Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gratki! Pokaż fotkieeee! ;) Jaki ostateczny koszt budowy wypadł i przy jakich założeniach budowlanych?

 

Dom 116m2 całkowitej 103 użytkowej - miejsca od cholery dla nas blokersów. Zakładane koszty 350 tys zł. Na dzień dzisiejszy poszło 337 tys zł z ogrodzeniem i kostką. Nie mamy zabudowanych schodów, bramy i furtki, alarmu, kilku lamp, szyb w łazience i kilku pierdołek, które na bank spowodują lekkie przekroczenie budżetu ale i tak nie jest źle.

20170720_072000.jpg

20170720_072010.jpg

20170720_072036.jpg

20170720_072114.jpg

20170720_073819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek uaktywniony to napiszę, że u nas położone ogrzewanie podłogowe. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie wylewki anhydrytowe.

Do tego ostre kopanie pod przyłącza. Czemu tego nie zrobiłem w fazie fundamentów. Na szczęście już za nami. Woda podciągnięta. Prąd czeka na wpięcie się, ale kabel już w domu. Gaz tylko instalacja wewnętrzna. Przyłącza w tym roku niestety nie będzie. Trzeba będzie ogrzewać butlami żeby było na plusie w zimie. Plan na ten rok niezmienny. Stan deweloperski. W przyszłym roku na wiosnę będzie można się wprowadzać, przynajmniej tak mi to wynika, bo ogrzewania docelowego jeszcze nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja to mam szczęście. Tynki mimo że robione na przełomie kwiecień/ maj z temperaturami około 0. Wylewki za to teraz w największe upały.

Jak widać nawet dobre terminy na poszczególne prace mokre mogą nie wyjść tak jakby się chciało. Zobaczymy jaka pogoda będzie wrześniowa przy ocieplaniu i elewacji.

Muszę zacząć szukać jakichś schodów drewnianych, bo chciałbym w końcu cywilizowanie chodzić na górę. Nie wiem jak długo się na to czeka.

A teraz muszę myśleć o WM i piecu gazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam, widze ze niektórzy już mieszkają, my jesteśmy niedaleko , w sumie chyba w sobotę Zamieszkamy:) kończy się taras i czekamy na drzwi wewnętrzne:) pozatym reszta gotowa, tylko jeszcze podjazd się dorabia, ale taras już jest:)[ATTACH=CONFIG]394644[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]394645[/ATTACH] tak wyglada kuchnia i tarasik:)

 

Kosmiczny okap! Super :) Gratulacje i trzymam kciuki za powodzenie sobotniej przeprowadzki!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Po prawie 3 tygodniach mogę co nieco napisać jak się mieszka:

Wiadomo, że jeszcze parę lamp trzeba wkręcić, dokończyć małą część ogrodzenia itp,ale to juz detale:) Najwiekszym plusem jest rekuperacja, nie ma odczucia duchoty, nadmiernej wilgotności, w dniu dzisiejszym na zew temp 30*C, w domu 24,5 , wilgotnosc w domu 48%:) taras poszerzyliśmy o 1m, teraz ma 5m i jest wystarczajacy, mnejszy byłby za mały, dzieciaki teraz maja taka radoche, nie to co mieszkanie w bloku na 60m2. Pytanie czy byśmy coś zmienili, na ten moment nie, wszystko jest optymalne, nie za małe, nie za duże.FullSizeRender.jpgIMG_2277.jpgIMG_2400.jpgIMG_2401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No i tradycyjnie w tym roku. Ocieplają chałupę i niepogoda jest. A termin wybrany przezemnie nie był zły.

Z lepszych rzeczy, zakupiony rekuperator oraz zamówione schody.

Zobaczymy czy nam starczy kasy, bo budżet mocno przekroczony, ale i tak z uwagi na brak podłączenia w tym roku gazu przeprowadzka na wiosnę przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalcn nie wiem czy tu jeszcze zajrzysz.

Ale mam pytanie bo w planach elewacja też białą i piękniejsza ale grafitowa.

U Ciebie widzę ciemniejszy kolor. Można wiedzieć co to za kolor.

Jak czytam forum, to piszą że zbyt ciemny kolor jest groźny dla trwałości elewacji.

