Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim :) My również mamy nadzieję ruszyć na wiosnę z budową. Może jest ktoś jeszcze z Wawra?

Ja w Wawrze, a włsciwie w Aninie na basen uczęszczam. Budować będę kawałek dalej, pod miastem. enedue wybudowała w Wawrze. Może się do Niej uśmiechnijcie. :) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220469-kostka-indywidualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A propos niedawnej walki o obliczenia. Dostałem właśnie OZC w swoje łapy. Na starcie wyszło 16,5MWh dla silki 24cm + 20cm styro, co mnie przeraziło. Po zmianach, głównie ocieplenia na gruncie z 10cm styro 040 na 20cm 031, odseparowaniu garażu i pom. gospodarczego, zmniejszeniu mostku na styku ściany z fundamentem i póki co z badziewiastymi oknami Drutexu Uw=0.89 -- wyszło 9,5MWh/rok. Straty na poziomie 6,5kW. Jestem zadowolony, bo osiągnąłem żądany poziom. Wniosek, wystarczy zaplanowana wstępnie pompa 8kW na CO i CWU w zimie, oraz 500m2 wymiennika gruntowego. :D Liczone było dla 22sC w domu i 24sC w łazienkach. Ostateczne wyliczenia po wybraniu okien i wprowadzeniu zmian do projektu.

 

Polecam wszystkim inwestorom wykonanie tego obliczenia, bo można wprowadzić zmiany przed budową i oszacować wszystko nie budząc się z przysłowiową ręką w nocniku.

 

Liliputki trzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

My właśnie zaczęliśmy przeprawę z papierkami. Działka leży i grzecznie czeka na nas już od kilku lat w Miłoszycach koło Wrocławia. Planujemy budowę Praktycznego 2A, na chwilę obecną systemem gospodarczym. Mamy nadzieję, że rok 2016 zakończymy stanem surowym otwartym :)

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje sie...

 

okna miały byc o profilu Schueko a będą z firmy Vetrex ...

 

przez wiele tygodni chcialem by cały moj domek był wyposazony w sprzet Viessmanna...

Od kilku dni jestem coraz bardziej przekonany do tego iz tak nie będzie.. Kocioł penwie będzie z Immergasu a rekuperacja z Thesslagreen. Z Viessmana moze bedzie uzdatnianie wody o ile wogole sie na to zdecyduje..

 

a jeszcze nawet jedna łopata na działce nie została wbita. ... eh..

 

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariolko u nas ok 100m do gazu, jeden sąsiad w pobliżu, ale kompletnie nie zainteresowany przyłączeniem/ciągnięciem rur. Po telefonicznych ustaleniach z gazownią nawet nie składaliśmy papierów - powyżej 50 lub 100m (nie pamiętam dokładnie, bo to było prawie rok temu) jest rozbudowa sieci, w którą trzeba zainwestować samemu (powiedzieli nam, że wyjdzie kilkanaście tys) i ew. wyrównywać sobie od chętnych sąsiadów. Plus przyłącza na działce (osobne do kuchenki, osobne do pieca) 2,5tys za jedno (ale nie wiem, czy to nie stała kwota niezależnie od metrów). Wniosek był dla nas prosty - nawet nie składaliśmy papierów o warunki techniczne, szkoda kasy.

Smerfeto cześć:)

Moniko witaj, Przyjemny w Miłoszycach - przyjemnej i miłej przeprawy z papierami ;)

Bepo witaj, ale wielkie okna! <3 życzę szybkiego uwinięcia się z papierologią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz - ja kiedyś liczyłem to samo podłączenia do domu wynosi około 6000-7000 zł (opłata przyłączeniowa (do granicy) od granicy do kotłowni (projekt, kierownik, materiał, wykonanie). Dodatkowo trzeba składać pozwolenie na budowę do instalacji gazowej, wszystko to trwa dłużej a jeszcze trzeba pamiętać o specjalnych warunkach dotyczących kotłowni oraz odprowadzanie spali (komin albo przez ścianę w przypadku kotłów do 21 KW).

