Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72

@Lukasz_Ka, mam podobny plan. :) Mimo tego zbieram oferty z nadzieją (czym?) że trafi się ktoś normalny.

Nie trafi się nikt głupi.

Tak na to spójrz.

Ktoś normalny zaoferuje Ci tylko usługę żeby za parę miesięcy zarobić 40-50tyś.zl dla siebie i swoich pracowników.,ktoś normalny zaoferuje Ci usługę z powyższym zarobkiem ale ten normalny na Ciebie musi wyłożyć 100tys.zl na materiał za darmo wylozy za Ciebie taką kwotę ?

Ty byś tak zrobił ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
jeszcze jest jedne ryzyko, że jak będzie miał wynegocjowaną stałą cenę na dom a gdzieś się przeliczą , to później będą kupować największe badziewie w składzie, żeby rachunek się wyrównal.

To jest oczywiste.

Ale to jest w kalkulowane w wygodę a przynajmniej powinno być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafi się nikt głupi.

Tak na to spójrz.

Ktoś normalny zaoferuje Ci tylko usługę żeby za parę miesięcy zarobić 40-50tyś.zl dla siebie i swoich pracowników.,ktoś normalny zaoferuje Ci usługę z powyższym zarobkiem ale ten normalny na Ciebie musi wyłożyć 100tys.zl na materiał za darmo wylozy za Ciebie taką kwotę ?

Ty byś tak zrobił ?

Może by tak było, gdybym nie zaznaczał każdemu, kogo proszę o wycenę, że to ja mogę wyłożyć kasę na materiał -- więc nikt nie musi nic na mnie wykładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez dachu jest 720zł/m2 brutto za materiały + robocizna, z dachem (z ociepleniem nakrokwiowym + skosami wykończonymi na gotowo - więc trochę ponad SSO) i oknami dachowymi - powinno wyjść brutto ok 880zl/m2 podłogi (piwnica, parter, poddasze)

 

i to z więźbą struganą chyba, prawda? :)

 

 

No nie czarujmy się, to jest troche tak jak Arturo72 mówi.. wolą zarobić więcej, bo taki jest rynek. Ale to też trochę zalezy od okolicy :) W Krakowie jest tyle pracy, że inwestor musi się prosić zazwyczaj, by ktoś chciał budować...

Ja bym się obawiała, że jak zarobią mniej to będą skakać po budowach i budowa będzie długo trwała...

 

Ja wydałam sporo na materiały, chociaż wszędzie miałam rabat, mały, bo mały, ale wynegocjowany :D prawdą jest, że szukałam w necie sprzedawców i wybierałam najlepszą ofertę, ale ekipa brała co mniejsze rzeczy w jednym składzie. Na szczęście w ogólnym rozrachunku skład ten był korzystny cenowo (parę razy porównałam z cenami w necie) i transport gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Może by tak było, gdybym nie zaznaczał każdemu, kogo proszę o wycenę, że to ja mogę wyłożyć kasę na materiał -- więc nikt nie musi nic na mnie wykładać.

Ale Tym sposobem myślą,że złapali kolejnego łosia którego da się naciągnąć na kasę na "duży upust".

Nie bądź naiwny.

Nikt Ci nie pójdzie na to.

Wiedzą ile loja od "losi" za stan deweloperski z materialem i nad Tobą się nie zlituja.

 

A z doświadczenia wiem,że dobre ekipy i rzetelne przy okazji mają zaklepane umowy na rok do przodu i nie mają terminów.

Na już to tylko przemyslowcy i z ceną od razu zaporowa że jak łoś się zdecyduje to straczy im nawet na kary za brak terminów u innych.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie chodzi o wyręczanie leniwego inwestora. Oto odpowiedź (błyskawiczna) jak podziękowałem za ofertę za 280 tys. zł brutto (wyliczając 100 tys. zł brutto za materiały i 80 tys. zł za robociznę). Cytuję w całości, bez cięcia:

 

"Jak już Pan wybuduje dom płacąc za materiały 100tys brutto prosz wtedy przesłać mi namiar na tak tanie materiały. Koszt wybudowania domu w sso wacha miedzy 800-1000 za m2. Życzę aby w tym wypadku było taniej."

