Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

xirad pochwal się co budujecie :)

 

Liliputek ja wcale ekipy nie poganiam. W tym roku ich pracę są ostatnie, więc mają czas. Niech się tylko spiszą, bo dach jest wizytówką takiego domu jak mój i musi dobrze wyglądać :)

 

Co do budowy Myjka, to myślę, że będzie miał chociaż dobrze przemyślany dom. W moim przypadku, jeszcze nie mam potrzeby zmian w tym co buduję, ale jak dom będzie na ukończeniu to na pewno coś się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myjk No wkońcu, a idziecie na pozwolenie czy zgłoszenie?

Hihi, ano w końcu. Tak to jest z rodziną robić istotne rzeczy. Ale jak mówiłem nie raz -- nie ma tego złego... i co się odwlecze... :D Chociaż jeszcze czas, to teraz muszę z kolei malutką (z ms) o końcową aranżację pomieszczeń pocisnąć. ;)

 

Budynek nie działa na okoliczności przyrody, zatem na zgłoszenie. Zresztą nawet i w urzędzie pociskają aby na zgłoszenie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak dziwisz, też miałaś taką ksywę? :D malutka to znajoma z forum Mazdy (z cobrą na tamtejszym forum zaczynaliśmy dyskusję o domu), zajmuje się projektowaniem wnętrz -- a dla mnie robi głównie wizualizacje, ale też sporo ciekawych rozwiązań zaproponowała (np. ostatnio wspomniane niedawno wydzielenie pralni z łazienki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk nie, bo mój nick to zmyłka, do niskich nie należę :D

To wyższy blat w kuchni musisz zrobić. ;) Ja zaplanowałem cokół 20 cm wysokości i do tego cofnięty aby swoimi kajakami weń nie walić stojąc przy blacie (bo pichcić lubię). ;)

 

ale napisałeś tak pewnie "malutka", że myślałam, że wszyscy wiedzą o kogo chodzi, tylko nie ja :D tez bym chciała kogoś od wizualizacji... ale wszyscy mówili mi taaaaaakie ceny...

Napisałem jako oczywistość, bo pisałem do co_bry, który też malutką zna. :) Mogę Ci ew. podać namiar -- malutka dopiero zaczyna "na swoim" budując portfolio, wiec z pewnością ceną Cię nie zabije jak inne projektanty. :p Moją wizualizację zdaje się powinnaś widzieć, bo chyba zapodawałem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk to poproszę o namiar :)

Pojszło na PW.

 

Wiesz ile mi projektaci powiedzieli? między 150 a 180 zł za m2... :eek: nie mówię, ładnie projektują, ale żal mi tylu pieniędzy...

Ma-sa-kra. Mnie generalnie głównie wizualizacja oraz dogranie szczegółów było potrzebne -- ogólnie wiem czego chcę. :)

 

Co tam się dzieje u Bocianków? Już nastroje zimowe czy jeszcze budowlane? Ja zalewam jutro strop, a dzisiaj spadł pierwszy śnieg :bash:

Ano, chyba z rozpoczęcia budowy w tym roku będą nici. :p Swoją drogą szwagier "nie ma czasu na pierdoły" -- przyniósł mi rysunki do składania i całość projektu do numerowania stron. Aż sobie z wrażenia numerator automatyczny (taki stempel w sensie) wczoraj zakupiłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą szwagier "nie ma czasu na pierdoły" -- przyniósł mi rysunki do składania i całość projektu do numerowania stron. Aż sobie z wrażenia numerator automatyczny (taki stempel w sensie) wczoraj zakupiłem. :D

 

hehehe :D

 

Buczi ja jestem cwaniak i chciałabym śnieg, ale dom zamknięty... za to rozumiem wnerw, gdy leci śnieg a tu prace mają być prowadzone.. :(

 

i coś co zapewne znacie, ale uwielbiam :D Domek w Krakonoszach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczi ja jestem cwaniak i chciałabym śnieg, ale dom zamknięty... za to rozumiem wnerw, gdy leci śnieg a tu prace mają być prowadzone.. :(

Też lubię śnieg. Już się nie mogę doczekać wypadu na narty, z córką narciarką, bez żony, czego chcieć więcej. :D Nie lubię śniegu jak muszę na ulicę wyjechać, bo ludzie jeżdżą jak pały.

 

i coś co zapewne znacie, ale uwielbiam :D Domek w Krakonoszach

ROTFL, to mi przypomniało, że muszę odśnieżarkę doprowadzić do użyteczności. :D

 

No to tak jak ja, potrzebna mi jedynie wizualizacja ;)

To połowa sukcesu niskich kosztów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja też się do Was zapisuję :-)

My robimy parterówkę 185 mkw. Projekt indywidualny. Ekipa "górali" robi całość SSO ( materiał plus robocizna) za 316 k. Chyba należę do tych wygodnych. Może bym i sama szukała, ale w kwietniu urodziłam dziecko i za namową architekta zgodziłam się na to, aby ekipa zrobiła wszystko za mnie a ja zajęłam się dzidziusiem. Ogrzewanie będzie gazowe i robimy dodatkowo kominek z płaszczem wodnym. Przeczytałam Waszą całą dyskusję od 1 strony i od razu zaznaczam, że nie chcę PC, gdyż jestem zmarźluchem i obawiam się, że PC nie podoła moim wymaganiom. Najpierw wypróbujemy gaz a potem jak coś się nam odwidzi możemy kupić pompę. Czas pokaże.

Niestety Buczi mam podobnie jak Ty :-( Umowę podpisaliśmy z ekipą, że kończą do 15 listopada. Od 3 tygodni ni widu ich ni słychu i dachu ni ma jeszcze :-( Zastanawiam się nad wypowiedzeniem im umowy z ich winy. Jedyny minus jest taki, że kryjemy dach gontem drewnianym i podobno "górale" się na tym najlepiej znają. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316k, lekko liczac przeplacasz o jakies 150k. Naprawde musisz byc bogata, ciekawe ile z tego dostaje architekt :)

 

Odnosnie pompy ciepla to naprawde musisz sie otaczac glupimi ludzmi, ze Ci taki kit wciskaja :D

Kominka z plaszczem wodnym tez nie komentuje, juz niejedna dyskusja sie na ten temat toczyla. Ale skoro 316k placisz za sso to jakies drobne sumy 10-20k na duperele na pewno nie stanowia dla Ciebie problemu.

 

 

U mnie od dzisiaj SSZ! Moge zakonczyc sezon, jeszcze troche prac wokol domu (przesuwanie rowu melioracyjnego, nawiezienie ziemi i rownanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam Waszą całą dyskusję od 1 strony i od razu zaznaczam, że nie chcę PC, gdyż jestem zmarźluchem i obawiam się, że PC nie podoła moim wymaganiom.

 

Kilka dni temu mieliśmy 30 stopni w całym domu. Dodatkowe wygrzewanie posadzki przed położeniem drewna. Powierzchnię masz w mojej stopce. To opędziła 1 PC. Całość podłogówka. To tak odnośnie temperatur jakie można uzyskać jeśli jest taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...