Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem ze sterowaniem ogrzewaniem podłogowym wodnym


MarysiaMarysia

Recommended Posts

Jeśli ktoś by sobie wyobrażał,że może wahlowac temperaturami przy pomocy sterowników to wyprowadziłem go z błędu pisząc,że reakcja pomieszczenia na spadek temperatury rzędu 0,5st.C to kilka godzin i dlatego sterowanie strefowe jest bzdura i wyrzuceniem kasy w błoto bo bez sterowników uzyskuje się identyczną sytuację.

Tylko tyle.

 

Marysiamarysia wcale tak sobie nie wyobrazała, bo nikt nie zmienia temp o 0,5 oC bo po co. Zreszta tu nie chodzi o szybkie zmiany temperatury w pomieszczeniach na ządanie. Tu chodzi o stałosc temp. w danym pomieszczeniu bez uzycia pogodówki w kotle, bo dublowanie (pogodówka i regulatory) jest bez sensu.

Ostatnio miałem zapytanie odnsnie róznicy temperatur w pomiszczeniach polnocnych i południowych w okresach przejsciowych przy nasłonecznieniu ogrzewanym przez pompę ciepła, niestety nie da sie nic tym zrobic, nie ma słonca nie ma problemu, jest słonce są róznice temperatur. Pogodówka nie jest lekiem na całe zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To znaczy konkretnie ? Bo narazie nic nie napisałeś.

 

Podniesienie temperatury w pomieszczeniu o 1 stopień to tak btw.

 

Ja trzymam stałą temperaturę. Przy regulatorach nie ma możliwości przegrzania bądź niedogrzania pomieszczenia/pomieczeń niezależnie od położenia względem stron świata.

Nie ma wahań temp. o 0,5oC czy więcej, maksymalnie 0,2oC.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie temperatury w pomieszczeniu o 1 stopień to tak btw.

 

Ja trzymam stałą temperaturę. Przy regulatorach nie ma możliwości przegrzania bądź niedogrzania pomieszczenia/pomieczeń niezależnie od położenia względem stron świata.

Nie ma wahań temp. o 0,5oC czy więcej.

 

Pawko szkoda twojego czasu, jezeli ktos nie widział działania regulatorów sterowych w realu to moze napisac co mu slina na jezyk przyniesie. Przeciez nie wiesz jak sie taki układ regulacji sprawuje u ciebie, ale za to Arturo wie lepiej, powiedziałbym ze najlepiej na forum a moze i w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Podniesienie temperatury w pomieszczeniu o 1 stopień to tak btw.

 

Ja trzymam stałą temperaturę. Przy regulatorach nie ma możliwości przegrzania bądź niedogrzania pomieszczenia/pomieczeń niezależnie od położenia względem stron świata.

Nie ma wahań temp. o 0,5oC czy więcej, maksymalnie 0,2oC.

:D

A Jak ci idzie z obniżeniem temp.o 1st.C ?

24h ? :)

Ja też trzymam stała temp.w domu bez wahlowania to znaczy i nie mam sterowników a temperatury w pomieszczeniach mam takie jakie sobie życzę i nie są jednakowe,też bez sterowników.

Jakiś morał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

A Jak ci idzie z obniżeniem temp.o 1st.C ?

24h ? :)

Ja też trzymam stała temp.w domu bez wahlowania to znaczy i nie mam sterowników a temperatury w pomieszczeniach mam takie jakie sobie życzę i nie są jednakowe,też bez sterowników.

Jakiś morał ?

 

Masz sterownik tyle ze pogodowy, pawko pogodówki nie ma, jaki morał? Jakiekolwiek sterowanie musi byc, dublowanie systemow zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zapewne trzymasz "stałą" temperaturę w każdym pomieszczeniu przy pogodówce :rotfl:

No a czemu dla ciebie to wydaje się takie dziwne ?

