Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odnosnie basenu stelazowego, moi rodzice maja basen stelazowy prostokat o wymiarach 7,80x3,70 (o ile dobrze pamietam) koszt czegos takiego to ~3tys

Jak dla mnie niczym nie odbiega od murowanego, frajda taka sama a koszt nieporownywalny, wiec ja bym to na Towim miejscu jeszcze rozwazyl :)

Zawsze mozna go wkopac w ziemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a co basenami "plastikowymi" do wkopania?

pytam, bo widzę, że masz na ten temat pojęcie

Konkretnie jakie jest pytanie? Tu sprzedają samą "nieckę" za 5,5-7,5 tys. zł . Do tego trzeba doliczyć transport, kopanie dziury, akcesoria, etc. Murowanie i krycie folią będzie kosztować podobnie, a z otrzymanych wycen wychodzi, że jednak murowany kosztuje mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie jakie jest pytanie? Tu sprzedają samą "nieckę" za 5,5-7,5 tys. zł . Do tego trzeba doliczyć transport, kopanie dziury, akcesoria, etc. Murowanie i krycie folią będzie kosztować podobnie, a z otrzymanych wycen wychodzi, że jednak murowany kosztuje mniej.

 

wiem, że to sama niecka, tylko zastanawiałem się czy jest tańsza niż murowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad zrobił basen z podobnego konglomeratu za 50 tys. zł. Ja otrzymałem wycenę na 75 tys. zł gdy wycena murowanego na 50 tys. zł Oczywiście wszystko można pewnie zrobić taniej. Np. można nie kupować pompy z filtrem piaskowym, można nie kupować automatyki do dozowania chemii, można nie robić schodków czy drabinki i już jest 10 tys. w kieszeni. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stary już jestem na dmuchanie. :D Czy osprzęt drogi to bym polemizował. Jak się przyjrzeć tym wszystkim komponentom to tak to kosztuje. Trochę czasu spędziłem, odnosząc się do kosztów basenów np. w US i tam basen kosztuje około $ 30 tys. Jak to przełożyć po bardzo mizernym przeliczniku 2 zł za dolara, wychodzi bardzo podobnie...

 

Simsów nigdy nie katowałem, ja tylko demolki typu Quake :D

 

Ps. ruszam z szacowaniem kosztów materiałów. Póki co murarka (fundamenty, strop, ściany) wyszła mi 60 tys. zł brutto (V23).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się... Od wczoraj mamy swoją dziurę w ziemi :D

Bez fotek się nie liczy! ;)

 

Dziś już pozbijana została cześć szalunków i wytyczone zostały wszystkie ławy.

Teraz już wszystko idzie w dobrą stronę.

Zazdraszczam, kurczę. Ja póki co w starym domu walczę o pompę ciepła, żeby w spokoju przetrwać jeszcze te dwa lata tutaj (a może trzy, bo przecież chcę wszystko zamknąć zanim się przeprowadzę, łącznie z ogrodem -- a że wszystko idzie z gotówki, to może być różnie) i uwolnić się w końcu od węglo-smroda. Liczyłem na uregulowanie spraw spadkowych z obecną ziemią, ale się nie udało i pewnie jeszcze to potrwa przy obecnym trybie działania sądów, co uniemożliwia podłączenie gazu (który jest pod domem od 6 lat, podobnie jak i kanalizacja, a musimy korzystać z wyngla i szamba). :(

 

Myjk, I właśnie ze względu na Twoje wyceny, nie buduję basenu ;-)

Powodzenia w szukaniu lepszej wyceny.

Cóż, najwyżej przez ten basen, nie kupię sobie wymarzonej Tesli S. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fotek się nie liczy!

No ok:

https://www.dropbox.com/s/yv8k5pyawveducc/DSC_0680.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ejdjj6pew0zufnl/DSC_0682.JPG?dl=0

Zdjęcia zrobione od razu po wykopaniu.

 

 

 

Myjk, sprawy spadkowo sądowe to z reguły serial z ilością odcinków porównywalną do Klanu.

Jeśli to Ciebie hamuje to nie zazdroszczę.

 

My finansujemy większość kredytem, więc jeśli się nie pomylilismy w obliczeniach to w przyszłym roku będziemy już w swoim wymorzonym domu.

 

Hmmm.... Zrezygnujesz z Tesli S na rzecz basenu? :jawdrop:

Edytowane przez Łukasz_Ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropboxa nie można ubierać w znacznik -- trzeba dawać łyse linki. :)

 

Myjk, sprawy spadkowo sądowe to z reguły serial z ilością odcinków porównywalną do Klanu.

Jeśli to Ciebie hamuje to nie zazdroszczę.

Wiem, to się już ciągnie od końcówki lat '90 :/

 

My finansujemy większość kredytem, więc jeśli się nie pomylilismy w obliczeniach to w przyszłym roku będziemy już w swoim wymarzonym domu.

Życzę tego z całą mocą.

