Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wilgoć suficie z K-G w pokojach


Jarak

Recommended Posts

Witam

 

Niestety sufitach z K-G w pokojach pojawiły się czarne plamy i pleśń. Przeczytałem już artykuł http://muratordom.pl/eksperci/pytania/skraplanie-sie-wody-na-poddaszu-uzytkowym/8654/ z porady eksperta wychodzi że sufit w pokojach jest wykonany prawidłowo płyta->folia-> dystanse przykręcone do belek stropowych i ok 30cm wełny, między wełną a folią jest ok 5cm luzu. Dobrałem od góry do miejsca gdzie powstała pleśń zauważyłem pod folią sporą kałuże między płytą a folią. Same skosy dachu na poddaszu nie są ocieplona.

 

Budynek jest postawiony w 2013 roku, my zakupiliśmy go w lutym 2015

 

Proszę Was o poradę jak zlikwidować ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety sufitach z K-G w pokojach pojawiły się czarne plamy i pleśń. Przeczytałem już artykuł http://muratordom.pl/eksperci/pytania/skraplanie-sie-wody-na-poddaszu-uzytkowym/8654/ z porady eksperta wychodzi że sufit w pokojach jest wykonany prawidłowo płyta->folia-> dystanse przykręcone do belek stropowych i ok 30cm wełny, między wełną a folią jest ok 5cm luzu. Dobrałem od góry do miejsca gdzie powstała pleśń zauważyłem pod folią sporą kałuże między płytą a folią. Same skosy dachu na poddaszu nie są ocieplona.

 

Budynek jest postawiony w 2013 roku, my zakupiliśmy go w lutym 2015

 

Proszę Was o poradę jak zlikwidować ten problem.

Masz przewiewana (luz wełna folia) wełnę więc nie dziw się wodzie na folii. I to jeszcze pewnie budowlanej bez zachowania jej szczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

 

Temat nadal nierozwiązany, wręcz się pogorszyło. W sypialni na suficie po nocy pojawiają się plamy wody które są bardzo zimne, powiedział bym że wręcz zamarzają (macałem sufit od strony mieszkania)

Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić? Pomysłów mi już brak... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej pokoje ,a nad nim nieocieplone poddasze....różnice temperatur- zimnego poddasza i ciepłych pokoi i mamy skraplanie pary wodnej....pewnie w zamkniętej i nie wentylowanej przestrzeni sufitowej....może ocieplenie podłogi na poddaszu i wentylacja sufitu da jakiś pozytywny efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Hej temat powrócił i wracam z podkulonym ogonem. Budynek jest 2 poziomowy + poddasze, parter to osobne mieszkanie, ja mam swoją klatkę schodową. Ściany to pustak + styropian, dach nieocieplony, skosy dochodzą do podłogi poddasza. Sufit u mnie to kg, folia, szczelina ok 5cm, wełna 30cm i deski na podłodze poddasza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...