Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie dramatyzujmy. Lokalny geodeta jest w stanie wydębić mapę do celów projektowych w miesiąc. U mnie tyle zajęło, a wcale nie naciskałem. Poza tym jak nie ma wątpliwości np. co do usytuowania domu na działce (typu okna 3m od płotu sąsiada), można dać na zgłoszenie -- i w 3 miesiące podejść do budowy. Zresztą nadal mam nadzieję, że zacznę na jesieni, choć nadal nie mam zamkniętego projektu nawet ("liczą się" od miesiąca obciążenia i już powoli szlag mnie trafia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zakladam, ze nie macie nawet mapy do celow projektowych tez jestem z Krakowa i ja na ta mape czekalem prawie 3 miesiace.

Na pozwolenie od momentu zlozenia czekalem nastepne 4..

Nastawcie sie z budowa tak na spokojnie na przyszly rok :D

 

Na reszte pytan juz odpowiedzieli poprzednicy.

Pozdrawiam

:jawdrop: ja buduję w podkrakowskiej gminie i mapy dostaliśmy w tydzień (to akurat w Krakowie chyba geodeta załatwiał), a pozwolenie w 2 tyg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: ja buduję w podkrakowskiej gminie i mapy dostaliśmy w tydzień (to akurat w Krakowie chyba geodeta załatwiał), a pozwolenie w 2 tyg...

 

No to nie wiem czemu tak. Mi powiedzieli, ze normalnie mapa do celow projektowych 6-8tygodni, ale mialem to szczescie, ze mieli poslizg i dostalem ja po 12

Z pozwoleniem tez brakowalo paru rzeczy zanim architekt je uzupelnil (byly potrzebne jakies pieczatki od hydro czegos tam bo mam row melioracyjny na dzialce) wiec z 2 miesiecy zrobily sie 4.

Z tym, ze ja ani troche nie naciskalem, bo budowe zaczynalem rok pozniej (czyli teraz) a mapy dostalem juz chyba w marcu tamtego roku)

 

edit: Tak czy inaczej kolezanka chciala zaczynac "juz", a tutaj potrzeba niestety tych kilka miesiecy.

Edytowane przez Busters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) tylko nie wiem czy mój ślubny wytrzyma jeszcze rok z moją mamusią ;-) ekipa to teść i wujek murarz, więc są elastyczni :-)

 

No to pytanie co ważniejsze: rodzina czy budowa. Mówiąc "rodzina" mam na myśli Ciebie i Twojego męża. My od teściów będziemy się wyprowadzać, zdrowie psychiczne jest nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z architektem i wg niego gdzieś we wrześniu dostaniemy Pb. Czyli pewnie zrobimy fundamenty, max sso. Jak dla mnie może być, tylko nie wiem czy mój ślubny wytrzyma jeszcze rok z moją mamusią ;-) ekipa to teść i wujek murarz, więc są elastyczni :-)

 

My adaptację zaczęliśmy w marcu załatwiać, a z budową ruszyliśmy w sierpniu. Mogliśmy wcześniej, bo pozwolenie na budowę otrzymaliśmy bodajże 3 lipca. I tylko dlatego nie zaczęliśmy w lipcu, że na naszej działce rosło zboże i czekaliśmy, jak poprzedni właściciel je sobie zbierze. Na mapę czekaliśmy 2 miesiące, w międzyczasie poprzychodziły warunki z Tauronu itd. Na Samo pozwolenie czekaliśmy 1 miesiąc. Też nas straszyli, że nie wiadomo ile to trwa, a okazało się że raptem 4 miesiące.

Dodam, że starostwo w Węgrzcach wydawało PnB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przybywam, by się przywitać :welcome:

 

Planujemy z mężem budowę domu w szeflerach - w lustrzanym odbiciu :wiggle:

Na razie czekamy na decyzję z UM, na pozwolenie na budowę oraz rozbiórkę chlewika (który obecnie stoi w miejscu gdzie chcielibyśmy się budować) ... nikt nie powiedział że będzie łatwo, ale liczę że szybko pójdzie z pozwoleniami :D Szukamy ekipy budowlanej jeszcze na ten rok, tylko czy jeszcze ktoś będzie wolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witam wszystkich ! My będziemy budować dom z indywidualnego projektu.. Nasze 4 egzemplarze projektu czekają na stosowną decyzję w starostwie.... ekipa wybrana :)

 

 

:jawdrop: ja buduję w podkrakowskiej gminie i mapy dostaliśmy w tydzień (to akurat w Krakowie chyba geodeta załatwiał), a pozwolenie w 2 tyg...

 

Jak Ci się udało w 2 tyg PnB w Krk? Chyba że nie podlegałeś pod wydział AiB w Krakowie tylko w jakiejś filii? Bo nam miłe panie w Starostwie powiedziały że zwykle w 65 dni się wyrabiają.......:bash:

Edytowane przez Susz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest w zasadzie zrobiony. Ale nadal konstruktor daje ciała z obliczeniami obciążeń i wszystko przez to stoi. :( Ruszyła za to w końcu aranżacja kuchni, jadalni i salonu (też miała być zrobiona rok temu). Chodzi o spasowanie blatu w kuchni z wysokościami okien tak, aby blat był parapetem. To wszystko przy okazji modyfikacji wysokości szafek, a w zasadzie cokołów -- blat ma być na wysokości 93 cm -- tj. ma być znacznie podwyższony w stosunku do obowiązującego standardu. Więc nie ma tego złego, przynajmniej na projekcie będzie szansa na prawidłowe i docelowe rozrysowanie tych okien. Nie ma to jak szukać na siłę pozytywów. :p ;)

 

Wybraliście już okna? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...