Przecież wszyscy tutaj piszący o bezsensie sterowników tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 nie masz bladego pojęcia o moich oczekiwaniach i wyobrażeniach gdy podejmowałam decyzję o zakupie sterowania podłogówką.

Dobra, Panowie, widzę, że emocji nazbierało się zbyt wiele.

Reasumując: ogrzewanie podłogowe to fajna sprawa. Użytkowanie, sposób czy tam technika, to indywidualna kwestia każdego użytkownika. Niechaj każdy oszczędza na czym chce - kupno lub rezygnacja z zakupu sterowania to indywidualna kwestia każdego użytkownika - po prostu nie każdy ma pieniądze aby dokonać takiego zakupu. Bezprzewodowe sterowanie to nie mały koszt. I tyle. Po co zaraz udowadniać komuś że jest głupkiem bo kupił sterowanie? ... zwłaszcza, że nie ma się racji ...

Pozdrawiam i zmykam.

Edytowane przez MarysiaMarysia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72 nie masz bladego pojęcia o moich oczekiwaniach i wyobrażeniach gdy podejmowałam decyzję o zakupie sterowania podłogówką. Bzdury wypisujesz o 5-7 godzinnym czasie oczekiwania na reakcję podłogówki po ustawieniu sterownika w zakresie 0-0,5 st.C. Czas reakcji i zmiana temperatury następuje w znacznie krótszym czasie.

Mylisz się i to nawet nie wiesz jak.

Tak do analizy,sterowniki stwierdziły,że o godz.6.00 osiągnięta została nastawiona temperatura 23,2st.C i 22,8st.C się wyłączyły.

Zobacz teraz o godz.17.00 czyli po ilu godzinach jaka była odczytana temperatura od momentu wyłączenia ogrzewania przez sterownik:

 

Po kilku dniach z G12W spostrzeżenia mam takie:

-od 22-23 grzeje cwu

-od 23.10-6 grzeje c.o

-od 13-15 grzeje cwu i c.o z priorytetem cwu.

O godz. 6.00 temp.w salonie 23,2 w sypialni 22,8 po przyjściu do domu ok.17 temp.w salonie 22,8 w sypialni 22,2 o godz 22 temp.w salonie 23,1 w sypialni 22,4.

 

To jest specyficzne grzanie bo taryfowe ale jeśli ogrzewanie byłoby non stop włączone przy poprawnie wyregulowanej podłogówce wg naszego kaprysu nie byłoby kompletnie żadnego wahania temp.

Ma to pokazać,że zmiana temperatur w nowym domu,przy dużej bezwładności nie będzie miała miejsca i dlatego sterowniki i sterowanie strefowe jest bzdurą.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie temperatury w pomieszczeniu o 1 stopień to tak btw.

 

Ja trzymam stałą temperaturę. Przy regulatorach nie ma możliwości przegrzania bądź niedogrzania pomieszczenia/pomieczeń niezależnie od położenia względem stron świata.

Nie ma wahań temp. o 0,5oC czy więcej, maksymalnie 0,2oC.

 

 

Kolego to chyba nie masz okien w domu jeżeli w słoneczny dzień masz tylko skok o 0,2*C !, chłodzenie w domu ci się włącza ;)

Jak czytam takie pierd... to aż niedobrze mi się robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja pisałem o słonecznym dniu ? Odnosiłem się do obecnego okresu grzewczego. U Arturka różnica +/-0,4 oC już nie powoduje u Ciebie objawów dyspeptycznych ?

 

Przy regulatorach nie ma możliwości przegrzania bądź niedogrzania pomieszczenia/pomieczeń niezależnie od położenia względem stron świata.

 

Wiesz może się czepiam ale jasno napisałeś ,ze niezależnie od położenia względem stron świata co sugeruje ze od strony wschodniej,południowej,zachodniej gdy swieci słońce u ciebie temperatura stoi sztywno jak drut. W obecnym okresie grzewczym było sporo słońca także nie rozumiem dlaczego ma się nie tyczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...