Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła samsung EHS 12kW


slawek8112

Recommended Posts

Witam.:welcome:

Mam dom o powierzchni użytkowej 120m2.Zastanawiam się nad pompą ciepła powietrzną do ogrzania wody użytkowej latem i ogrzewania domu zimą.

Czy taka pompa SAMSUNG EHS 12kW da rade,wystarczy????Może ktoś z was ogrzewa dom taka pompą????Jakie będzie zużycie prądu????Prosiłbym o jak najwięcej informacji na ten temat .

Edytowane przez slawek8112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.:welcome:

Mam dom o powierzchni użytkowej 120m2.Zastanawiam się nad pompą ciepła powietrzną do ogrzania wody użytkowej latem i ogrzewania domu zimą.

Czy taka pompa SAMSUNG EHS 12kW da rade,wystarczy????Może ktoś z was ogrzewa dom taka pompą????Jakie będzie zużycie prądu????Prosiłbym o jak najwięcej informacji na ten temat .

 

Jesli 120m2 to za duża. A co do prądu podaj jakie będą temperatury zewnętrzne zimą to ktoś może ci przeliczy ile zużyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ogrzewamy pompą o mocy 6 kW więc te 12 kW to chyba do grzania basenu, albo jeśli nie masz żadnego ocieplenia i strasznie dziurawe okna. Nawet jeśli wydajność pompy spadnie przy niskich temperaturach powietrza to chyba nie o połowę?

 

Od dawna ją użytkujecie? Możesz coś więcej powiedzieć?

 

Autor tematu możliwe ze chce tą 12kW aby przy wiekszych mrozach nie musiała wspomagać sie grzałkami.....

Edytowane przez manix76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ogrzewamy pompą o mocy 6 kW więc te 12 kW to chyba do grzania basenu, albo jeśli nie masz żadnego ocieplenia i strasznie dziurawe okna. Nawet jeśli wydajność pompy spadnie przy niskich temperaturach powietrza to chyba nie o połowę?

 

 

 

 

 

Mam dom ocieplony 15 grafitem ,okna 3 szybowe,strop 20 cm styropian.

Czy przy takich mrozach nie załączała się wam grzałka?????

A i jak jest u was z ociepleniem domu ???

Jaką powierzchnie ogrzewacie????

Jaką temperaturę macie w domu????

Jaki jest koszt zużycia prądu ?????

Sprawa jest dość pilna bo chce na dniach już coś zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia domu, ocieplenie i model pompy podane mam w stopce. Mam pompę gruntową. Powietrzna ma nieco mniejszą wydajność ale i tak niemożliwe, żeby potrzebna była 2x większa moc do domu o podobnej powierzchni. Koszty całego prądu w zimie (miesiące grudzień - luty) mam z 3 lat średnio na poziomie około 700 zł (koszt za dwa miesiące łącznie z CWU, oświetleniem, tv, płytą indukcyjną i całą resztą, czyli wychodzi około 350 - 360 za miesiąc).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie chcę zakładać nowego tematu o Samsungu, więc piszę tutaj.

Czy ktoś użytkuje lub miał jakąkolwiek styczność z PC Samsunga? Obok wycen na Panasonica dostałem też ofertę na właśnie taki produkt.

1f: ZEW AE090JXEDEH/EU WEW. AE090JNYDEH/EU 230V

3f: ZEW AE090JXEDGH/EU WEW. AE090JNYDGH/EU 400V

COPy bardzo podobne do Panasonica, SAMSUNG za to oferuje większą moc przy niższej temperaturze.

No i cenowo korzystniejszy.

Z góry dzięki za wszelakie info nt. Samsungowych PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A rozważaliście pompy ciepła Viessmann? Również mamy dobrze rozwinięty serwis 24/h - dużą bazę referencji i szeroką ofertę pomp ciepła, własnie powietrze/woda!

Mamy też dobre warunki gwaran cji - to też jest bardzo ważne! Serwis i gwarancja to również rzeczy, które należy wziąć pod uwagę!

 

Polecam przeglądnąć naszą ofertę!

 

A jak macie pytania - służę pomocą!

A co do naszych pomp Vitocal 200-S - Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w kategorii pomp ciepła typu Split zdobyła pompa ciepła Vitocal 200-S AWB 201.B07 w rankingu w którym wzięte były pod uwagę:

- kraj pochodzenia producenta,

- moc grzewcza w warunkach A7W35,

- COP w podanych warunkach,

- napięcie elektryczne pracy urządzenia,

- poziom hałasu wytwarzanego przez pracujące urządzenie,

- czy w urządzeniu jest zamontowana grzałka tzw. back-up,

- cena netto urządzenia

- koszt jednostkowy COP.

Porównywano urządzenia o zbliżonej mocy grzewczej z przedziału 7,1 – 9,2 kW.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dyktujesz ten wybór, skoro S tańszy i ma lepsze parametry? Dostępność serwisu, chwalenie na forum itp.? tez jestem przed wyborem i S wychodzi mi taniej o 3 tyś.

S ciągnie bez grzałek do -25 (tak przynajmniej się chwalą)

Cena sprężarki do panasa?

 

U mnie różnica w 9kW 1~ to 1000zł na korzyść S.

A co ciekawe i dopiero to zauważyłem, przy 3~ o 1000zł tańszy jest P :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...