 

Witaj, poświęciłem się teraz trochę firmie, bo ja zaniedbałem przez budowę, niestety nie powiem Ci dokładnie jaki to kolor ten ciemniejszy, był wzornik, z żona uznaliśmy, ze chcemy dół domu zrobić w czymś przypominającym siwy, ze wzornika wynikało nawet fajne odbijanie słońca Wiec nie ma tragedii:) szczerze na forum dużo się pisze, ale dom ma się Tobie podobać, mi się podoba te zestawienie kolor, Wiec tak tez zrobiłem:) nie ma co przesadzać :) ten "biały" ma super osbijalnosc, aż razi jak słońce na niego swieci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, poświęciłem się teraz trochę firmie, bo ja zaniedbałem przez budowę, niestety nie powiem Ci dokładnie jaki to kolor ten ciemniejszy, był wzornik, z żona uznaliśmy, ze chcemy dół domu zrobić w czymś przypominającym siwy, ze wzornika wynikało nawet fajne odbijanie słońca Wiec nie ma tragedii:) szczerze na forum dużo się pisze, ale dom ma się Tobie podobać, mi się podoba te zestawienie kolor, Wiec tak tez zrobiłem:) nie ma co przesadzać :) ten "biały" ma super osbijalnosc, aż razi jak słońce na niego swieci:)

 

Dokładnie. Z nas znajomi trochę się śmieją, że planujemy przypory jak w Kazimierzu. A nam się podobają i zamierzamy je wykonać :)

 

PS: Zazdroszczę Wam widoku z okna. Piękną macie okolicę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z nas znajomi trochę się śmieją, że planujemy przypory jak w Kazimierzu. A nam się podobają i zamierzamy je wykonać :)

 

PS: Zazdroszczę Wam widoku z okna. Piękną macie okolicę!

 

Dokładnie, dok budujemy dla siebie i robimy tak by NAM się podobało! Jak mi wszyscy mówili po co mi piwnica, odpowiadałem bo chęć, a oni ze szkoda kasy itp, a ja chciałem dom z piwnica i dużym garażem i teraz do garazu wchodzą mi dwa duże kombi i mam z przodu przed nimi jesCze miejsce na rowery opony itp, kolega który zeocil garaz na ni u dwa auta , nawet do niego samochodami nie wjeżdża bo przy domu jest tyle rzeczy, ze cały garaz mu zajęły :) mi się taki dom podoba, a to najważniejsze;)!

 

Fakt widok robi kosmiczna robotę, a potęgują go piękne drzwi Hst! To był również super wybór, takie przeszklenia ! Nie ma co się bać takich przeszkleń, kupić żonie tylko dobra myjkę do tych okien ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dok budujemy dla siebie i robimy tak by NAM się podobało! Jak mi wszyscy mówili po co mi piwnica, odpowiadałem bo chęć, a oni ze szkoda kasy itp, a ja chciałem dom z piwnica i dużym garażem i teraz do garazu wchodzą mi dwa duże kombi i mam z przodu przed nimi jesCze miejsce na rowery opony itp, kolega który zeocil garaz na ni u dwa auta , nawet do niego samochodami nie wjeżdża bo przy domu jest tyle rzeczy, ze cały garaz mu zajęły :) mi się taki dom podoba, a to najważniejsze;)!

 

Fakt widok robi kosmiczna robotę, a potęgują go piękne drzwi Hst! To był również super wybór, takie przeszklenia ! Nie ma co się bać takich przeszkleń, kupić żonie tylko dobra myjkę do tych okien ;p

 

Hahahaha, no właśnie namawiam męża do zakupu robota do mycia okien, bo na 5m to się nie będziemy na drabinie wspinać z myjką, żeby okna umyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, no właśnie namawiam męża do zakupu robota do mycia okien, bo na 5m to się nie będziemy na drabinie wspinać z myjką, żeby okna umyć ;)

 

 

Namów, bo z tego co widzę, myci tego nie jest proste:P Moja żona ma co prawda pomocnika,ale ta myjka podobno dużo jej życie ułatwiła,a koszt nieduży:) Ja się wypowiedzieć nie mogę,bo nigdy tego nie robiłem

FullSizeRender.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namów, bo z tego co widzę, myci tego nie jest proste:P Moja żona ma co prawda pomocnika,ale ta myjka podobno dużo jej życie ułatwiła,a koszt nieduży:) Ja się wypowiedzieć nie mogę,bo nigdy tego nie robiłem

 

Zobaczymy, koleżanka polecała też alpinistów, którzy myją nam okna w biurze ;) Fajny pomocnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...