Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój komin przeciekał - jest to komin systemowy obłożony 5 cm styropianem i płytkami klinkierowymi. Ostatnio wezwałem dekarzy do porawy obróbki i uszczelnieniu kominów aby nie lały - niestety ostatnio po deszczu historia się powtórzyła.

 

Dekarz twierdzi, że kominy nie powinny być okładane płytkami klinkierowymi, a komin przecieka poprzez fugę. Opowiada iż żywica w płynie powinna załatwić temat lub zrzucenie płytek i otynkowanie komina.

Co wy o tym sądzicie, czyt maciue tylko obróbkę blacharską, czy może tę żywicę i co to w ogóle jest.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/20617-ywica-w-pynie-do-uszczelnienia-komina/
Udostępnij na innych stronach

a komin murowany też ma fugi i co? cieknie? na moje oko dekarz nie powinien filozofować, tylko poprawić obróbkę i poprawiać do skutku. oczywiście jeżeli cieknie obok komina. a płytkarz też powinien sprawdzić, czy przypadkiem płytki nie odspoiły się, czy okapnik jest odpowiednio wysunięty itd.
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/20617-ywica-w-pynie-do-uszczelnienia-komina/#findComment-359136
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znajomy dekarz mowil mi o podobnej sytuacji w swojej pracy. Na dachu ktory wykonywal przeciekal komin wykonany z cegly pelnej a wykonczony ponad dachem z klinkieru dziurawki. Wlasciciel domu twierdzil ze to z powodu zle wykonanej obriki komina. Zas wg dekarza obrobka byla szczelna. Pomogla izolacja fug i powierzchni cegly klinkierowej preparatem silikonowym (roztwor na benzynie, zatem powierzchnia i material impregnowany musza byc suche). Poprzez fugi komin "pil" wode", ktora gromadzila sie w pustakch w cegle dziurawce i splywala w dol powodujac zamakanie komina. Oczywiscie ten przypadek nie wyklucza ze u Ciebie zostala zle wykonana obrobka komina i to jest powod zaciekow. Natomiast przed zrywaniem plytek wykonalbym ich impregnacje, co wyjdzie im na dobre w sensie trwalosci jako pokrycia. Natomiast jezeli impregnacja nic nie zmieni to pogonilbym dekarzy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/20617-ywica-w-pynie-do-uszczelnienia-komina/#findComment-359221
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z trzema kominami.

Kominy systemowe obudowane cegłą klinkierową o szerokosci 6 cm. Przecieki pojawiają się w okresie zimy mróz / odwilż. Kominy impregnowałem dwoma warstwami sylikonu w płynie. Nie pomogło. Wysmarowałem folią w płynie - bez rezultatu. Po roku folię zmyły deszcze. Może powinna być to folia do basenów odporna na stałe zawilgocenie, nie wiem. Zastanawiam się czy kominów nie rozebrać i wykonać poprawnie - fuga szczelna / cegła pełna, czy nie obrobić całych blachą.

Może jednak znacie jakieś inne sposoby impregnacji bez niszczenia / szpecenia komina?

Pomysł z żywicą może być trafny pod warunkiem że będzie elastyczna. Jak wiecie coś więcej dajcie znać.

Podłamany Mario

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/20617-ywica-w-pynie-do-uszczelnienia-komina/#findComment-360369
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że to jednak wina dekarza. Powinien wykonac porządne opierzenie blachą i powinno byc o.k.

 

 

U mnie zawilgocenie pojawialo sie po ulewnych deszczach z porywistymi wiatrami. Dekarz tez stwierdzil, że to cegla przecieka, ale to niemozliwe, gdyz komin mam z cegly 12 klinkier kominowy z CRH klasy extra bez zadnej dziury na pełne spoiny.

 

Smarowanie silikonem i owijanie tasmą troche pomoglo, ale całkowitą mam nadzieje szczelnosc zapewni "wydra" z blachy miedzianej, ktorą wlasnie wykonuje.

 

Komin z cegly dziurawki tez moze sie przyczyniac do zawilgocenia, ale moim zdaniem, minimalnie.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/20617-ywica-w-pynie-do-uszczelnienia-komina/#findComment-360378
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam podobną sytuację z kominami Schiedla i piszącym od razu "to wina dekarza" odpowiadam że nie TO NIE JEST WINA DEKARZA. Ja kominy obłożyłem piaskowcem. Oba materiały, czyli surowiec z którego są zrobione kominy oraz piaskowiec mają niesamowity talent do chłonięcia wody. Sprawę u siebie przestudiowałem dokładnie na przykładzie ostatnich deszczy i wynik jest nastepujący: woda dostaje się przez otwory wentylacyjne, otwór dymowy i przesiąka przez piaskowiec. Pierwsze objawy pojawiają się gdzieś po pół godzinie obfitego deszczu.

Plan mam następujący: od zewnątrz kratki na otwory wentylacyjne plus nasada kominowa, a piaskowiec zostanie zaimpregnowany specjalnym środkiem, którego nazwy teraz nie pamiętam. Natomiast od wewnątrz kominy przesmaruję folią w płynie plus dodatkowo obłożę folią PCV celem odizolowania od wełny. Mam nadzieję że to pomoże.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/20617-ywica-w-pynie-do-uszczelnienia-komina/#findComment-360390
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...