Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ależ Wam zazdroszczę! Idziecie jak burza, u nas przy wyborze projektu prawie rozwód był ;-) gdy już wybraliśmy taki, który nam obojgu się podoba okazało się, że mpzp nie przewiduje płaskiego dachu :-( mąż był w urzędzie pytać też o podcinke drzew, ale nic nie załatwił. Babka dziś dzwoniła, że muszą przyjechać i zobaczyć te nasze gigantyczne brzozy to na pytanie kiedy? usłyszał 'nie wiadomo, bo wie pan dużo rzeczy może się wydarzyć '. Tajemniczo zabrzmiało ;-) Mąż optymista nadal myśli, że zdążymy tym roku się wprowadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To i ja się melduję. Papiery na pozwolenie w gminie. Podobno jeszcze 2 tygodnie i odbiór. Domek szkieletowy z użytkowym poddaszem 126 m2 w gminie Jeleśnia. Działka 1300m2. Właśnie wykopaliśmy głębinówkę. Zadatek i umowa z wykonawczą podpisany i zapłacony. Płytę fundamentową zrobi inna firma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie betonu do Was: Czy na beton do fundamentów domu jednorodzinnego i na strop potrzebny jest jakiś certyfikat potrzebny później do odbioru budynku?

nie mam pojęcia... ja mam z certyfikatem, ale to sama betoniarnia się chwaliła, że daje certyfikat. Nawet nie pomyślałam, czy to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamierzam w tym roku ruszyć. Chciałbym przynajmniej zrobić SSZ .Dom jednorodzinny dwu lokalowy. 140 m2 , prosty klocek (płyta i 2 stropy, drugi będzie stanowić element dachu płaskiego ) Ogrzewanie gazowe, WM.

Obecnie projekt przechodzi batalię z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Po tygodniu dostałem odpowiedz od UM jakie poprawki zrobić co cieszy i martwi ;) Wczoraj byłem pesymistą (bo zakręcili mną w wodociągach - jedna z poprawek ), dzisiaj z kolei znowu optymista i tak to się będzie kręcić.

Staram się znaleźć wykonawcę na SSO. Na razie nieśmiało. Na razie 4 wyceny. Dwie na robociznę z materiałem różnice rzędu 35k. Ale i tak wydają mi się drogie w stosunku do samej robocizny z własnym materiałem. Takie dostałem 2 oferty i tam już różnice niewielkie rzędu 5k .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz pod pojęciem adaptacja. Projekt domu oraz jego usytuowanie musi być zgodne z Warunkami Zabudowy (WZ) albo Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP), w zasadzie jest to forma adaptacji domu do działki (pomijam już odpowiednie usytuowanie względem kierunków świata), wszędzie może być inna -- i oczywiście to wszystko przeprowadza się przez złożeniem wniosku o PnB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy projekt wymaga adaptacji, choćby polegało to jedynie na podpisaniu się architekta.

Zazwyczaj jednak jest więcej pracy, choćby sporządzenie planu zagospodarowania działki, gdzie będzie wrysowany dom, przyłącza, garaże, śmietnik, dojścia i dojazdy. Architekt adaptujący staje się odpowiedzialny za dokumentację, firmuje ją swoim nazwiskiem, do dokumentacji dołączyć także musi kserokopię swoich uprawnień i zaświadczenie o przynależności do Izby Architektów.

Do wniosku PnB należy jeszcze całą masę dokumentów dołączyć i one też wchodzą w skład projektu.

 

Macie już kupiony projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiliśmy i mąż twierdzi, że z tym co nam przysłali mam już iść do urzędu (+ zaświadczenie o tej izbie projektantów, oświadczenie o własności gruntu i wniosek)

 

Adaptacja projektu tych czterech egzemplarzy to jedno,drugie to adaptacja działki wrysowanie budynku na mapę do celów projektowych.

 

Masz MPZP lub WZ tam są napisane jaki dom może stać i w jakich odległościach od granicy np linia zabudowy.

 

Adaptacja to dostosowanie nie tylko samego budynku ale wpisanie go do działki łącznie z mediami jeśli PnB to musisz mieć warunki tech przyłączenia mediów, do zgłoszenia nie trzeba.

 

Zjazd z działki na drogę tu zależy na jaką gminną wewnętrzną od pisemka z gminy po projekt i uzgodnienia z zarządcą drogi.

 

To co masz to wydawnictwo nie projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę bo zabiję mojego męża i budowy nie będzie. . Każdy projekt gotowy trzeba adaptować do działki, nawet jeśli działka ma 40 arów i 'na oko' mały domek pasuje? Robi się to przed złożeniem wniosku o Pb?

 

Zakladam, ze nie macie nawet mapy do celow projektowych tez jestem z Krakowa i ja na ta mape czekalem prawie 3 miesiace.

Na pozwolenie od momentu zlozenia czekalem nastepne 4..

Nastawcie sie z budowa tak na spokojnie na przyszly rok :D

 

Na reszte pytan juz odpowiedzieli poprzednicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...