Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bym nie przesuwała do płotu po lewej (on zachodni?), bo będzie popołudniu dużo cienia... ale przysunęłabym do północy :) żeby było więcej miejsca na dole, na grill czy tam leżaki innych gości, albo coś - coś zawsze się znajdzie :)

 

Basen powinien być na tyle szeroki, by spokojnie można było pływać np. dwoma flamingami :D Wymiary: 142 x 137 x 97 cm

 

http://www.baseny-polska.pl/upload/images/products/medium/Dmuchany_materac_flaming_wyspa_do_plywania_142_x_137_x_97_cm_INTEX2029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Lilipuek ROTFL, Flaminga już zamawiam, aczkolwiek jest trochę wybrakowany, ponieważ nie ma uchwytu na Modżajto. :p

 

@Zuzanna31 Chciałem oczywiście przelewowy, bo pięknie tworzy taflę :p ale 5 kolejnych firm z którymi rozmawiałem w ciągu 2 lat rozważań mi to rozwiązanie odradziło ze względu na kłopotliwą budowę, jeszcze bardziej problematyczną obsługę, i co za tym idzie wysokie koszty. Dlatego będzie skimmer, w niecce murowanej -- z konglomeratu mi wyceniali drożej a przecież mniej jest możliwości dopasowania. Jaki Wy rozważacie i jakie parametry? Z tego co doczytałem też gdzieś w Wawie budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lilipuek ROTFL, Flaminga już zamawiam, aczkolwiek jest trochę wybrakowany, ponieważ nie ma uchwytu na Modżajto. :p

 

@Zuzanna31 Chciałem oczywiście przelewowy, bo pięknie tworzy taflę :p ale 5 kolejnych firm z którymi rozmawiałem w ciągu 2 lat rozważań mi to rozwiązanie odradziło ze względu na kłopotliwą budowę, jeszcze bardziej problematyczną obsługę, i co za tym idzie wysokie koszty. Dlatego będzie skimmer, w niecce murowanej -- z konglomeratu mi wyceniali drożej a przecież mniej jest możliwości dopasowania. Jaki Wy rozważacie i jakie parametry? Z tego co doczytałem też gdzieś w Wawie budujecie?

 

Dogrywamy temat bo najpierw chcemy zrobic nieckę :-) Przelew :-) ale zastanawiamy się czy nie zrobić rynny tylko na 1 długiej scianie.

Koszt wyzszy od skimmerowego o: zbiornik przelewowy i sterownik do zb. przel. oraz wlasnie koszt rynny + kratki.

Ale gdyby ograniczyc przelew do jednego boku to sporo zaoszczędzimy na rynnie, foliowaniu rynny i kratce.

Jeszcze myślimy nad tym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczi z okolic Mińska Mazowieckiego mogę polecić dobrego wykonawcę, który robi ocieplenia

jak kogoś szukasz to mogę dać namiary

 

Dzięki śliczne, ale akurat od ociepleń już mam dobrą i sprawdzoną ekipę :)

 

W zasadzie mam od wszystkiego, ale nie u wszystkich jestem w stanie czekać na ich najbliższy wolny termin :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrywamy temat bo najpierw chcemy zrobic nieckę :-) Przelew :-) ale zastanawiamy się czy nie zrobić rynny tylko na 1 długiej scianie.

Koszt wyzszy od skimmerowego o: zbiornik przelewowy i sterownik do zb. przel. oraz wlasnie koszt rynny + kratki.

Ale gdyby ograniczyc przelew do jednego boku to sporo zaoszczędzimy na rynnie, foliowaniu rynny i kratce.

Jeszcze myślimy nad tym :-)

Hm, takiego rozwiązania nikt mi nie zaproponował. Pewnie jest to do wykonania, ale trzeba by pozostałe krawędzie podnieść i to znacznie (aby nie tracić wody) -- a to już się IMHO mija z celem taki basen jako przelewowy. W zasadzie będzie to basen skimmerowy, tylko skimmerem będzie jedna z krawędzi w postaci przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tupię nogami w oczekiwaniu na PnB, w międzyczasie już duszę ekipę. Za dwa tygodnie spotkanie z majstrem -- powinno się zderzyć z odbiorem PnB. Wstępnie mają być fundamenty na wiosnę, reszta od czerwca. Basen już poszedł do rysowania, będzie 4x7 żeby nie kolidował z tarasem i płotem. Pewnie będę żałować że nie zrobiłem większego, szczególnie że sadzimy zakusy na zakup przylegającej działki od zachodu (czyli od strony basenu) jeśli coś zostanie po budowie, ale to jeszcze nie postanowione więc nie będę szaleć z tą skarbonką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie tynki zakończone pod koniec grudnia (gipsowe), teraz podłogówka, WM i wylewka anhydrytowa (jak pogoda pozwoli)

 

Anhydrytowe. Dlaczego taki wybór. I jakiej grubości masz przewidziane na wylewki.

U mnie właśnie na parterze ma być 7cm, z kolei na piętrze też 7cm (w projekcie była zbrojona 5cm wylewka), ale przydało by mi się je zmniejszyć do 6cm, bo muszę zmieścić kanały WM w podłodze.

Co do tynków gipsowych to jesteś z nich zadowolony. Ja powoli się przekonuję do Knauf Diamand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam u Bocianków słychać? Już coś się dzieje czy jeszcze zimowo? Ja jutro zaczynam tynkować garaż żeby można było zamontować bramę garażową (będzie robiona jednocześnie z oknami) :yes:

 

Okna wstawione tydzień temu i to wszystko, co w zimie zostało zrobione.

Planujemy prace na sezon, szukamy ekip i wyposażenia. Czyli w sumie cały czas coś się dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie były tynki NIDA ZEDA, wyglądają bardzo fajnie. Nie wymagają gładzi.

 

Anhydryt 5,5 cm.

 

W łazience też je masz. A kable elektryczne miałeś prowadzone po ścianie czy chowałeś w bruzdach.

Co do anhydrytu to jeśli na piętrze wyjdzie mi większa warstwa pod wylewką to chyba będę się musiał na nie zdecydować. Tym bardziej że w projekcie mam mieć wylewkę 5 cm, choć obecnie mógłbym dać i 7 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś skończyli tynki, jutro wchodzą ze styropianem na podłogi:)) Tynki poszły gipsowe(piwnica cement-wapń) i wyszły bardzo bardzo fajnie, firma pierwsza klasa,ktoś potrzebuje namiary na dobrych tynkarzy z południa śląska to polecam z czystym sumieniem na priv. W lutym mam obiecne podłączenie gazu, generalnie w domu to tylko gazu mi brakuje. A tak wygląda mały kierownik budowy, który w niedziele odbierał tynki:)) ATTACH=CONFIG]381037[/ATTACH]IMG_0491.JPG

IMG_0487.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki! :D

U mnie drzwi będą dopiero po tynkach i wylewkach.

 

Dzięki :)

My drzwi montujemy juz aby ladnie do ramy obrobić tynki i wylewki. Jednak to oznacza dokładne zabezpieczenie ich przed ryzykiem uszkodzenia.

 

rafalcn ja mam ekipę do tynków już umowioną na marzec. Ekipa z polecenia, powino być ok. Początkowo planowałem tynki gipsowe i cementowe, ale chyba przekonam się do diamanta. Podobno jest dużo twardszy nawet od cementowych i dobrze położony nie wymaga gładzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...