Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie - koszty


Adas80

Recommended Posts

Bardzo proszę o opinie osoby które mają już doświadczenie w tym temacie . Ja zastanawiam się na co będzie ogrzewany dom. Padło na gaz lub ekogroszek. Będę budował dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90m2, kominka brak. okna 3 szybowe, ocieplenie steropianem 15, strop zelbetowy, wentylacja mechaniczna. Proszę o informacje jakie średnie rachunki mogę mieć za ogrzewwanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinie osoby które mają już doświadczenie w tym temacie . Ja zastanawiam się na co będzie ogrzewany dom. Padło na gaz lub ekogroszek. Będę budował dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90m2, kominka brak. okna 3 szybowe, ocieplenie steropianem 15, strop zelbetowy, wentylacja mechaniczna. Proszę o informacje jakie średnie rachunki mogę mieć za ogrzewwanie.

1. a) Czy dom już stoi? b) jest zaprojektowny? c) nie ma jeszcze nic - tylko planujesz.

 

Jeśli c) to pytanie: gaz będzie z gazociągu? - weź ogrzewanie gazowe. Lub pompa ciepła - większy koszt instalacji, ale niższe rachunki. Do tego oczywiście podłogówka - niższe koszty ogrzewania i super komfort.

 

Ogrzewanie to nie tylko koszty, ale także obsługa.

Ktoś kto ma kocioł na węgiel/drewno (tzw. śmieciucha) przychodzi do kotłowni parę razy dziennie, czasami na dłużej (wychodzi umorusany).

Kto ma kocioł z podajnikiem (ekogroszek/pellety) przychodzi raz na tydzień. (zazwyczaj rączki się pobrudzą, przy ekogroszku bardziej)

Kto ma kocioł gazowy lub pompę ciepła - zagląda raz na miesiąc (dosłownie zagląda, bo system bezobsługowy)

 

Najtańszy rzadko = najlepszy (tak jak np. z samochodem)

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...