Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

PS. spędzenie sylwestra w domu to żadna ujma. Mnie się już też znudziło świętowanie nowego roku, chyba się starzeję ;)

 

to ja od matury zaczęłam się starzeć ;)

 

Zapomniałam o bociankowym wątku - u nas SSZ od listopada, część hydrauliki i elektryka zrobiona, w pierwszej połowie grudnia zrobiliśmy tynki C-W, które teraz na parterze już prawie suche (po 2 tygodniach mrozów), piwnica się pomału osusza, a poddasze chcielibyśmy otynkować przed marcem. W planach na zimę jeszcze podłogówka i wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.: Paco:. oraz Myjk macie może jakąś ekipe do tynków w naszym rejonie godną polecenia? Dostałem 2 namiary do sprawdzonych ekip i obje mają termin dopiero na początek 2018 roku :wtf:

 

O kurde. Chciałbym zrobić tynki na wiosnę. Na razie szukam ludzi od instalacji wod-kan i musimy zrobić elektrykę. Myślałem że o tej porze łatwo znaleźć tynkarzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.: Paco:. oraz Myjk macie może jakąś ekipe do tynków w naszym rejonie godną polecenia? Dostałem 2 namiary do sprawdzonych ekip i obje mają termin dopiero na początek 2018 roku :wtf:

Ja tu dopiero ekipy budowlanej szukam a Ty chcesz tynkarzy ;) Tak czy siak "od nas" deko daleko do Ciebie. Mogę polecić gościa, który robił tynki u moich rodziców, dobrze, ale powoli (może przez panujące wtedy upały 30+ a może za dokładnie?). Ale to pod Górą Kalwarią było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam indywidualny ;) -- tym bardziej mnie zainteresowałeś, może jeszcze jakiś pomysł od Ciebie "ukradnę". ;) Robiłeś może OZC? Dziennik Budowy jakiś zakładasz?

 

PS. spędzenie sylwestra w domu to żadna ujma. Mnie się już też znudziło świętowanie nowego roku, chyba się starzeję ;)

 

Tak robilem OZC i wyszlo calkiem dobre - robim mi to czlowiek co liczyl WM, pompe ciepla i projektowal ogrewanie. Ale sprawdze to w innym zrodle bo wyszlo calkiem dobrze - az nie wiem czy nie za dobrze. Troche pozno ale zaloze choc ja zanim to "sie" wszystko zaczelo spedzilem sporo czasu czytajac i rozmawiajac z branzystami - mam juz tak poukladane w glowie.....pozostaja jakies niuanse albo wybory zony;)

 

.: Paco:. oraz Myjk macie może jakąś ekipe do tynków w naszym rejonie godną polecenia? Dostałem 2 namiary do sprawdzonych ekip i obje mają termin dopiero na początek 2018 roku :wtf:

 

Jak Myjk powiedzial dla nas to za wczesnie - mam kilka kontaktow ale nie moge powiedziec,ze ich polecam bo nie widzialem ich prac. Ale generalnie co widze po tym forum to nie dajmy sie zwariowac, jest wiele dobrych firm poza i w zyciu bym nie czekal tyle czasu na ekipe. Moze powiedz jakie tynki chcesz robic bo to tez moze zmienic sprawe. Popytaj tez inne firmy co u Ciebie robia czesto maja kontakty do dobrych firm bo gdzies tam kiedys pracowali...w domu sprawdze bo mam kontakt do jednego tynkarza co widzialem jego wykonanie w salonie okien i wlasciciel sobie bardzo zachwalal. Mam rozne kontakty do ekip ale poki sam ich nie sprawdze to nie dam reki za nikogo.

 

Ja tu dopiero ekipy budowlanej szukam a Ty chcesz tynkarzy ;) Tak czy siak "od nas" deko daleko do Ciebie. Mogę polecić gościa, który robił tynki u moich rodziców, dobrze, ale powoli (może przez panujące wtedy upały 30+ a może za dokładnie?). Ale to pod Górą Kalwarią było.

 

zobaczysz jak czas bedzie lecial jak zaczniesz;) Mam kontakt do sensownego elektryka z Halinowa - wydaje sie w porzadku i lebski chlopak - poki co zrobil mi przylacze ( a wlasciwie ja sam a on tylko sprawdzil:p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się Wam, że jeszcze nigdy mnie tak nie denerwowała zima i mróz za oknem. Dom stoi w SSO i nic nie mogę zrobić. :bash:

 

Aby się dobrze wyrobić z planowanym terminem to w lutym/marcu powinienem wstawiać okna, ale obawiam się trochę mrozu.

Macie na ten temat jakąś wiedzę, czy warto montować okna jak jest mróz? Wiem, że są specjalne pianki, ale czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna już zamówione. Właśnie z opcją przechowania, bo właściciel powiedział mi wprost, że nie zamontuje mi ich jak będzie mróz, bo nie chce ode mnie reklamacji ;).. Czas montażu to kilka dni po ustaleniu i liczę, że przyjdzie jakaś kilkudniowa odwilż aby szybko wskoczyć z montażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie to samo :)

pytałem o okna w paru sklepach wszyscy mi powiedzieli, że wolą nie montować w zimę chyba że się uprę :) mogę zamówić okna i przechować u nich do wiosny

 

Mój monter powiedział że spokojnie możemy ruszać z montażem nawet przy delikatnym przymrozku ponieważ stosują pianki trzymające parametry do -8.

Aktualnie czekam na wyprodukowanie moich windowsów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...