Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki klinkier na elewację


Recommended Posts

Chcemy obłożyć zewnętrzny cokół płytkami klinkierowymi. Przeglądam strony producentów Cerrad, Przysucha,Klinkier i ceny bardzo się różnią. Nie bardzo wiem - czy płytki różnią się jakimiś parametrami? Czy klinkier wystawiony z Leroy Merlin czy Castoramie jest wart uwagi?

Wybaczcie babskie, może naiwne pytania, ale już głupieję od przeglądania ofert ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gahan: różni się ceną, jakością wykonania, związaną zasadniczo z tym "gdzie" się go robi. Część jest robiona w kraju, część ściągana np. z Niemiec czy z Czech albo z "skąd inąd" w zależności od tego co to jest. Różnią się delikatnie parametrami (np. nasiąkliwością), przy czym to co jest robione u nas w kraju do rewelacyjnych nie należy. Po prostu. Bo to ma ładnie wyglądać.

Zupełnie na marginesie - jeśli by wziąć do ręki dokumenty i papiery producentów, karty techniczne i inne takie (kiedyś taką grzebologię robiłem) to tak naprawdę okaże się, że producent zapraw przewiduje góra kilkanaście dni roboczych w ciągu roku kiedy jego cud - miód zaprawę można wykorzystać do cud - miód klinkru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale ja dalej nic nie wiem , tak mało ludzi stosuje klinkier?

 

Balto , dzięki, ale jako fachowiec podaj coś konkretnego; mamy sporo tego cokołu, bo dom podpiwniczony, myślałam jeszcze o jakimś kamieniu np. gnejsie - ale tu, wiadomo, mało wyboru w odcieniach.

Dom w tradycyjnym stylu - więc widzę tu raczej naturalne materiały i nie "od linijki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei: jeśli weźmiesz klinkier i fugę i nie daj Boże, będziesz miał pecha - szansą na typówce jak 1:2 to ci wyjdą przebarwienia. Musiałbyś wziąć gościa co umie sam zrobić zaprawę i naprawdę to potrafi. Mniej regularne to stara cegła albo na pełną grubość albo jako okładzina. Z tym sobie powinni poradzić chłopaki od kamienia i ogrodzeń kamiennych. Do tego znają oni różne fajne patenty by mur dobrze wyglądał. Poza tym są okładziny kamienne - patrz punkt wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałam płytki klinkierowe - nie - jednolite - miałyby dawać efekt chropowatej, nierównomiernej w fakturze i kolorze ściany ceglanej.

Kolor brązowo -szary -grafitowy, czyli każda płytka różna, pocieniowana.

 

Jedna firma sprzedaje te płytki ( cegły też ) na sztuki - jako ręcznie formowane ( tu cena jest zabójcza),

inni na metry ( wychodzi sporo taniej) i również ta ściana ma efekt chropowatej cegły.

A nie wiem czym tak naprawdę różnią się te płytki z różnych firm, bo w realu nie widziałam takich ścian żeby porównać.

 

Ciekawe czy wykwity byłyby widoczne na takiej szaro - brązowej ścianie?

 

Pełnej cegły nie położymy, bo mamy za mało wysuniętą ścianę elewacyjną.

 

A, i dodam,że mamy jak na razie położone tynki cementowo-wapienne - nie wiem, czy to ma znaczenie dla rodzaju okładziny na cokole.

 

Balto, a Ty z jakimi okładzinami na cokołach spotykasz się w swojej pracy, może byś coś polecił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za klasykiem: "różne, różniste..." Ma okladziny kamienne nadaje się właściwie wszystko co daje się przyciąć do wymiaru, a także te niedające - są klejone (spajane pewnie jakąś żywicą) i też wyglądają. Przejdź się do składu z kamieniem naturalnym - i tam będzie ktoś co coś fajnego Ci poleci i wymyśli. Cegłę ręcznie formowaną czy jako okładzinę - kupuj na metry kwadratowe. Tutaj nie ma udawania - naprawdę jest różnica, ui nie tylko w formie, ale i w kolorystyce a pewne delikatne zmiany koloru są naturalne, do tego kamień elewacyjny sam z siebie nie ma idealnie takiego samego koloru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 2 weeks później...
Trzeba sobie zdac sprawe z jakiego zalozenia wychodzimy, czy ma byc tanio .. czy moze ma byc troche drozej i na lata? Niestety wiekszosc ludzi patrzy na wszystko krotkoterminowo przez co popelnia wlasnie ten blad oszczedzania. Nie warto moim zdaniem isc tym torem. Ja juz sie raz przejechalem na tym .. wiecej razy nie mam zamiaru popelnic tego bledu. Elewacja wiadomo bedzie bardzo wrazliwa na wszelakie warunki atmosferyczne wplywajace na nia negatywnie. Dobrej jakosci plytki elewacyjne wcale nie musze kosztowac niewiadomo ile .. mozna to zobaczyc chociaz na przykladzie Paradyz - https://www.paradyz.com/plytki/plytki-elewacyjne gdzie wyglada to dobrze w stosunku ceny do jakosci. Kolorystyka to raczej kwestia bardziej indywidualna, chociaz ja bardziej lubie odcienie ciemnego kremu .. nie widac na nich az tak bardzo brudu - co jest duzym ulatwieniem bo jest mniej czyszczenia :) Edytowane przez klapczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Wojciech010 ma rację, nie ma nic gorszego niż imitacje klinkieru, które szybko zaczynają wymagać remontu czy wymiany. Ja zastosowałem prawdziwy klinkier od King Klinker (dawniej Klinkier Przysucha) i widać, że to jednak jest jakość, a nie chłam jak w przypadku elastycznych imitacji cegieł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Podoba mi się oferta :spam:, ogólnie robią ceramikę, w okolicach Środy Śląskiej bardzo dużo domów z ich wyrobów jest budowanych, ceny OK, jakość też, na miejscu, więc odpadają ceny długiego transportu. Czy ktoś tutaj ma doświadczenia z klinkierem na elewację od nich? Zależy mi na trwałości, wyglądzie i ekonomicznym podejściu, pomożecie coś zdecydować? Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elewację mogę polecić i Klinkier Przysuchę i firmę Roben - parametry techniczne płytek są identyczne. Trochę różnią się tylko rozmiarem. Nasiąkliwość do 6%, klasa wytrzymałości na ściskanie 35.

 

Jeśli chodzi o trwałość elewacji - to tak jak z samochodem - jak będzie marny mechanik to nie pojedzie.

 

95% trwałości elewacji to prawidłowe wykonanie przez fachowca.

Dowodem jest to - i nie raz to obserwuję - 2 różnych wykonawców kupuje DOKŁADNIE ten sam towar (płytki, klej, spoina) i na budynku jednego z nich wszystko jest w porządku, a na drugim budynku płytki po roku odpadają lub pojawiają się białe wycieki (wykwity).

Edytowane przez Cegłamaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...