Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wkłady kominkowe- powtórka


agnieszkach

Recommended Posts

A czy od zeszłego roku pojawili się jacyś nowi dystrybutorz Tarnavy we Wrocławiu? ktoś ma jakiś namiar? Przeglądałam posty i podobno można kupić Tarnave w firmie Michel na Hallera ale na stronce ich sa tylko jakies nie nasze dziwne wkłady.

No i jeszcze jedno pytanie - jeśli nie będę sama instalowała kominka - jaki może być całkowity koszt tej zabawy tzn. zainstalowanie wkładu (14 KW) + prosta obudowa?

Czy ktoś może zlecał coś takiego?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wybirałem między Jotulem a Tarnawą. Dlaczego tylko te firmy? Bo maja bardzo dobrą moc i wydajność, sa żeliwne a nie szamotowe i maja bardzo dobre referencje na forum. Tarnawa jest w bardzo dobrej cenie, ale jest troche przaśna. Wybrałem więc Jotula Panoramę bo strasznie mi się spodobał , choć ceny mają zabójcze. Ale coż kominek będę miał na lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem głupie pytanie - czy wkład może działać bez obudowy (np. przez pierwszy rok grzania)? Jaki jest właściwie cel wkładu (oprócz estetycznego), gdzieś mi się o uszy obiło, że bez obudowy mniej drewna komuś poszło (ale to chyba powinno być odwrotnie...?)

Jaki jest właściwie koszt montażu samego wkładu (jeśli to komuś zlecić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alice,

jak duży ten upust przy drugim kominku?

Jesteśmy w trakcie poszukiwań, nie wiemy na który mamy się zdecydować. "Badamy rynek" Jotul dobra firma ale ... trochę droga, więc może ten upust by nas zachęcił :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś chętny kupić jotula.Ja chcę Jotul Harmony 18. Dowiedziałam się od nich ,że przy drugim dopiero dają upust.? Można wtedy podzielić upust.Przy tych cenach to jest troszkę. :wink:

 

Kasia

 

W jakiej firmie tak jest? Ja rozmawiam ze Scan Forum (Troll) w Gdyni. Może można połączyć zakup w różnych miastach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem głupie pytanie - czy wkład może działać bez obudowy (np. przez pierwszy rok grzania)? Jaki jest właściwie cel wkładu (oprócz estetycznego), gdzieś mi się o uszy obiło, że bez obudowy mniej drewna komuś poszło (ale to chyba powinno być odwrotnie...?)

Jaki jest właściwie koszt montażu samego wkładu (jeśli to komuś zlecić)

Może. Póki co tak mam. Tarnawa /18/ na na tym stalowym stojaku wygląda OK i gdyby nie to, że z sufitu sterczą mi rury do DGP to chyba tak bym zostawił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alice,

jak duży ten upust przy drugim kominku?

Jesteśmy w trakcie poszukiwań, nie wiemy na który mamy się zdecydować. "Badamy rynek" Jotul dobra firma ale ... trochę droga, więc może ten upust by nas zachęcił :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Poldek,

czy masz może jakis adres strony www jotula gdzie można zobaczyć Twój kominek? Jeżeli możesz napisz ile kosztował?

Pozdrawiam

Cześć Cudka.

Widziałem twoje nastepne posty i tak się skałada, że ja też kupiłem "dwie panoramy" 18 kw razem ze znajomymi. Przy zakupie dwóch wkładów dostałem 5% rabatu. Jeśli idzie o cenę to zamawiałem jeszcze przed 1 maja ( na przekór tym co mówili że po wzroście VAT-u ceny spadną :o )

Cena z kwietnia 5900 brutto - 5%. Niedawno odebrałem moje "cacko" i okazało się, że nie tylko wzrósł VAT, ale i SCAN FORUM - tak się nazywa generalny przedstawiciel JOTUL-a na Polskę podniósł ceny :cry: .

Niestety nie mam przy sobie stronki www, ale pamiętam, że obrazków szukałem przez SCAN FORUM z gdańska.

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...