Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy p?acisz abonament za RTV???


Czy płacisz abonament za RTV???  

154 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płacisz abonament za RTV???



Recommended Posts

nie! przecież jest to kolejny haracz i w dodatku zdublowany... tvp i tak kase bierze z podatków, pozatym nie wierzę że nie są w stanie się utrzymać z reklam... i niech nie chrzanią że musieli by zwiększyć czas na reklamy bo to już by trącało zachłannością (takową jest z pewnością wyciąganie łapy po wziątek typu abonament). przychody z reklam są na tyle duże że wystarczy na utrzymanie przyzwoitego poziomu tv (przecież jest tak już od jakiegoś czasu i nie słyszałem żeby tv miała dziurę w budżecie!) wystarczy nieco gospodarności wśród tvdecydentów aby ten poziom nawet podnieść. przecież nie trzeba nam "superhitów" i nowości filmowych wałkowanych wcześniej przez całą konkurencję setki razy. niech się skupią lepiej na archiwach bo tam mają prawdziwe skarby, stare filmy-"perełki z lamusa" i wiele, wiele innych pyszności. jest tego tyle że można by przyzwoicie i niedrogo zapełnić czas antenowy na dekadę...

a abonament będzie im się śnił po nocach dopóki zanajdzie się choćby kilku płacących dla "świętego spokoju". tylko stanowcze "nie" może zakończyć ten temat. nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oj nie mają oni za dużo kaski

 

1. koszty mają 3-10 razy takie jak np. polsat

3-4 lata temu widziałem zestawienie które pokazywało że polsat ma 5x mniejsze koszty niż publiczna telewizja regionalna 5 czy wawa

2. nie będą robić tego taniej bo maja kilkanaście związków zawodowych. Gdzie tak jeszcze jest

w kopalniach

w PKP

w TPSA (30 kilka)

w służbie zdrowia (najsilniejszy to Solidarność 80 - 80 to nie odwołanie dla lat 80 tylko średniego ilorazu inteligencji członków głównie salowych, palaczy i cieciów)

 

która z tych instytucji działa dobrze, tanio i daje wam satysfakcję ze świadczonych usług?

czyżby to był przypadek z tymi związkami zawodowymi?

w hipermarketach nie jest idealnie ale dają radę (a związków żadnych niet 8) (ok to co robią tam z pracownikami to nowy holokaust ale na moment o tym zapomnijmy - bo niestety i tak nie chcemy z tym nic zrobić)

 

może onie wcale nie są źli tylko po prostu tak nauczeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja płacę abonament, chyba dla świętego spokoju i z przyzwyczajenia,

mam też C+ za który płacę, a która to firma ciężkie pieniądze płaci TVP.

 

Płacę więc podwójnie, chociaż pr. 1 i 2 prawie nie oglądam.

 

wziąłem radio na budowę, takie stare co odbierało tylko pr 1,

włączyłem...

po 3 godzinach słuchania wyłączyłem, bo się nie dało !!!

komu ten program jest dedykowany ?!

 

uff,

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie mają oni za dużo kaski

 

1. koszty mają 3-10 razy takie jak np. polsat

3-4 lata temu widziałem zestawienie które pokazywało że polsat ma 5x mniejsze koszty niż publiczna telewizja regionalna 5 czy wawa

2. nie będą robić tego taniej bo maja kilkanaście związków zawodowych. Gdzie tak jeszcze jest

w kopalniach

w PKP

w TPSA (30 kilka)

w służbie zdrowia (najsilniejszy to Solidarność 80 - 80 to nie odwołanie dla lat 80 tylko średniego ilorazu inteligencji członków głównie salowych, palaczy i cieciów)

 

która z tych instytucji działa dobrze, tanio i daje wam satysfakcję ze świadczonych usług?

czyżby to był przypadek z tymi związkami zawodowymi?

w hipermarketach nie jest idealnie ale dają radę (a związków żadnych niet 8) (ok to co robią tam z pracownikami to nowy holokaust ale na moment o tym zapomnijmy - bo niestety i tak nie chcemy z tym nic zrobić)

 

może onie wcale nie są źli tylko po prostu tak nauczeni

 

tak czy siak abonament zasiliłby armie związkowców niczego nie dając nam w zamian. z twojej wypowiedzi wynika że nie tyle nie ma kasy co jest ona marnotrawiona niczym w zusie... czy tam też powinni wprowadzić dodatkowe składki np. koszty ewidencyjne w wysokości powiedzmy15 pln miesięcznie? ...ale to już kolejna patologia. generalnie rzecz ujmując rozbija się o brak gospodarności a nie brak kasy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze zalezy to od regionu

ja mieszkam juz 3 lata i nie place....

no i nikt mnie z tego powodu nie sciga...

 

U mnie jest dokładnie to samo....no może nie a trzy a w sumie dwa lata...