Wstępnie postawiłem na PC PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/praktyczny-2a To ten projekt? Będzie problematyczny pewnie ze względu na taras nad garażem. Ja też chciałem taki taras robić, ostatecznie robię daszek spadowy nad garażem (podobnie) wpisanym w obrys. Poza tym "lukarny" też są problematyczne. Z tego też powodu zrezygnowałem z poddasza użytkowego (po drodze jeszcze kombinowałem z dachem mansardowym, ale to jest jeszcze większa masakra) na rzecz pełnego piętra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariolko u nas ok 100m do gazu, jeden sąsiad w pobliżu, ale kompletnie nie zainteresowany przyłączeniem/ciągnięciem rur. Po telefonicznych ustaleniach z gazownią nawet nie składaliśmy papierów - powyżej 50 lub 100m (nie pamiętam dokładnie, bo to było prawie rok temu) jest rozbudowa sieci, w którą trzeba zainwestować samemu (powiedzieli nam, że wyjdzie kilkanaście tys) i ew. wyrównywać sobie od chętnych sąsiadów. Plus przyłącza na działce (osobne do kuchenki, osobne do pieca) 2,5tys za jedno (ale nie wiem, czy to nie stała kwota niezależnie od metrów). Wniosek był dla nas prosty - nawet nie składaliśmy papierów o warunki techniczne, szkoda kasy.

Smerfeto cześć:)

Moniko witaj, Przyjemny w Miłoszycach - przyjemnej i miłej przeprawy z papierami ;)

Bepo witaj, ale wielkie okna! <3 życzę szybkiego uwinięcia się z papierologią :)

 

Witam, witam :) Wielkie okna, bo (na razie przynajmniej) na działce obok rośnie brzozowy las i chcemy jak najwięcej natury do domu wpuścić ;) Co do gazu- u nas na wsi część wioski bliżej miasteczka ma gazociąg, a część(moja) nie. Dlatego zdecydowaliśmy się na pompę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę te Wasze koszty przyłączenia gazu mnie zaniepokoiły, prawdę mówiąc...my niefrasobliwie nie pytaliśmy o to; ale i tak u nas to jest najlepsze wyjście, więc będzie gaz. U nas wprawdzie jest sieć, więc trzeba tylko zrobić przyłącza na działce.

Wszystko się pomyślnie posuwa do przodu, nawet w dośc szybkim tempie - działka została kupiona 30 grudnia, wszystkie wnioski o przyłącza juz złożone, mapa geodezyjna odebrana w piątek, projekt kupiony, a wczoraj M. już zaniósł wszystko do architekta do adaptacji.

Będą małe przeróbki - podniesienie poddasza o 2 pustaki + okno w szczycie, zmiana wielkości kilku okien i wygospodarowanie dodatkowego WC z pomieszczenia gospodarczego/kotłowni.

Mamy już firmę do stanu surowego zamkniętego, rozmawialiśmy z właścicielem - podał przyzwoitą cenę 90 tys., polecił też kierownika budowy, z którym M. ma się jutro spotkać.

Natomiast pojawił się drobny zonk - po dokładnym przyjrzeniu się mapie sytuacyjnej okazało się, że jest obowiązująca linia zabudowy 6 m od drogi! A działka ma 56 m długości i chcieliśmy dom postawić dalej...tak z 15-20 m od drogi. Jakoś wcześniej się w to nie wczytaliśmy, oczywiście widzieliśmy linię, ale myśleliśmy, ze to to jest linia nieprzekraczalna, a nie obowiązująca. To by zreszta niewiele zmieniło, bo działkę i tak byśmy kupili - jest dośc atrakcyjna.

Wymysliłam, że gdyby tak "dokleić" do niego garaż pod kątem prostym z przodu, to sam dom byłby o te 5-6 m dalej...ale czy to będzie się liczyło jako główna ściana domu? Architekt ma się dowiedzieć w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...