Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Frapol Onyx Dream 200 problem


Recommended Posts

Mówili co to zmieni? Co poprawili? Ostatnio wymieniają je na potęgę. Czekamy tak czy inaczej na Twoje spostrzeżenia. A na chwilę obecną jak wygląda odzysk i przy jakich temp.?

 

Zmienili algorytm pracy grzałki i wentylatorów. Temperatura 12 st za wymiennikiem aktywuje procesy aby zapobiec zamarzaniu. Obecnie WP_20160129_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja proponuje nobla dla tego co wymyślił system anty szronowy. A tak na marginesie to przepiac grzalke w miejsce nagrzewnicy wstepnej i sterowac sobie nia z panela jak spada temp na czerpni.Ale to po gwarancji������

 

Właśnie też o tym myślałem, no ale to faktycznie po gwarancji można robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John;7059759]Po co wy ten bypass uszczelniacie?

Im więcej powietrza przejdzie przez wymiennik, tym szybciej zamarznie.

 

marcel, wykonując komorę mieszania do wychłodzonej do temperatur ujemnych strony czerpnej rekuperatora będziesz wprowadzał ciepłe i wilgotne powietrze. Zamarznie ci ten wymiennik po obu stronach.

 

Moim zdaniem cyklicznie otwarty bypass z grzałką na 100% to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na rozmrożenie tego wymiennika.

 

U mnie bypass jest nie szczelny podczas zamknięcia i dlatego go uszczelniłem (leciała bardzo sprawność). Mam pytanie czemu chcesz puszczać podgrzewane grzałką powietrze przez baypass a nie przez wymiennik ( o ile ta grzałka montowana w reku jest wstanie podgrzać powietrze z -15 C)

Edytowane przez marcel2809
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podrzucić jakiś schemacik elektryczny podłączeń do Onyx drem 400

 

Jest w instrukcji która była z urządzeniem albo Instrukcja w wersji online

 

Ja się muszę pochwalić, mam już nowy sterownik i różnica w stosunku do poprzedniej wersji jest bardzo na plus, tutaj w końcu trzeba pochwalić Frapol. W końcu widać co się klika w ustawieniach, jest możliwość indywidualnej korekcji nawiew/wywiew, doszła opcja przedmuchania wymiennika, kolejno nawiew 100% wywiew stoi i w drugą stronę, możliwość programowania dla każdego dnia tygodnia. Jak będzie z zamarzaniem zobaczymy jak przyjdą jakieś mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czemu chcesz puszczać podgrzewane grzałką powietrze przez baypass a nie przez wymiennik ( o ile ta grzałka montowana w reku jest wstanie podgrzać powietrze z -15 C)

By zminimalizować czas rozmrażania wymiennika.

Całość powietrza świeżego puścić by-pass'em by jak najszybciej rozgrzać i osuszyć wymiennik.

Grzałka włączona tylko po to, by kanałami nie leciały temperatury ujemne.

Przy 125 m3/h grzałka 500 W podgrzeje powietrze o ok 11 st.C.

 

Oczywiście trzeba to sprawdzić na istniejącym układzie.

Wymiennik Recair, który ma dużo małych kanalików może lepiej pracować z włączoną grzałką na czerpni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do firmy Frapol dlaczego wymiennik montujecie w ten sposób a nie jest obrócony o 180stopni bo z przekrojów dostępnych na stronie recair.pl wynika ze po obróceniu środkowe kanaliki byłyby w pionie a nie w poziomie jak obecnie co było by napewno korzystniejsze dla szybszego spływania skroplin czy może się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do firmy Frapol dlaczego wymiennik montujecie w ten sposób a nie jest obrócony o 180stopni bo z przekrojów dostępnych na stronie recair.pl wynika ze po obróceniu środkowe kanaliki byłyby w pionie a nie w poziomie jak obecnie co było by napewno korzystniejsze dla szybszego spływania skroplin czy może się mylę?