Nie płacę i póki TV jest "ich" a nie nasza to płacić nie będe...będe płacił za TV publiczną a nie Jakubowsko/Czarzasto/Wańkowo/Rządową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płace abonament za posiadanie RTV i dodatkowo 17zł za kablówkę. Co prawda nie jestem zachwycony tym pseudopodatkiem - wolałbym, żeby go nie było, albo jakaś symboliczna opłata roczna (np. 20zł) - szczególnie że z mało oglądam TV (rózne obowiązki).

Uważam, że nie płacący postepują nieuczciwie - szczególnie jesli ich na to stać. Troche mi to przypomina sytuację jaka była gdy mieszkałem w bloku. Ci najbiedniejsi zawsze opłacali czynsz, natomiast ci bogatsi - unikali, bądz zalegali po kilka miesiecy

 

pzdr Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kastel A co z logiką? Skąd te pieniądze skoro nie płaci się abonamentu?

 

A ten kto nie płaci nie powinien narzekac na repertuar czy też rozrzutność - nie z jego to pieniędzy.

to chyba dziala w odwrotna strone: "nie place bo ... " a nie "narzekam ale nie place"

 

dotyczy to nie tylko podatku od telewizora ale kazdego podatku. Jesli widzi sie "niegospodarnosc" pieniedzmi, ktore w pocie czola zarabiamy i wrzucamy do wora z napisem "socjalana i budzetowa polska", to zaczynamy znajdowac usprawiedliwienie do nie placenia.

 

Moglbym prowokancko spytac: kto nie kombinuje (tzn nie naciaga prawa) zeby zaplacic jak najmniej podatku (np citpitvat)? pewnie wygladaloby to jeszcze "lepiej" niz przy podatku za telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak już pisałem - płacę - i przyłączam sią do Wowki.

Na gapę jeździcie i narzekacie że Wam rozkład jazdy nie pasuje.

To tak jakbym w nocy poszedł na "pachtę" do sąsiada, a rano miał mu za złe że ma kwaśne jabłka.

A co do samej instytucji TVP - to myślałem że nowy szef cóś zmieni ale jak widać.... idzie po staremu - płacę więć mam prawo marudzić!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtMedia zapomniałeś dodać:

i radia,

i radia w samochodzie też.

 

Ma-a-a-my Cie! 8)

Muszę Cię zmartwić. W samochodzie nie mam radia. Właściwie to mam, ale nie wożę panelu, a co za tym idzie nie słucham. To samochód służbowy i w regulaminie stoi, że jak ukradną mi radio a będę miał panel to nie płacę za radio. Dlatego panel lezy w biurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam nieplacenie, bo co to sa za zasady, ze jedni placa a inni nie. Jeszcze ci co placa wychadza na kretynow. To czy te pieniadze sa wydawane lub trwonione to sprawa placacych. Dlaczego tak pisze: Bo zasady sa niezyciowe i czesto z tego powodu nakrecane na wlasne potrzeby. Jezeli mamy placic to nalezy ustalic wartosc odnoszaca sie do jednego gospodarstwa domowego a nie do ilosci sztuk sprzetu RTV. Przeciez teraz wiekszosc osob posiada po kilka odboirnokow radiowych ( budziki, latarki, walkmany, discmany i inne gadzety). Jezeli mamy placic za kazdy odbiornik TV to rowniez dotyczy to komputerow PC z tunerami TV, sklepow z artykulami RTV itd. Radio w samochodzie rowniez jest radiem. Pisanie wiec przez osoby ktore placa, ze placa jest smieszne bo placa ale tylko czesciowo i sa nie lepsi od tych co nie placa wcale. Wiec zanim ktos w ankiecie wpisze, ze placi niech policzy odbiorniki , a ankieta powinna miec tylko jedna opcje - nie place.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płacę, ale wkurza mnie nie to, żę płacę, ale stosunek do mnie nadawców publicznych. Otóż:

1. TV odbieram tylko dzięki odbiornikom satelitarnym. Bez talerza, z powietrza, nic do mnie dociera.

2. Ze względów rodzinnych mam odbiorniki Cyfry i Polsatu, oraz normalny uniwersalny tuner satelitarny. Naturalnie za dwa pierwsze płacę dodatkowy abonament dla operatorów platform. W Cyfrze mam TVP 1, 2, 3 i Polonię, za które płacę obonament będący przedmiotem ankiety. W Polsacie juz tego nie mam, bo toczony jest jakiś spór pomiędzy telewizją publiczną a Polsatem. Z talerza zwykłego jest tylko TVP Polonia.

Pytanie: dlaczego płacąc obonament telewizja publiczna umożliwia mi odbiór tylko z anteny "napowietrznej"? Jaki jest sens blokowania mi dostępu do sygnały z satelity? Czuję się jak posiadacz "kołchoźnika". Telewizja publiczna to telewizja ogółnodostępna i kodowanie sygnałów z satelity nie ma sensu. Nie ma to też żadnego zwiazku z abonamentem. Trzeba zastanowić się na metodami egzekucji , a nie bezzsesownie ograniczać dostęp w zależności od źródła sygnału. ggzie sens, gdzie logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...