Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozdzielacz podłogówki


aitec

Recommended Posts

Witam

Panowie mam pytanko czy wy na swoich rozdzielaczach na wejściu wody z kotła do rozdzielacza musicie mieć temperaturę wyższą - ja muszę mieć tzw Deltę wyższą o 20 stopni od temperatury zadanej na podłogę - np na podłogę ustawiam 45 to na kotle muszę 65. Jakiś absurd dla mnie ale ja nie mam tej różnicy to nie umiem dogrzać do określonej temperatury w pokoju bądź łazience. Mam kocioł Viessman a rozdzielacz TECE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Panowie mam pytanko czy wy na swoich rozdzielaczach na wejściu wody z kotła do rozdzielacza musicie mieć temperaturę wyższą - ja muszę mieć tzw Deltę wyższą o 20 stopni od temperatury zadanej na podłogę - np na podłogę ustawiam 45 to na kotle muszę 65. Jakiś absurd dla mnie ale ja nie mam tej różnicy to nie umiem dogrzać do określonej temperatury w pokoju bądź łazience. Mam kocioł Viessman a rozdzielacz TECE.

A grzejniki masz?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne ten sam rozdzielacz co ja ( z mieszaczem pompowym) : http://www.tece.pl/pl/ogrzewanie+pod%C5%82ogowe/rozdzielacze/rozdzielacz+ogrzewania+pod%C5%82ogowego+tecefloor+z+mieszaczem+pompowym/Rozdzielacz+ogrzewania+pod%C5%82ogowego+TECEfloor+z+mieszaczem+pompowym_291_599.html

Też mam kociołek Viessman'a (Vitodens 100). Sprawdź nastawy wstępne zaworów na zasilaniu i powrocie (belek - nie pętli, patrz schemat pod linkiem). Ja u siebie otworzyłem na maksa, głowicę termostatyczną na maks - steruję temperaturą zasilania z kotła (przy odpowiednim ustawieniu przepływów). Jest lepiej, niż pierwotnie, ale i tak na mieszaniu tracisz kilkanaście stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli kolega ma ten sam rozdzielacz, to czytamy w opisie:

Działanie

Na głowicy termostatycznej na górnej belce ustawiamy żądaną temperaturę wody dla ogrzewania podłogowego np. 40°C – cyfra 4. Woda z kotła o temperaturze o min 20°C wyższej czyli 60°C lub więcej dopływa do dolnej belki do której wraca schłodzona woda z pętli ogrzewania podłogowego.

Ścigać instalatora za partactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dokładnie taki sam rozdzielacz. ja mam ustawione 38-40 stopni na podłogę i na kotle 60-62. Grzeje już kolejny dzień i nie mogę podnieść temperatury w domu do żądanych 23. Czuje że płytki są ciepłe oczywiście nie wszędzie to znaczy że grzeje ale za cholerę nie dźwiga temperatury w łazience już kolejny dzień mam 19.5 i nie da się tam wykapać bo zimno. Wiem że każdy z nas odczuwa inaczej ale co zrobić żeby temperatura się podniosła. Co do zasilania na belce jak napisał Przemo1 do ja tam nie mam nic mam jakaś czarną nasadkę którą jak odkręcę to to widać normalną wkładkę na którą przykręca się głowice termostatyczną , więc jak tam sterować ? Zestaw mam taki sam moja kobita mi już na głową stoi że jej zimno a ja już nie mam pomysłów gość który to zakładał mówi że wszystko OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten post o którym pisał Romano78 no rewelacyjnie by było żeby 100% wody z kotła szło na podłogę - ale żaden spec który u mnie był sprawdzić te ogrzewanie nie chciał się podjąć jakiejkolwiek modyfikacji. Samemu nie chce się za to brać bo jak by coś źle poszło to moja kobita by mnie już na maksa zajechała narzekaniem ze zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze się upewnij, że zasilanie z kotła masz do dolnej belki rozdzielacza (podczas pracy kotła powinna być cieplejsza rurka). Masz też jakąś automatykę założoną?Widzę głowice na powrotach + kabelki do centralki - może tu masz jakieś ograniczenie. Sprawdź też, jak układ się zachowa na wyższym biegu pompy, jeśli podłoga jest ciepła tylko miejscami, to może wyższe obroty poprawią wydajność. Jeśli nie jesteś pewien sterowania, to możesz też poodkręcać głowice z dolnej belki. Jakie masz poziomy przepływów na przepływomierzach? U mnie jest ok 2L/min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dokładnie taki sam rozdzielacz. ja mam ustawione 38-40 stopni na podłogę i na kotle 60-62. Grzeje już kolejny dzień i nie mogę podnieść temperatury w domu do żądanych 23. Czuje że płytki są ciepłe oczywiście nie wszędzie to znaczy że grzeje ale za cholerę nie dźwiga temperatury w łazience już kolejny dzień mam 19.5 i nie da się tam wykapać bo zimno. Wiem że każdy z nas odczuwa inaczej ale co zrobić żeby temperatura się podniosła. Co do zasilania na belce jak napisał Przemo1 do ja tam nie mam nic mam jakaś czarną nasadkę którą jak odkręcę to to widać normalną wkładkę na którą przykręca się głowice termostatyczną , więc jak tam sterować ? Zestaw mam taki sam moja kobita mi już na głową stoi że jej zimno a ja już nie mam pomysłów gość który to zakładał mówi że wszystko OK

Oczywiście , że współpracować z kondensatem może - nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale skoro już je nam wcisnęli to trzeba jakoś to ogarnąć.

Zarówno pod głowica z kapilarą na górnej belce, jak i na dolnej pod tą czarną nasadką są wkładki odcinająco-regulacyjne na imbus (rozmiar 6) - dostępne od dołu belek. Popatrz na schemat budowy rozdzielacza i instrukcję montażu pod linkiem do strony TECE, który załączyłem wcześniej. Otwórz obie na max. Ale wcześniej upewnij się, że sterowanie które masz do podłogówki nie ogranicza przepływów (jakie są wskazania przepływomierzy). Dasz radę - u mnie przy aktualnie 38 st C zasilania podłogi (55 na piecu) mam 22 st C w pokojach. Systematycznie wszystko sprawdzaj - dojdziesz do celu.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...