 

Eh. Idę dalej szukać dziur w mojej wycenie i nie będę nic przy tym wąchać.

 

@Busters, Ty też lepiej sprawdź gdzie masz dziury w wycenie -- bo Tobie wyszedł koszt materiałów SSO z dachem nieco ponad 100 tys. zł brutto, a wg tego Pana (swoją drogą, oferenta z Oferii) powinno wyjść 140-170 netto.

sprawdzilem pelno dziur :p u mnie wychodzi lekko ponad 800zl brutto (robocizn+material) nie liczac projektu i przylaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też były wyceny SSO za materiał +robocizna rzędu 190 tyś zł netto , a nawet grubo ponad 200 tyś zł. Jeszcze nie mam SSO ale liczę że będzie o wiele mniej. No jedynie dach płaski to niewiadoma. Mam w projekcie papę, ale zastanawiam się nad technologią budowy dachu z EPDM. Zobaczymy. Wszystko liczę. Nawet gwoździe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda. 815 zł/m2 za SSO i 1070 zł/m2 za SSZ przy dość dużym domu gdzie element pasywności na tym etapie nie jest drogi. Czyli średnia która nie jest zbytnio zależna od wielkości domu.

Ekipa zatrudniona tylko w zakresie robocizny. Materiał we własnym zakresie (co akurat trudne nie jest ... wystarczy telefon, samochód i długie negocjacje ze składami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miał być spokój do wiosny, tylko ogarnięcie terenu dookoła domu i pierdołki w środku...generalnie sielanka.

A tu zaskoczenie! Pisemko polecone i informacja, że za 2 tygodnie wizyta Nadzoru Budowlanego...ehhh ci sąsiedzi.

 

I po wizycie...śmiech na sali. Przyjechały dwie Panie inspektorki, chyba średnio umiejące połapać się w stronach świata bo projekt czytały odwrotnie. Zmierzyły dom po obrysie, dwa pomieszczenia w środku i ich wysokość...tyle. Więcej kosztów i straty czasu kilku osób niż to wszystko warte.

 

Wygadały się, że urzędy w całej Polsce dostały prikaz kontroli dużej ilości prywatnych budów i robią zmasowaną akcję. Także radzę na wszelki wypadek zbierać papiery po ,,ytongach;'', stali, betonach itp. Chodzi o tzw deklaracje zgodności. Ze świeżego doświadczenia wiem, że to najgorzej uzyskać w krótkim czasie, a w zgłoszeniu jakie dostałem odnośnie kontroli wymagali abym je posiadał (pomijam fakt, że nawet o to nie pytały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda. 815 zł/m2 za SSO i 1070 zł/m2 za SSZ przy dość dużym domu gdzie element pasywności na tym etapie nie jest drogi. Czyli średnia która nie jest zbytnio zależna od wielkości domu.

Ekipa zatrudniona tylko w zakresie robocizny. Materiał we własnym zakresie (co akurat trudne nie jest ... wystarczy telefon, samochód i długie negocjacje ze składami).

 

 

Nawet samochodu nie trzeba mieć. Niektórych sprzedawców to nawet na oczy nie widziałem. Tam gdzie kupuję pustaki, styropian i dużo innych rzeczy to tylko pojechałem raz żeby zobaczyć jak skład wygląda. Moją sprzedawczyni mówiła że niepotrzebnie. Pustaków nie zamawiam na raz, tylko najpierw na parter, potem piętro. Cena taka jak się umówilismy w kwietniu. Dzwonię i materiał mam w ciągu dwóch dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkat, pewnych rzeczy nie ustalisz telefonicznie no i samochód przyda się choćby po skoczenie po jakieś gwoździe, których zabrakło. Ale ogólnie tak, wystarczy telefon.

Ewentualnie ekipa może sama kupowac na WZ takie drobnice ;) My tak robiliśmy.

 

MisiekNS hmmm ciekawe czy u nas tez będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...