 

też myślałem czy nie obrócić wymiennika ale o 90st bo wymiary są prawie identyczne. Kwestia tylko podklejenia grubszych uszczelnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Pana zrozumiałem chce Pan obrócić wymiennik o 90 st. w celu zmiany kierunku przepływu powietrza z poziomego na pionowy (wyciag z góry na dół) http://www.recair.com.pl/upload/fck/file/RS%20160-220-330%20juni%202013/REC%2013017%20BRO%20Sensitive%20RS160%20PO.pdf tak jak w folederze Recair str. 7. Trzeba zachować przeciwprądowy przepływ powietrza przez wymiennik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Pana zrozumiałem chce Pan obrócić wymiennik o 90 st. w celu zmiany kierunku przepływu powietrza z poziomego na pionowy (wyciag z góry na dół) http://www.recair.com.pl/upload/fck/file/RS%20160-220-330%20juni%202013/REC%2013017%20BRO%20Sensitive%20RS160%20PO.pdf tak jak w folederze Recair str. 7. Trzeba zachować przeciwprądowy przepływ powietrza przez wymiennik.

Ja mam wymiennik przeciwprądowo od początku dokładnie jak na rysunku nr7 tymi trójkątnymi kanalikami w dół czyli w pionie nie w poziomie.na tej stronie nawet pisze że jest preferowany montaz z rysunku nr.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Pana zrozumiałem chce Pan obrócić wymiennik o 90 st. w celu zmiany kierunku przepływu powietrza z poziomego na pionowy (wyciag z góry na dół) http://www.recair.com.pl/upload/fck/file/RS%20160-220-330%20juni%202013/REC%2013017%20BRO%20Sensitive%20RS160%20PO.pdf tak jak w folederze Recair str. 7. Trzeba zachować przeciwprądowy przepływ powietrza przez wymiennik.
Racja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał R&D Fr***

Jeśli dobrze Pana zrozumiałem chce Pan obrócić wymiennik o 90 st. w celu zmiany kierunku przepływu powietrza z poziomego na pionowy (wyciag z góry na dół) http://www.recair.com.pl/upload/fck/...RS160%20PO.pdf tak jak w folederze Recair str. 7. Trzeba zachować przeciwprądowy przepływ powietrza przez wymiennik.

Mam pytanie czy do funkcji chłodzenia ktoś próbował odwracać wymiennik tak jak na stronie 7 i czy przyniosło to jakieś efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Po ostatnim serwisie i wymianie sterownika przełączanie biegów rekuperatora działa z dużym opóźnieniem lub wcale.

 

Tzn.? Przełączanie w automacie w sterowaniu tygodniowym? Z jednego biegu na drugi ręcznie. Ja mam sterownik jakieś3 tygodnie i nic takiego nie zauważyłem. I w tygodniowym programowaniu i ręcznie wszystko chodzi elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sterowaniu ręcznym. Automat nie sprawdzałem. Jest tak że przełączam z 1go na 3 lub przewietrzenie, zaczyna wiać po 1-3 minutach lub wcale nie przełącza. W drugą stronę tak samo. Reset nic nie dał. Testuję tydzień i zgłaszam następną reklamację. Szkoda tylko że nie ma już mrozów i prawdopodobnie nie sprawdzimy zamarzania. A to ostatni rok gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sterowaniu ręcznym. Automat nie sprawdzałem. Jest tak że przełączam z 1go na 3 lub przewietrzenie, zaczyna wiać po 1-3 minutach lub wcale nie przełącza. W drugą stronę tak samo. Reset nic nie dał. Testuję tydzień i zgłaszam następną reklamację. Szkoda tylko że nie ma już mrozów i prawdopodobnie nie sprawdzimy zamarzania. A to ostatni rok gwarancji.

 

Frapol morduje się z wszystkimi sterownikami w ten sposób. Niektórym wymieniali już ze 3-4 razy! Ja sam mam wymieniany 3 razy... Ten na razie działa OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...