 

Hmmm.... Zrezygnujesz z Tesli S na rzecz basenu? :jawdrop:

Racja, raptem z małej jej części. Wszak Tesla S P90D kosztuje 400 tys. zł po obecnym kursie... Ale to po wybudowaniu domu ostatni mój cel. hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_Ka no sprawy widzę idą naprzód :)

 

Myjk o ile pamiętam to sprawa Twojego basenu to nie tylko rekreacja nie? miał być pod nim wymiennik, czy coś mi się powaliło? wtedy patrzmy na ten basen nie tylko jak na wydatek luksusowy, ale też jak na inwestycję :D

 

wieczorem dodam do swojego dziennika foty, bo tam już drzwi są ;) tymczasowe.... ale są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, naprawdę... Można napisać to samo bez dojeżdżania użytkownikom :/

 

I kto powiedział, że PV trzeba stawiać ze względu na "opłacalność" (która, jak piszesz, jest słaba, bo koszt inwestycji za wysoki)? Można je stawiać również dlatego, że ma się taki kaprys i kasę. Albo dlatego, żeby być uniezależnionym od przerw w dostawie prądu i wahań cen ropy do generatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk o ile pamiętam to sprawa Twojego basenu to nie tylko rekreacja nie? miał być pod nim wymiennik, czy coś mi się powaliło? wtedy patrzmy na ten basen nie tylko jak na wydatek luksusowy, ale też jak na inwestycję :D

Basen sam w sobie miał być wymiennikiem, a właściwie to zrzutem ciepła dla chłodzenia domu (i tarasu). ;) Generalnie jak zaczęliśmy z żoną porównywać nasze wakacje, które głównie są resetem, totalnym "morświnowaniem" (bo chcę w wakacje odpocząć a nie szwendać się po katakumbach czy innych śmierdzących garbarniach, stać w kilometrowych kolejkach do koloseum, etc.), tj. jedziemy do Egiptu czy innej Turcji na 10-14 dni gdzie tylko jemy, pijemy drinki i się opalamy (głównie nad basenem, w morzu bywamy sporadycznie) i na taki wyjazd dla 3 os. rodziny pęka niekiedy 10 tys. zł, to stwierdziliśmy, że może lepiej takie lenistwo sobie zrobić pod domem -- i to na 3-4 miesiące w roku a nie na w porywach dwa tygodnie. ;) Teraz jeszcze większy jest problem z wyjazdem -- do Egiptu i Turcji strach jechać, bo szczelajom. Do Grecji czy innej Hiszpanii na morświnowanie z kolei strach jechać, bo syf i mizeria w hotelach a poziom obsługi poniżej krytyki, wszytko to pamiętające późnego gierka. Na Seszele czy inny Zanzibar można jechać, ale ja z kolei nie wydam na 7 dni wycieczki 20 tys. zł, bo nie. ;)

 

Nie wydaje mi się, byś miał jakiekolwiek prawo obrażać mojego męża. Ale widziałam już nie jeden Twój wis i wiem, że to Twój styl.

Słońca wyjątkowo mało, solary i PV nie mają co robić, a niektórym i tak przygrzewa. ;)

 

Nie zamierzam wdawać się w dyskusje na takim poziomie.. a jak mój mąż będzie chciał mieć panele, to będzie je miał, niezaleznie od tego czy ma to uzasadnienie ekonomiczne. Skoro ma go to uszczęśliwić.

Jak liczyłem, to tylko z dotacjami powyżej 60% się to zaczyna opłacać (sprawdzić czy dom nie jest pasywny). Niestety. Zbytnio estetycznie to też nie wygląda na dachu. Ale, każdy ma jakiegoś bzika... ;) Jeden zapłaci 10 tys. zł za kominek, którego użyje 10x w sezonie, drugi wsadzi solary na dach, trzeci sobie basen zbuduje, czwarty sobie garaż ogrzewany zrobi, itd. Wszystko się sprowadza potem do tego, aby rzetelnie się z tego wyspowiadać -- aby inni inwestorzy się w bagienko nie wpakowali.

 

Ja po pierwszym sezonie używania basenu rozstawianego wiem, że aby basen był w pełni użytkowany woda MUSI być podgrzewana do tych 32-35sC. Wiem też, że basen będzie wymagać sporo czasu na obsługę (pilnowanie parametrów wody itd.) -- i dlatego w instalacji basenu w niecce nieodzownym jest duży filtr piaskowy który robi połowę roboty czyszczącej, do reszty (po dzisiejszej nocy w na dnie basenu jest niezłe bagienko) trzeba zatrudnić odkurzacz autonomiczny, a odpowiedzialnymi za pilnowanie jakości wody powinny być automatyczne dozowniki chemii (stąd taka a nie inna wycena kosztów basenu).

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się odnieść bo mam zmienioną markę do tego co było w umowie.

Na umowie miałem Atlantic 8kW czyli mocowo słabsza a przy tym znacznie tańsza była a Panasa dostałem w tej samej cenie jako rekompensatę za zwłokę instalatora.

Na Atlanticu pompa+zasobnik 300l+montaż to było 3 lata temu 18tys.zl.

Widzę że znowu zmiana "zeznań" :)

Nie dawno gdzieś wstawiałeś umowę wystawioną raczej przez siebie samego na bodajże 22,5 tysia, dawniej pisałeś że 15 tysięcy, często twierdziłeś że pompkę dostałeś nawet za free od instalatora ( wspólnika ) za opóźnienie.

Niech piszący w tym wątku wezmą dużą poprawkę na tego forumowego pleciugę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w swoich przedsięwzięciach żeby jak najszybciej każdy cieszył się zamieszkaniem swojego wymarzonego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, naprawdę... Można napisać to samo bez dojeżdżania użytkownikom :/

 

I kto powiedział, że PV trzeba stawiać ze względu na "opłacalność" (która, jak piszesz, jest słaba, bo koszt inwestycji za wysoki)? Można je stawiać również dlatego, że ma się taki kaprys i kasę. Albo dlatego, żeby być uniezależnionym od przerw w dostawie prądu i wahań cen ropy do generatora.

Kto jest zainteresowany instalacją PV tutaj może poczytać jak to wygląda u kolegi z innego forum:

https://esterownik.pl/forum/posty,2703/instalacja-fotowoltaiczna-33kw-uruchomiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...