Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Alarm w nowym domu- jaki osprzęt wybrać


Recommended Posts

Witajcie

Muszę zakupić osprzęt do alarmu w niewielkim domu (100mkw), kable już poprowadzone, system oparty na centrali Satel Integra 128-WRL. W domu będzie pies 4,5 kg i musi mieć dostęp do wszystkich pomieszczeń (no może oprócz jednego-strychu) podczas uzbrojonego alarmu.

 

Proszę o poradę jakie modele powinienem kupić:

-11 czujek (6 pir-ów, oraz 5 dualnych)

-1 czujka zalania

-1 p. pożarowa

-1 gaz ziemny

-2 manipulatory

+reszta koniecznego osprzętu (syrena, akumulator, itd.)

 

Budżet: "tanio i dobrze"- czyli tyle ile trzeba żeby wszystko poprawnie działało, nie przepłacając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że integra to górna półka, ale jeżeli tanio i dobrze to koniecznie musi być integra, potrzebujesz aż takiego alarmu z wbudowanym GSM i modułem bezprzewodowym, z funkcjami logicznymi itd. z Satela Versa ci nie wystarczy (sama integra to połowę twojej wyceny). Nie chce cie od tej integry na siłę odciągać ale jak wykorzystasz z niej 20% możliwości to będzie wszystko (sam mam integre ale u mnie spełnia rolę inteligentnego sterowania całym oświetleniem i innymi elementami). Co do czujek to polecam coś z Bosch-a i nie koniecznie musisz kupować dualne bo pir-y nawet w garażu i w pomieszczeniu z kominkiem sobie poradzą (to już nie są te piry które montowało się kilka kilkanaście lat temu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przyszłym domku także przymierzam sie Integry z Satela i mam w planach by spełaniała nie tylko funckjee alarmu ale także tak jak u kolegi rolę inteligentnego sterowania całym oświetleniem i innymi elementami domku.

 

 

Szukam tylko instalatora z okolic Jaworzna.

 

Jeżeli przymieszasz się do sterowania Integrą to lepiej jak sam się dokształcisz i sam to zrobisz, bo na instalatora w tym wypadku możesz trochę stracić pieniędzy. Przy takim sterowaniu wszystko programujesz i podejrzewam i widzę na własnym przykładzie że dużo rzeczy w trakcie użytkowania się zmienia i wtedy konieczna byłaby kolejna wizyta instalatora do przeprogramowania centralki (a to potrzebne 2szt. czujników zmierzchowych - osobny do włączania światła na zewnątrz i wewnątrz, inne czasy zapalenia światła i dużo takich drobnych rzeczy które wychodzą w trakcie mieszkania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher

 

 

spotkałeś sie moze z czymś takim

http://www.satel.pl/pl/product/343/DLOADX,Program-instalatora-do-programowania-central-INTEGRA-i-VERSA

 

Czy to korzystajac z tego programu programowałeś Integrę? Czy tez robiłes to w jakis inny łatwijesyz sposób?

 

Tylko tak programuje centralki, nie wyobrażam sobie programowania z klawiatury chyba że zmienić jakąś pojedynczą opcje. W domu mam moduł ETHM-1 i podłączenie po sieci lan i dalej po wifi i obsługa z androida (mam tylko jeden manipulator i w zupełności wystarcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kamerki to pamiętaj, aby miały doświetlenie na podczerwień. Najlepiej zmiennoogniskowe i o możliwie wysokiej rozdzielczości aby nie powstał efekt pixelozy. Koszt kamerek zaczyna się od 300 zł w górę (mówię o tych bardziej przyzwoitych kamerkach).

Ogólnie temat rzeka.

SPAM

Na forum usłyszysz raczej ogólniki, ale nikt Ci gwarancji nie da na to, że to będzie dobrze hulało.

Edytowane przez panfotograf
SPAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

No wiec właśnie to i ja bym coś zmienił.

Obecnie mam bezprzewodowy, ale chętnie zrobię przewodowy - bo nie wkur...iają te akumulatorki, które wyjmować i ładować.

- moduł GSM

- 8-10 czujek (raczej brak zwierząt w domu)

- czujka temperatury,

- 4 czujki zadymienia,

- z wyjściem na 2 sygnalizatory akustyczno-świetlne,

- akumulator, który będzie trzymał chociaż z dobę,

- mikrofon

No i żeby centrala miała chociaż takie funkcje takie jak mam teraz:

- podczas alarmu można zadzwonić i posłuchać co się dzieje

- w SMS-e informacja w którym pomieszczeniu (wprowadzona nazwa) coś się dzieje

- info SMS o braku zasilania i jego powrocie

- możliwość włączenia alarmu za pomocą SMS-a

- możliwość wyłączenia alarmu za pomocą SMS-a

- ze 4 piloty do obsługi

- włączanie alarmu w poszczególnych strefach domu np na poddaszu i w biurze itp.

itd

- może podłączenie do domofonu, że ktoś się dobija

 

 

To takie podstawy - jaką centralę wybrać i jakie czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...