Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

M72bL - mam ambitny zamiar postawić własnoręcznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozmieszczenie pomieszczeń prawie takie jak u mnie. Tylko ja zamieniłem miejscami wiatrołap z pomieszczeniem gospodarczym.

Co się znajduje pomiędzy garderbą, a jedną z sypialni?

Co to z zgrubienie muru obok kominka(za tą komodą z kwiatkiem)? Kanały kominowe i wentylacyjne? Nie leiepiej było posadowić je w pomieszczeniu gospodarczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło sypialni chcę maleńką łazienkę. Drzwi przesuwane, chowane w ściance k-g. Tylko kabina prysznicowa, mała umywalka i kibelek.

 

To zgrubienie w kuchni to kominy - wentylacyjne, dymowy i opcjonalny spalinowy. Nie chciałem juz za mocno ingerować w projekt. Moze i faktycznie można było to przesunąć do pomieszczenia gospodarczego... no ale juz fundamenty stoją.Ten regał ma być mini spiżarka na trwałe produkty typu mąka, makaron, itp. Kominy wentylacyjne zostaja pomimo planowanej WM bo jak powiedział kierbud łatwo zaślepić ale gdyby okazały sie potrzebne to dobudować trudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Wizualizacja świetna, aż mnie zmobilizowałeś do uszczegółowienia mojej :p

 

Co do akwarium to ja kombinuje jak zrobić u siebie, żeby sump i wszelkie graty dać za ścianą w pomieszczeniu gospodarczym :rolleyes: wychodzi mi trochę baniak za blisko kominka - dlatego muszę siąść do wizualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chyba mam coś z głową, bo dopiero ławy fundamentowe wylane a ja już zamówiłem sadzonki ligustra i pęcherznicy na żywopłot od strony drogi powiatowej. W sumie z powodów czasowo-finansowych nie wiem kiedy skończę dom to przynajmniej niech żywopłot rośnie :) Moja koncepcja tego żywopłotu to możliwie jak najbardziej naturalny i przycinany tak aby wyglądał na dziko rosnące krzaki z przemieszanymi roślinami. Do planu rozmieszczenia roślin, stworzonego przy porannej kawie, użyłem... excela i funkcji RAND() :D Poniżej kilka wariantów wygenerowanych przez komputer :D

 

http://i.imgur.com/QjVSNDr.jpg

 

Część

Ja właśnie jestem na etapie wykończeniówki. Cały dom wybudowałam z tatą i czasami mamą ;) I wiesz co chyba podobnie jak Ty mam coś z głową,bo nawet fundamentów nie miałam wylanych a ja sadzonki na żywopłot miałam już posadzone. Dom się powoli budował a drzewka rosły :) dziś mam piękny 2 metrowy naturalny płot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarka 3D, modele rysowane w sketchupie. Potem klej modelraski i trochę cierpliwości :D Miało byc po łepkach zrobione - żeby tylko były wiązary celem wizualizacji pod kątem pustki nad salonem. Jak zacząłem "czytać" projekt konstrukcji dachu to sie tak wkręciłem, że każdą belkę, słupek, stężenie odwzorowałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarka 3D, modele rysowane w sketchupie. Potem klej modelraski i trochę cierpliwości :D Miało byc po łepkach zrobione - żeby tylko były wiązary celem wizualizacji pod kątem pustki nad salonem. Jak zacząłem "czytać" projekt konstrukcji dachu to sie tak wkręciłem, że każdą belkę, słupek, stężenie odwzorowałem :)

 

a tam nad garażem ten ostatni wiązar który opiera się tylko na murłacie, to tak jest w projekcie? Wygląda to co najmniej podejrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ruszam dalej z pracami. Teraz takie pytanko - czy mogę (i jakie ewentualnie ma to wady) zmienić przebieg kabla zasilającego? Na projekcie zaznaczony jest linią przerywana oznaczoną 8. Myśliałem, żeby puścić go przy samej ścianie frontowej domu zamiast 3m od niej - zaznaczyłem żółtą linią. Co Wy na to?

 

http://i.imgur.com/N5YVuqn.jpg

 

Jakoś te 3m od budynku wydajami sie dziwne - tak przez środek terenu przed domem. Na pewno będzie tam też mały ogródek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...