Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na temat wpływu urządzeń nawilżających i wentylacyjnych, w tym WM na choroby alergiczne układu oddechowego, trzeba poszperać w prasie medycznej. Opracowań nie ma dużo, ale jeśli rzeczywiście Cię to interesuje, jestem pewna ze znajdziesz potrzebne informacje.

 

 

Nie interesuje mnie wpływ urządzen nawilazajacych a tylko samej wm z rekuperacją tylko i wyłacznie. W domowych instalacjach nie stosuje sie albo stsuje sie nizmiernie rzadko nawilzanie razem rekuperatorem. Obawiam sie ze szperanie niewiele pomoze bo takich opracowan praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie interesuje mnie wpływ urządzen nawilazajacych a tylko samej wm z rekuperacją tylko i wyłacznie. W domowych instalacjach nie stosuje sie albo stsuje sie nizmiernie rzadko nawilzanie razem rekuperatorem. Obawiam sie ze szperanie niewiele pomoze bo takich opracowan praktycznie nie ma.

 

 

Z przekonaniem o szkodliwości WM jest obecnie podobnie jak wcześniej ze szkodliwością ogrzewania podłogowego.

Pamiętam, że na forum często powoływano się na wypowiedzi różnych lekarzy wraz z linkami do odpowiednich artykułów. I prawdę mówiąc, gdy poszperałam, to trudniej jest mi teraz znaleźć coś o szkodiwości WM (zwykle badania dotyczą kilatyzacji czy też jak piszesz nawilżania z WM), niż kiedyś o "szkodliwści" ogrzewania podłogowego (pamiętam wypowiedź pewnego lekarza o szkodliwości podłogówki dla dzieci, które raczkują czy bawią się na podłodze, która była powielana przez wielu w różnych artykułach).

 

 

A co do wełny na elewacji, to ostatnio się zastanawiam, czy to nie byłoby lepsze rozwiązanie ze względu na tłumienie hałasów z zewnątrz. Czy ktoś ma wiedzę, jak dużo lepsze by to było niż styro na elewacji?

I jeszcze jedno o wełnie. Kiedyś też myślałam, że wełna jest niepalna, ale kominkowcy/kominkarze/zduni twierdzą co innego.

Byłam też przekonana, że gryzonie się w niej nie gnieżdżą, ale też tu na forum przeczytałam kilka razy coś wręcz przeciwnego.

 

Ale najbardziej mnie jednak interesuje dźwiękochłonność tego materiału ułożonego na elewacji i przykrytego tynkiem. Obecnie mieszkan w domu ocieplonym styropianem i wydaje mi się, że niektóre dźwięki nie przechodzą przez okna lecz ściany, z takim pogłosem jakby przeszły przez pudło. I czy to wina materiału jakim jest styropian, czy może sposobu jego mocowania/klejenia?

Edytowane przez moniss
za długi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Warto czasem rozważyć "wartość dodaną" zastosowania styropianu czy też wentylacji mechanicznej w perspektywie kilku lub kilkudziesięciu lat.Szczególnie w kontekście wpływu na zdrowie człowieka. Wiem, że taki aspekt nie jest popularny - szczególnie na forum budowlanym ;). Przecież ostatecznie nie wiemy czy i jaki wpływ na zdrowie może mieć danie rozwiązanie. Jednak już dziś wiadomo, że w globalnym ujęciu wentylacja mechaniczna ma negatywny wpływ na osoby z alergią (no chyba, że ktoś zakłada, że nigdy nie będzie opuszczał domu). Jeśli nie można być pewnym braku szkodliwości danego produktu, to trzeba kierować się intuicją i subiektywnymi odczuciami. Wolimy więc mieć mniejszy komfort termiczny ale za to zdrowsze dzieci.
U mnie WM z rekuperatorem działa już 4 lata,non stop,to za krótko,żebym już zaczął chorować i żeby mnie bakterie zjadły ?Po jakim czasie zacząć u siebie obserwować negatywne skutki ?Mieszkam tez w szczelnym termosie dookoła(dosłownie) opatulony styropianem. Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, dziwny klimat macie tu w tym wątku.

Zabieram swoją wełnę i idę sobie od Was. Pa

 

Akurat co do wełny to nikt nie miał pytań.

A jak zaczęto dopytywać o dowody na szkodliwość WM (ale nie typu "ktoś gdzieś coś napisał, ale nie powiem gdzie") to jakby pozbierała Pani swoje zabawki z piaskownicy i ucieka, bo nikt nie przyklasnął... a pytania były z ciekawości :)

 

Myjk projekt gotowy?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byłoby inaczej, gdyby padły jakieś argumenty podparte faktami, ew. publikacjami -- w zamian za znajdź se pan sam igłę w stogu siana (znaczy prasy, medycznej).

 

Tutaj nie da sie napisac argumentow nawet jakby ktos bardzo chcial. Takich bzdur o WM dawno nie czytalem.

Zaloze sie, ze przy tej WG beda okna pasywne U=0.6, a przy tym zamontowane nawiewniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wrócić do jednej dużej bramy w garażu, żeby żona nie płakała, że się lusterka nie mieszczą przy wjeżdżaniu... ;)

 

my mamy jedną to mam inny problem! czy jak będzie tam już stało auto to zmieszczę się drugim? bo jakiegoś dziada drugiego trzeba będzie mieć na tej wsi...

 

A SSO... kiedy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wełny faktycznie nie ma sporu. Trzeba to tylko dobrze wykonać.

Odnośnie WM to są mity. Ludziom się myli klimatyzacja z wentylacją.

 

 

Akurat co do wełny to nikt nie miał pytań.

A jak zaczęto dopytywać o dowody na szkodliwość WM (ale nie typu "ktoś gdzieś coś napisał, ale nie powiem gdzie") to jakby pozbierała Pani swoje zabawki z piaskownicy i ucieka, bo nikt nie przyklasnął... a pytania były z ciekawości :)

 

Myjk projekt gotowy?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy jedną to mam inny problem! czy jak będzie tam już stało auto to zmieszczę się drugim? bo jakiegoś dziada drugiego trzeba będzie mieć na tej wsi...

Są na to fajne patenty. Można powiesić koraliki vel kotarę. ;)

 

A SSO... kiedy? :)

Łoho-ho-ho. ;) Do kwietnia 2017 muszę wbić łopatę, bo mi się WZy kończą. ;) Także możliwości się kończą. Już chyba się pogodziłem z faktem, że ruszę ostatecznie na wiosnę. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mi właśnie dokładnie taką samą kładą. Już dwa tygodnie się bawią, a zdążyli dopiero położyć membranę i połowę łat i kontrłat. Jednak mają doświadczenie z taką dachówką i ten długi czas schodzi im na idealnym poziomowaniu każdej kantówki.

Liczę na taki efekt jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja budowę rozpocząłem w kwietniu, właśnie "zamknąłem" budynek oknami i powoli zabieram się za prace wewnątrz ;) Pozdrawiam forum

[ATTACH=CONFIG]371353[/ATTACH]

 

 

Bardzo ładna dachówka :) ale to prawda...płaska dachówka ma to do siebie, że jak człowiek podejdzie to widzi każdą nierówność ;)

Nasza ekipa każdą dachówkę 100 razy oglądała i dopasowywała ;)

 

Łukasz_Ka im więcej się przyłożą do łat, tym mniej roboty będą mieli przy układaniu, ja lubię takie podejście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...