Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak będą twoje auta wyprowadzać z garażu to brama nie zaskrzypi..... Spij spokojnie jak auta kradną ... po co Tobie podwójny stres... nr 1. utrata auta ..nr 2 skrzypienie bramy...

 

Jak mi będą auta wyprowadzać z garażu, to zadbają z pewnością o to, żeby mnie szlifierka kątowa rżnąca stal nie obudziła. Nie wspomnę o tym, że brama suwana nie skrzypi, a nawet jak skrzypi, to się ją smaruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Musiałby mieć takie auto, dla którego warto się się bardziej narażać i włamywać do garażu. A przecież łatwiej jest "sprzątnąć" auto z parkingu pod blokiem czy z ulicy.

Też prawda, aczkolwiek szwagrowi prawie wyprowadzili auto (ale to dlatego, że po pierwsze drzwi garaż-dom zostawił otwarte, klucze do auta i dokumenty zostawił na blacie w kuchni), ale właśnie nie zadbali o sen domowników (jakieś lokalne garażowe złodziejaszki to były i chcieli skorzystać z prezentu szwagra) i szwagrowa się obudziła (spała akurat w salonie, bo była chora) zastając jednego ze złodziejaszków w przedpokoju "pakującego" TV w jej szalik (?)... i złodzieje musieli pryskać porzucając fanty. Ale znajomych żony uśpili, wleźli do domu, znaleźli kluczyki do aut, dokumenty, piloty do bram i wyprowadzili z garażu dwa auta. Brama by nie pomogła choćby trzeszczała jak najęta... Dlatego brama jako zabezpieczenie to dla mnie żaden argument. Pomijam oczywiście posiadane ubezpieczenie na wypadek kradzieży.

 

Myjk, jeśli to ostatni dom i ulica się kończy, to po co psy miałyby zostawiać swoje wizytówki na Twojej elewacji? Chyba, że masz w domu sukę i do niej byłyby wizyty i te wizytówki :D

Nie mam zwierzaków, ale wiadomo jak to jest. Latają i szczają znacząc teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod krokwiami, nie na krokwiach :D

A że napisałam "między krokwiami", to skrót myślowy, który zawiera w sobie taką w obecnych czasach oczywistość, jak ścisłe powiązanie ocieplenia pomiędzy krokwiami z kilkoma centymetrami także pod nimi :) I o ilość tych centymetrów chodzi.

Jeśli inwestor jest nieświadomy, to firmy piankujące zrobią jak uważają. A często uważają, że 2 cm pod krokwiami to "świat z głową", bo "przecież drewno jest bardzo ciepłe i dobrze izoluje" (autentyczna wypowiedź pana od pianek, z tamtegorocznych targów budownictwa w BB).

 

P.S.

No i chciałam jeszcze napisać, że podoba mi się kształt Twojego domu.

 

Tak to mniej więcej wygląda :

 

DSCF0184 kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie w poniedziałek kończymy dach.

Mam pytanie o ocieplenie poddasza. W projekcie 20 cm między krokwie i 10 cm na krokwie.

 

Chce trochę powiększyć poddasze i zmniejszyć ilość ocieplenia.

 

CO proponujecie:

- 20 cm między krokwie i 5 cm na krokwie ale lepszej współczynnikowo wełny, na to płyta KG

- 20 cm między krokwie, na to płyty PIR 3-5 cm i na to płyta KG

 

Drugie pytanie, mam ścianę 25 cm, murłatę 15 cm i 5 cm luzu. Czy jest sens tutaj obmurować murłatę na 3-4 cm i otynkować czy kleić płytę KG do ścianki kolankowej. Obawiam się pęknięć na tej części i skłaniam się do płyt. CO proponujecie?

20160923_181802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zwierzaków, ale wiadomo jak to jest. Latają i szczają znacząc teren.

 

Nie wiem jak dokładnie chcesz ten garaż wpasować w granice działki, ale jeśli przy ścianie miałbyś trochę miejsca, to można posadzić coś kolczastego, np. berberys i na niego pies nie podniesie nogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin34, a jakiej masz grubości krokwie? Bo standardowe zazwyczaj mają mniej niż 20 cm i wtedy Ci wełna 20 między krokwie nie wejdzie, szczególnie, że musisz zostawić przerwę dylatacyjną.

U mnie jest np. 18 cm szerokości krokwi, także ocieplanie wełną mogłoby być 2x po 15 cm (między i pod krokwiami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :)

Wasz domek też jest super i już niedługo czapka będzie na zimę gotowa ;) U mnie w zasadzie zostało do dołożenia jeszcze 75 sztuk dachówki bo zwyczajnie brakło, ale teraz czekamy na dostawę no i to ponoć robota na 2 godzinki i po sprawie :)

 

Z oknami to jeszcze się zastanówcie. Ja też planuje je kupić zimą (bo może taniej wyjdzie) ale montaż chcę robić dopiero po tynkach. Przy tynkowaniu trzeba dobrze okna zabezpieczyć bo łatwo je uszkodzić, zabrudzić. A tak wstawię je dopiero po najgorszych pracach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja przez zimę nie chcę tego robić :) Niech ściany na spokojnie wyschną, instalację będą wiosną, zaraz po nich tynki i okna. Wiec będzie już ciepło ;)

 

A co do kradzieży . Wokół sama rodzina praktycznie i jak do tej pory mimo braku ogrodzenia, odpukać nic nie zginęło , a zdarzyło mi się zostawiać już narzędzia. A wczesną wiosną planuje ogrodzić teren więc myślę że nie będzie tak źle. Zresztą w pogotowiu mam stare okna które mogę tymczasowo osadzić w razie czego, ale wydaje mi się że nie będzie to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, tylko się przywitam.

 

Budowa zaczęta 29.04.2016. Obecnie wygląda jak na zdjęciu poniżej:

WP_20160929_15_55_05_Pro.jpg

 

Niestety Panowie od dachu się nie popisali i dostali reklamację na przeciek w okolicy komina.

 

Na chwilę obecną rozglądamy się za oknami. Chcemy wstawić przed zimą, aby podłubać przy prądzie odrobinę i może tynki zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...