Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wycieki z kominka, rur, komina itp


Maciej8888

Recommended Posts

Witam. Posiadam kominek z płaszczem wodnym 19kw z kratek, Konin systemowy fi200 z rura 45stopni. Wszystko staram się robić fachowo tu jednak mam problem. Cieknie na łączeniu rury ceramicznej i metalowej (łączenie na sznur) oraz na łączeniu rura stalowa kominek uszczelnienie uszczelniaczem 1200stopni. Jest na to jakiś sposób?

DSC_0187.jpg

DSC_0185.jpg

DSC_0181.jpg

DSC_0180.jpg

Edytowane przez Maciej8888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Założenie kryzy przeciw skroplinomi odwrotne połączenie rur kominkowych oraz przejście na trójnik ceramiczny obejmujący go po zewnętrznej części ceramiki, powinno przynieść rozwiązanie.

Ale uwaga - naopaskach łączących kolana skrętne może ciec tak samo.

 

Definitywne rozwiązanie problemu powinno być poprzedzone odpowiedzią na dwa pytania:

1. Czy nie masz zbyt mokrego drewna ?

2. Czy nie masz zbyt niskiej temperatury spalin na wylocie z paleniska ?

Może to być jedno z powyższych lub obydwie rzeczy na raz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno schlo kilka lat. Bylem w kratkach, pompa wychladazla komimek podczas rozpalania i po przedstawieniu wączenia pompy na 55 stopni woda kapie jakieś 20 minut ( pół litra) dalej mnie to nie urządza... Dzięki za zainteresowanie tematem, szukam tej kryzy na trojnik ale nie widzę, w kratkach nie ma takich. Można linka lub fachową nazwę? Jest za to łączenie kominek rura przeciw skroplina, kolejne 119zl:) ah te budowy:) Edytowane przez Maciej8888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Odgrzeję kotleta, żeby później ktoś mógł znaleźć potrzebne informacje w jednym wątku.

 

Komin ceramiczny 200, kominek wyjście 200.

Kryzę przeciw skroplinom łączącą kominek z rurą spalinową znalazłem bez problemu.

Nie wiem natomiast czym zastąpić standardową wkładkę do komina ceramicznego ze sznurem (wkładaną do środka ceramiki).

Nigdzie nie widziałem wkładki otaczającej trójnik ceramiczny z zewnątrz.

Daje się redukcje 250/200 i nawija sznur na zewnątrz trójnika ceramicznego?

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, żeby później ktoś mógł znaleźć potrzebne informacje w jednym wątku.

 

Komin ceramiczny 200, kominek wyjście 200.

Kryzę przeciw skroplinom łączącą kominek z rurą spalinową znalazłem bez problemu.

Nie wiem natomiast czym zastąpić standardową wkładkę do komina ceramicznego ze sznurem (wkładaną do środka ceramiki).

Nigdzie nie widziałem wkładki otaczającej trójnik ceramiczny z zewnątrz.

Daje się redukcje 250/200 i nawija sznur na zewnątrz trójnika ceramicznego?

 

Pomożecie?

 

A nie możesz zamontować czegoś na szczycie komina, np. rotowenta bądź daszka zapobiegającego dostawaniu się opadów?

Wejście do komina masz pod kątem 90 czy 45 stopni w dół?

 

Twój pomysł odnośnie redukcji pod kątem przepływu spalin jest moim zdaniem nietrafiony. Nim komin zdąży się wygrzać, drobnymi nieszczelnościami

mogą wydostawać się spaliny do obudowy/poza przyłącze rurowe. (choć zaraz pewnie jakiś "szpec" mnie "poprawi", ze to bzdura. Śmiechnę wtedy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem odnośnie pierwszego posta.

Ekspertem ani szpecem nie jestem ale wydawało mi się, że skropliny mają niewiele wspólnego z deszczem.

Może się ktoś wypowie odnośnie kierunków kielichów w rurach z czarnej stali?

Jeżeli ma to znaczenie - kominek jest z płaszczem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter o który Ci chodzi (na zewnątrz) produkuje Darco. Być może trzeba dopytać. Pomysł z redukcją nachodzącą na ceramikę i sznurem, też bardzo dobry. Wszystkie rury kielichami do góry. Podłączenie wkładu - rura do środka. Jak nie pasuje, dokupić lub dorobić redukcję. Nic nie będzie mieć możliwości wyciekać. Wszystko wyląduje we wkładzie i wyparuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład wylot 201cm także rura wejdzie w środek - uszczelnienie sznurem?

Zastanawiam się jeszcze nad połączeniem z ceramiką. Tam do pierwszego kolana będzie w poziomie.

Ma znaczenie czy zastosuję redukcję nachodzącą na ceramikę, czy standardową wkładkę do środka?

Zakładając oczywiście że pionowe elementy są zamontowane kielichami do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych sznurków, uszczelniaczy. Wszystko ma pasować na wcisk bez luzu. Tak jak rury. Szczególnie na wylocie z wkładu. Wyjątkiem jest przyłącze do trójnika ceramicznego.

 

Różnica między połączeniem na ceramikę czy do środka, ma podstawowe znaczenie. Dostępne na rynku przyłącza do środka maja zazwyczaj zbyt cienki sznur. Twardnieje on w trakcie eksploatacji, traci elastyczność i podczas rozszerzania się stali, rozsadza delikatne skorupki przyłącza komina systemowego. Stal redukcji/przyłącza "na", rozszerza się w kierunku przeciwnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zrobiłem zgodnie z podpowiedzią ;)

Sznur tylko na łączeniu z ceramiką. Redukcja 250/200 i sznur w środek - redukcja nachodzi NA komin ceramiczny.

Całkiem ładnie się spasowało. W tym tygodniu będzie wygrzewanie podłogówki kominkiem więc sprawdzę jak się sprawuje takie połączenie.

Przy czopuchu była szczelina 2mm. Idealnie ciasno wpasował się tam pasek z odciętej rury spalinowej.

 

Pytanie: w miejscach cięcia czarnej stali trzeba malować miejsca, które nie są pokryte farbą?

 

IMG_20180731_195412.jpg

IMG_20180731_204023.jpg

IMG_20180801_191436.jpg

IMG_20180804_072458.jpg

IMG_20180804_072527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...