Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ooooo dobrze :D

sprawdziłam - mozna tam nawet komentować :D

Można, aczkolwiek muszę jeszcze jakieś powiadomienia mailowe zrobić. Teraz tylko RSS działa.

 

Podoba mi się Twój styl pisania, Myjku :D

Szkoda że moja polonistka tego nie słyszy ;P poza tym tam przecież nic prawie nie ma. Skrobałem to na kolanie czekając aż córa skończy lekcje śpiewu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputku agregat też już był wykorzystywany ;)

Wydaje mi się że dobrze mieć takie ustrojstwo, nawet mimo posiadania już przyłącza prądu. Ratuje skórę gdy jest problem z chwilową dostawą energii, a u nas, niestety dość często zdarzają się tzw. "przerwy technologiczne w dostawie energii elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w nadzchodzącym roku planuje budowe domu i zastanawiam sie dosc mocnko nad zaintalowaniem PC. Czy moze ktos z Was w tym roku zainstalowal takie rozwiazanie? Jaka pompe wybraliscie? zastanawiam sie nad firma NIBE bo slyszalem dobre opinie, ale bylbym wdzieczny za Wasze-obiektywne.

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w nadzchodzącym roku planuje budowe domu i zastanawiam sie dosc mocnko nad zaintalowaniem PC. Czy moze ktos z Was w tym roku zainstalowal takie rozwiazanie? Jaka pompe wybraliscie? zastanawiam sie nad firma NIBE bo slyszalem dobre opinie, ale bylbym wdzieczny za Wasze-obiektywne.

 

A interesujesz się pompą powietrzną czy gruntową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w nadzchodzącym roku planuje budowe domu i zastanawiam sie dosc mocnko nad zaintalowaniem PC. Czy moze ktos z Was w tym roku zainstalowal takie rozwiazanie? Jaka pompe wybraliscie? zastanawiam sie nad firma NIBE bo slyszalem dobre opinie, ale bylbym wdzieczny za Wasze-obiektywne.

W takim razie pierwsze co JUŻ wykonaj, jeśli masz wybrany projekt, to Obliczenie Zapotrzebowania na Ciepło tzw. OZC. Możesz zrobić sam (naturalnie trzeba to będzie mocno zgłębić), albo opłacić audytora. Tylko dzięki temu dobierzesz dobrze źródło ciepła a i pozwoli to zweryfikować projekt. Pamiętaj, że w przyszłym roku już będą większe wymagania co do energooszczędności -- a z tego co widzę po gotowych projektach, większość jest jeszcze w średniowieczu.

 

A interesujesz się pompą powietrzną czy gruntową?

To jest dobre pytanie pomocnicze, niemniej jednak już teraz można napisać aby odpuścić sobie NIBE, Viessmann, czy Buderus. Taki ogólny hint, kompletna kotłownia oparta na PC do 10kW nie powinna kosztować więcej jak 28 tys. zł w przypadku zastosowania pompy powietrznej i więcej niż 35 tys. zł brutto w przypadku gruntowej z poziomym wymiennikiem (bez kiwania palcem w tej sprawie). Mniejsze moce winny kosztować oczywiście odpowiednio mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

To jest dobre pytanie pomocnicze, niemniej jednak już teraz można napisać aby odpuścić sobie NIBE, Viessmann, czy Buderus. Taki ogólny hint, kompletna kotłownia oparta na PC do 10kW nie powinna kosztować więcej jak 28 tys. zł w przypadku zastosowania pompy powietrznej i więcej niż 35 tys. zł brutto w przypadku gruntowej z poziomym wymiennikiem (bez kiwania palcem w tej sprawie). Mniejsze moce winny kosztować oczywiście odpowiednio mniej.

Dokładnie tak :)

No i OZC najważniejsze przy wyborze jakiegokolwiek źródła ciepła,żeby móc sobie porównać i policzyć zasadność każdego bo może wyjść,że ogrzewanie prądem będzie najtańsze :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniuW śliczny domek się szykuje :hug:

baaardzo mi się podoba, uważam że lepiej wolniej budować, a być zadowolonym z efektów, jestem tego przykładem, buduję już 3 rok :lol: ale powiem Ci że jak mam chandrę, to wystarczy że przejadę przez budowę, obejrzę mój dach, który jest fenomenalnie zrobiony , z którego jestem ogromnie zadowolona i... zły humor od razu przechodzi, to taka rzecz, która wpływa na samopoczucie :)

 

wyceną dachu i reakcjami na nie nie zaprzątaj sobie głowy, zawsze znajdą się tacy co to potrafią taniej i lepiej wykonać, sama robiłam pełne deskowanie, papowanie i miałam super wykonawcę, za którego jestem bardzo wdzięczna losowi, jednak moi znajomi nie umieli przełknąć kosztu mojego dachu, najpierw usiłowałam im tłumaczyć, co skąd i dlaczego, nie chcieli słuchać, bo wiedzieli lepiej, no cóż... od tego momentu w ogóle nie mówię im o kosztach już jakiegokolwiek etapu, sprawdzam w necie, na muratorze

 

 

z tymi kominami, u mnie jak była koncepcja przesunięcia komina, to musiałam nadlać w miejsce przesunięcia stopkę do ławy fundamentowej, aby jego ciężar udźwignąć, Wy macie płyty ?

 

buziaki i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_Ka mądrze prawisz :-) Wybrałeś już jakąś ofertę? Pozdrawiam

 

Jeszcze nie. Właśnie zaprzata mi głowę temat okien. W sprawie ogrzewania myślę, że w przyszłym tygodniu odnowie kontakty z instalatorami i zapadnie jakaś decyzja. Co do urządzenia jestem raczej przekonany, teraz zależy wszystko od oferty na to urządzenie.

 

Skoro otrzymałaś już więcej ofert i nie spełniają oczekiwań, to przynajmniej wiesz ile są warte alternatywy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisiekNS Brawo!

 

@Buczi, mógłbym podać tylko jednego instalatora PC z okolicy, problem w tym, że dwa razy podchodziłem z nim do współpracy (chciałem w obecnym domu zamontować PC PW) i dwa razy zwyczajnie sprawę olał (niby przyjechał, obejrzał, miał wycenić i tyle go widziałem). Do tego jeszcze, gdy wspominałem o gruntówce do nowego domu, próbował mi wciskać jakieś "dzwine" pompy (w sensie jakieś niemieckie, ale ani razu o nich nie słyszałem) Przy tym jeszcze bardzo drogie. Dlatego chyba nie warto.

 

Ja ogólnie jestem zeźlony na kwestię instalacji PC -- aż w weekend siedziałem i szukałem kursów na hydraulika żeby samemu temat ogarnąć. I nawet znalazłem. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiej się śmiej ;) ale jak 6 lat temu chciałem zamontować klimatyzator i mi instalatorzy serwowali ceny z kosmosu, to też pojechałem na kurs do krakowskiego COCHu (Centralny Ośrodek Chłodnictwa) i się naumiałęm jak instalować powietrzne pompy ciepła. I oczywiście zainstalowałem sobie ten klimatyzator za pół ceny instalatorskiej i oczywiście działa bezawaryjnie do dzisiaj. Także przygotowanie z działania i instalacji samych pomp posiadam, nie posiadam dostatecznej wiedzy "sanitarnej" aby ogarnąć kotłownię. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...