Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciąg wsteczny w kominie w bloku


Recommended Posts

Witam, teraz przy mrozach zauważyłem że stojąc przy kominie w aneksie kuchennym nawiewa zimne powietrze do środka, natomiast w kominie w łazience, powietrze jest wyciągane. W oknach pokoi mam zainstalowane nawiewniki i w tej chwili nie czuć żeby przepływało przez nie powietrze. Inaczej było przy wyższych temperaturach na zewnątrz. Czy ktoś ma doświadczenia z takim problemem? Dodaję rozkład pomieszczeń, kominów i nawiewników.AB243.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, typowy problem z wentylacją grawitacyjną, szczególnie przy takiej temperaturze.

Nawiewniki w oknach masz otwarte, czy zamknięte?

 

Jeśli chcesz odwrócić "ciąg" w kominie w kuchni, to musisz się ciepło ubrać, otworzyć okno i czekać (niestety nie zrobi się to od razu), aż ciepłe powietrze z domu ogrzeje kanał wentylacyjny i ciąg się odwróci. Wtedy zamknij okno, ale otwórz nawiewniki i ich nie zamykaj - którędyś powietrze musi dostać się do mieszkania.

Edytowane przez kemot_p
dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydawało mi się że do tego służyć będą nawiewniki, które zainstalowałem kilka tygodni temu.

To jest jednorazowy zabieg? Czy do codziennego powtarzania? Wystarczy uchylić okno?

Nie miałeś nawiewników więc powietrze z zewnątrz nie miało którędy dostać się do domu, więc wybrało sobie komin w kuchni. Teraz komin w kuchni jest zimny więc powietrze się nim dostaje do domu, a nie za pomocą nawiewników. Żeby to odwrócić musisz otworzyć okno, żeby zmusić ciepłe powietrze do dostania się do komina i ogrzania go. Potem okno zamkniesz, pamiętając o otwartych nawiewnikach - to powinno odwrócić ciąg w kominie. Wystarczy zrobić to raz, ale może warto poczekać 2-3 dni, aż za oknem zrobi się trochę cieplej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...