Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozdzielacz podłogówki


aitec

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co to niby za problem bardzo często się tak robi musi tylko byc gdzie odpowietrznik w ścianie w tej łazience na górze.

 

Pod warunkiem, że:

- odpowietrznik jest

- odpowietrznik jest sprawny.

 

Bo mi z opisu i problemów z zagrzaniem górnej łazienki wychodzi, że raczej jest zapowietrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możliwe że była czy jest nadal tego nie wiem w sobotę miałem fachowca i mi to podobno odpowietrzył jest tylko mały problem że teraz w kaloryferach słyszę powietrze ale dziwne jest to że jak odkręcę odpowietrznik na kaloryferze to leci woda a nie powietrze i co teraz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kondensata powinieneś mieć taki oto rozdzielacz https://www.google.pl/search?q=colmix+r&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwivofu-lZPKAhWELHIKHR3gDEkQ_AUIBygB&biw=1366&bih=677#tbm=isch&q=rozdzielacz+pod%C5%82og%C3%B3wka&imgrc=EAJPxIi9RaOT2M%3A

Czyli same belki z odpowietrznikami/rotamerami.

Żadnych połączeń pomiedzy nimi, oczywiście jeśli Twoja instalacja to 100% podłogówka lub hybryda z grzejnikami, ale grzejniki zasilane są z rozdzielacza podłogówki i są przewymiarowane.

Jeśli natomiast grzejniki masz zasilane oddzielnie i są one przeznaczone na wyższa temp zasilania lub masz jakiś układ z jeszcze jednym źródłem zasilania czy to kominek, czy coś innego stałopalnego to wtedy grzejniki zasilasz osobno ze sprzęgła a podłogówka wtedy powinna być za mieszaczem. Wtedy odpowiedni rozdzielacz może być taki http://static5.redcart.pl/templates/images/thumb/473/295/295/pl/0/templates/images/products/473/2fe59d03505cc98c374735a017260da8.jpg

Oczywiście musiałbyś dokupić siłownik do zaworu i sterować nim z pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kominek z płaszczem wodnym ale niestety kominek był źle zamontowany i koleś i go rozebrał i zwrócił część kasy za instalacje. Nie zmienił nic w układzie bo powiedział że to trzeba tylko poucinać rurki i nic więcej , zostało mi teraz podłogówka + grzejniki - i z tego co widzę po rurkach grzejniki są zasilane bezpośrednio z kotła + oczywiście podłogówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...