Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy jest sposób na reanimację.


Recommended Posts

Okna balkonowe dwie szt. i pakiety .Razem 16mb szkła trzyszybowego ,wypełnionego argonem . Pierwszy rok super. Drugi jakby coś gorzej . Teraz zauważalny jest na tarasie drewnianym coraz mniejsza przestrzeń zamrożona. Niechybnie podczerwień.W pierwszym roku tego nie było .Szron na tarasie pod same okna. Teraz przeszło metr bez szronu. No i wrażenie ,że od okien po plecach pizga ziąb.

Ma ktoś pomysł na poprawienie sytuacji?

Sytuacja jest o tyle niekomfortowa,że dom zużywa min. ilości energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak mawiał Adam mk obrzęd gromniczny, pobaw się pirometrem lub kamerą termowizyjną i będziesz wiedział a nie gdybał .

 

Fotek nie mam z montażu,ale zdecydowałem się na kamerę.Obrzęd gromniczny nic nie pokazał. Stawiam na rozszczelnienie pakietów.Zresztą robiłem szczelność domu świecą dymną i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już kiedyś chyba o tym pisał, ze gazy w pakietach po jakimś czasie się po prostu ulatniają ....

 

Oczywiście tyle tylko że powoli a nie w ciągu 3 lat.

Przyjmuje się ubytek na poziomie 1% zawartości Argonu rocznie, poniżej 80 % dopiero Ug szyby maleje

zawartość Argonu w nowej szybie przy dzisiejszych technologiach przekracza 95%

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślę że to może być przyczyna rozszczelnienie pakietu. Ale nie jestem specem - może wypowiedzą się montażyści.

 

Prawidłowo zamontowany w otworze pakiet nie ma prawa się rozszczelnić. W ciągu 20 lat kariery w branży takie zjawisko wystąpiło tylko w JEDNEJ szybie na tysiące montowanych okien i samych szyb

Na 99,9% został popełniony gdzieś błąd przy montażu szyb

Opisz jak możesz jak je wstawiono w konstrukcję, jak podparto, czy wyparto, jakie pozostawiono luzy o ile teraz w konstrukcji te luzy pozostały gdyż drewno pracuje dość długo w konstrukcji zanim osiągnie stabilny kształt i wymiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybacz nydar ale chyba brałeś pod uwagę problemy, którymi może być obarczony "nowatorski" system wbudowania pakietów w Twój własny dom ?

Jak widać nie trzeba było zbyt długo czekać.

Na moje sam prosiłeś się o te problemy skoro pozbyłeś się jednego z elementów - niezależnie od sposobu montażu OKNA mamy dylatację pomiędzy ramą a konstrukcją budynki i ramą a pakietem szybowym - widocznie "pozbycie się" jednej z dylatacji, które kompensują pracę różnych materiałów nie wpływa dobrze na pakiety, ale przyczyn może być więcej - to tylko taka moja własna hipoteza.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety są osadzone bez ram . Ramy stanowi konstrukcja budynku bo to szkielet.

Masz jakieś zdjęcia tego osadzenia, spasowania i uszczelnienia?

Sprawdź uszczelnienie wokół tych pakietów, bo prawdopodobnie tamtędy wieje.

Bardzo wątpię, aby pakiety uległy rozszczelnieniu i tego nie widać: najbardziej charakterystycznym objawem jest jego zaroszenie pomiędzy szybami.

Jeżeli jednak brak jest odpowiedniej dylatacji wokół szyb osadzonych bezpośrednio w szkielecie to obawiam się, że w wyniku jego osiadania mogą zacząć pękać niebawem i dopiero zacznie pizgać porządnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety były montowane na jesień 2011r. Konstrukcja pod pakiety była wykonana z drewna klejonego polakierowanego .Dylatacja oczywiście zachowana ok. 5-8 mm .Osadzenie w falcu konstrukcji dopasowanym do grubości pakietów.Z tego co pamiętam to na dole montowałem specjalne elementy z tworzywa na których spoczywały pakiety ( dostałem od wykonawcy-montażysty pozostałych okien ). Myślę ,że gdybym popełnił błąd z dylatacją, to po tylu latach już by popękały ,a wiało u mnie kilka razy,że drzewa łamało.

Po waszych uwagach stawiam na jakieś rozszczelnienie przez dylatacje. To jest razem kilkadziesiąt metrów dylatacji .Jeżeli nie czuję ,że wieje,to może znaczyć ,że wieje wszędzie ale malutko ,co przy tej długości może być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...