Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka słabo grzeje


d.a.k

Recommended Posts

Przecież kocioł De Dietrich MCA ma możliwość sterowania obiegiem podłogowym z kotła, chyba że jest nie podłączony.

 

Czy to oznacza że spodziewałbyś się większej kontroli pompy z kotła?

 

Podłogówka jest podłączona pod ten piec ale nie do końca rozumiem czym chciałbyś sterować z pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jedyny sposób w jaki mogę kontrolować pompę to przez ustawianie minimalnej i maksymalnej prędkości pompy. Zwiększyłem minimalną prędkość z 20% do 40%. Zobaczymy czy to coś zmieni.

 

Ja bym ustawić na 100% i wtedy sprawdzał, dopóki masz otwarte siłowniki, to nic złego się nie stanie.

Druga sprawa, te ręczne odpowietrzniki zmieniłbym na automatyczne - unikniesz ew. problemów z zapowietrzoną podłogówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum wydaje mi się że masz zbyt małe przepływy, proponuję podnieść przepływy o jeden obrót na rotametrze zawsze można wrócić do poprzednich nastaw. Jeżeli faktycznie nie masz oddzielnego sterowania podłogówki z kotła to proponuję wrócić do poprzedniej nastawy 45C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma czegoś takiego jak oddzielne sterowanie podłogówki , nie widziałem czegoś takiego na forum .

Sprawdź to odpowietrzenie , system masz bardzo prosty i to jest plus . Szczerze mówiąc te elektro zawory nie bedą ci potrzebne no ale tak to jest , ja tez mam sterowanie które jest off bo nie potrzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa tylko obieg A. Mam tylko podłogówkę więc mam tylko jeden obieg.

 

Jestem po rozmowie z hydraulikiem i oto jego odpowiedzi na pytania które zostały tu postawione:

- "Zaworek" był przeczyszczony po zrobieniu instalacji kilka miesięcy temu więc powinien być czysty

- W piecu jest automatyczny odpowietrzacz i dodatkowo na każdym rozdzielaczu (widoczne na zdjęciu jako biały plastik na prawo od rotametrów). Instalacja była odpowietrzona kilka miesięcy temu

 

Projektant instalacji przyjechał, obejrzał i stwierdził że nie ma przepływu. Jako eksperyment wymusił ciągła pracę pompy przez podniesienie minimalnej prędkości pompy do 90%. Wydaje się że jest lepiej no ale w tej chwili nie ma mrozów więc nie jestem pewien na 100%.

 

Według projektanta przyczyną tego całego problemu jest wadliwie wykonana instalacja. Projekt zakładał podłączenie list KLO6 to pieca w celu sterowania pompą. Hydraulik przyznał że nie została to wykonane bo "tak się nie da"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzywaj hydraulika, odpowietrzanie zaworkami to się zejdzie trochę,

u mnie hydraulik, podpial sie wielkim zbiornikiem z pompą i w 5 min

było odpowietrzone, delta 15 na zasilaniu i powrocie jest wrecz nie mozliwa

w ogole zasilanie 45 na podlogowke to przegiecie i przy normalnych przeplywach

mialbys saune w domu. Napisz jeszcze czy masz jeszcze drewno na podlodze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie masz taki sam problem jak kolega cytuję

 

Cytat Napisał aktormgcin Zobacz post

a jak zwiększyć przepływ? zmniejszając wysokość podnoszenia? Kocioł mam ograniczony przez serwisanta na 15 kW. Przepływy na rozdzielaczach mam równo ustawione na ok 1 l/min (nie wiem czy taka jest skala, tak przypuszczam). Czy taki przepływ jest wystarczający?

 

Dzisiaj był majsterek i wreszcie poprawnie odpowietrzył mi podłogówkę Zrobiłem termowizję i wydaje mi się że ożyła i będę musiał teraz poobserwować czy to wszystko równo grzeje. Czy są jeszcze jakieś inne problemy zobaczymy dam Wam znać.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?129585-PODŁOGÓWKA-samemu-jak-uniknąć-błędów&p=7035783#post7035783

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...