Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja po latach...


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam jestem na etapie fundamentów.

 

Mam kilka pytań do ludzi co mają albo trochę się znają na rekuperacji.

 

Jaki jest koszt instalacji grawitacyjnej dla domu o powierzchni użyt 180mkw. Orientacyjnie czy to jest 1000 czy 10000zł.

 

Pytam bo nie wiem jak działać, czy teraz ściągać kogoś kto ogarnie przeróbkę obecnego planu odnośnie grawitacji na mechanikę z rekuperacją czy można to na spokojnie w późniejszym etapie zrobić.

 

Piszecie ze koszt wyszedł Wam około 8-10k, za ok 180mkw. Ja dostałem wycenę z jednej firmy z okolic WWA i jest od 17 do 21 brutto,

Dość duża rozbieżność.

 

Żeby nie zawalać wątku reklamami napiszcie mi proszę namiary NA PW, na firmy które wykonają rekuperacją w rozsądnej cenie.

Z góry WIELKIE DZIĘKI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Witam jestem na etapie fundamentów.

 

Mam kilka pytań do ludzi co mają albo trochę się znają na rekuperacji.

 

Jaki jest koszt instalacji grawitacyjnej dla domu o powierzchni użyt 180mkw. Orientacyjnie czy to jest 1000 czy 10000zł.

 

Pytam bo nie wiem jak działać, czy teraz ściągać kogoś kto ogarnie przeróbkę obecnego planu odnośnie grawitacji na mechanikę z rekuperacją czy można to na spokojnie w późniejszym etapie zrobić.

 

Piszecie ze koszt wyszedł Wam około 8-10k, za ok 180mkw. Ja dostałem wycenę z jednej firmy z okolic WWA i jest od 17 do 21 brutto,

Dość duża rozbieżność.

 

Żeby nie zawalać wątku reklamami napiszcie mi proszę namiary NA PW, na firmy które wykonają rekuperacją w rozsądnej cenie.

Z góry WIELKIE DZIĘKI :)

 

Dostałes wycenę realną.

8-10 k to koszt montazu samego rekuperatora (Jan-Gaz, Wanas, Thessla i im podobne).

Co uznajesz za rozsadną cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperacja nagrzewa powietrze w lecie ? Niby jak ? Otwarcie w upalny dzień okna, czy drzwi tarasowych bardziej podbija temperaturę

 

Wiesz... jak sprzedawca ludziom nagada o cudach jakie reku wyprawia, to się później zawiedzeni czują. Moi przyszli sąsiedzi mają reku i żwirowe GWC. W zeszły m roku kiedy kupiłem działkę byłem oglądać. Na dworze podobnie jak teraz a z rury GWC 18stopni wiało. Super. Po jakimś czasie klops, z rury 10st więcej.

Jako że wcześniej rozkminiałem temat tutaj, miałem jakąś wiedzę. Pooglądałem....a tam jedno złoże a powinno być dwa (regeneracja itd) Oczywiście do tego opinia - zimą super, szybko pranie schnie ale latem... jak kolega wyżej, bo sprzedawca powiedział, że reku działa niemal jak klima. a oni tego się spodziewali.

 

Narzekali też na szybkie zapychanie filtrów a szczególnie tego na..wywiewie. Jakoś nie przyszło im do głowy, że prace wykończeniowe na piętrze - panele, gładź i zadyma z tym związana, mogą mieć współudział :)

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze odswieze temat i zapytam jak z ta wentylacja mechaniczna jest po latach?? wszedzie tylko zachwalanie a juz od dwoch znajomych slysze ze szalu nie ma a ze za bardzo nagrzewa w lecie a ze suche powietrze itp...

 

To moze warto odwiedzic tych którzy mają prawidłowo wykonaną instalację, analogicznie na podłogówkę narzekają ci którzy maja ją nieprawidłowo zaprojektowaną i wykonaną oraz zle sterowaną. Co do wysuszania to wg równiez wysusza, widziałem juz wilgotnosci ok 25-30% przy WG. Czy z tego wynika ze nie powinno sie ich wykonywac? Cóz stoi na przeszkodzie zastosowac rekuperator obrotowy lub z wymiennikiem entalpicznym. Jezeli chodzi o zbytnie nagrzewanie to trzeba zapytac znajomych (tych znajomych) o sposób izolacji termicznej kanałów nawiewnych i wywiewnych. Po prostu dopytac o szczegoły, bo jak mowi przysłowie "diabeł tkwi w szczegółach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Cześć,

 

podpowiedzcie dobrzy ludzie do kogo uderzyć na forum żeby zrobił projekt Rekuperacji. Mieszkam w Sulejówku ( mazowieckie ).

 

Witam,

 

Jeżeli szuka Pan sprawdzonych instalatorów wentylacji mechanicznej z rekuperatorem w okolicy Sulejówka, zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Junkers Bosch. Pomogą oni w doborze odpowiedniego rekuperatora, wykonają jego montaż oraz ewentualnie całą instalację wentylacji mechanicznej.

Na stronie internetowej http://www.junkers.pl/ znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od ich lokalizacji. Wystarczy w niej wpisać jedynie miejsce zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.

W razie pytań chętnie pomogę.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...