Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciągle pękająca membrana w zbiorniku hydroforowym 100l omnigena


selius

Recommended Posts

Witam

 

Jak w temacie, mam problem z ciagle pekajaca membrana w zbiorniku przeponowym od hydroforu. Pierwszy raz pekla mi membrana po roku czasu od zalozenia hydroforu, wiec ja wymieniem. Na drugi rok sprawdzalem cisnienie i zauwazylem ze znowu jest peknieta, wiec ja znowu wymienilem.... W maju tego roku sprawdzalem cisnienie i .... z zaworka od napelniania powietrza przy nacisnieciu leci woda i nie da sie nabic cisnienia, wiec sie wkurzylem i wymienilem caly zbiornik rowniez na omnigena 100l, dzisiaj przed zima chcialem sprawdzic cisnienie i nowym pol rocznym zbiorniku zbowu peknieta membrana. Leci z zaworka woda i nie da sie nabic powietrza ;/

Pomozcie co robic bo juz nie mam pojecia czego to moze byc wina ;/ instalacje widzialo dwoch hydraulikow i powiedzieli ze nie widza w niej nic dziwnego zeby mogly pekac tak te membrany ;/

 

Dodam ze zbiornik znajduje sie na zewnatrz domu w zakopanych kregach (ok 2.5m).

Cisnienie max 3.8 bar

Cisnienie min 2.2 bar

Cisnienie powietrza bez wody przy sprawnej membranie 1.7 bar

Rura zakopana na 12.5 m

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem wyzej:

Cisnienie wlacz 2.2bar

Cisnienie wylacz 3.8 bar.

 

Dwie membrany byly przeciete w pol, nie byly jakos rozerwane.

Teraz oddalem zbiornik na gwarancji, wiec nie wiem jak ta wyglada.

 

Narazie kupilem nowy zbiornik firmy Aquasystem i zobaczymy czy w tym nie beda pekaly te membrany, bo podobno omnigena to chinskie dziadostwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...