duże nawet do 5kW mocy. Także jakby się uprzeć, to można tym w razie braku prądu uzupełniać ciepło w największe nawet mrozy. Tylko nie można zapomnieć o wentylacji, bo ze spalania alkoholu powstaje CO2 (i H2O) więc wentylacja musi chodzić min. na optymalnym wydatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna zdecydowanie tańsza. ;) Nie pamiętam czy już pisałem, ale basen z konglomeratu 24m2 (1,5m głębokości) z wykonaniem to koszt 28-30 tys. zł (z przykryciem folią). Natomiast sztywne przykrycie pod którym można się kąpać już na wiosnę i późną jesienią to kolejne 25 tys. zł :( Żona się upiera, że jeśli już ma być basen, to z twardym zadaszeniem -- ale mnie szkoda aż tyle kasy na przykrycie. Natomiast koszty grzania są stosunkowo niewielkie -- 200 może 300 zł sezonowo (ale w moim przypadku w tym także będzie CWU i chłodzenie domu).

 

 

Ilość ciepła też zależy od wkładu. Te najmniejsze mają 1-2kW, średnie i duże nawet do 5kW mocy. Także jakby się uprzeć, to można tym w razie braku prądu uzupełniać ciepło w największe nawet mrozy. Tylko nie można zapomnieć o wentylacji, bo ze spalania alkoholu powstaje CO2 (i H2O) więc wentylacja musi chodzić min. na optymalnym wydatku.

 

5kW to całkiem sporo, znacie może kogoś na forum, kto ma biokominek o takiej mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wymarzony dom, nie musi być duży i piękny. Nie muszę mieć własnego, wymarzonego pokoju, pięknego ogrodu za domem. Mój wymarzony dom jest tam gdzie moje serce. Zamieszkałabym wszędzie, aby mieć ze sobą swoich bliskich. Szczęścia nie daje wielki telewizor, ogród za domem, wymarzony pokój czy piękny widok z balkonu. Szczęście mamy wtedy, gdy możemy mieszkać, żyć pod jednym dachem z ludźmi, których najbardziej kochamy, na których szczęściu najbardziej nam zależy. Myślę, że taki jest wymarzony dom, nie tylko mój, ale każdego z nas.

 

Ale tak poważnie. Chciałabym mieć dom który był by piękny , duży i przytulny . Położony w pięknym ogrodzie , pełnym cudnych , bajecznych roślin i drzew . Dom musiał by mieć piękny balkon z widokiem na morze ( czyli dom nad morzem ) .. Na samym dole basen , a obok sauna . Na 1 piętrze sale fitness , pokoje wypoczynkowe , biblioteke oraz sale do gier . Piękny salon z kkinem domowym , wygodną kanapą i dużym tarasem . Obok domu garaż . W domu chciałabym mieć też psa. Taki chciałabym mieć dom . Może kiedyś :-) :yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...