Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ograniczanie demokracji przez PiS


jan89

Recommended Posts

Więc ja Ci powiem, że ja znam z tamtych czasów również to, czego film nie pokazuje. Natomiast uczenie się historii własnego kraju z filmów przypomina mi "Czterech pancernych i psa" Pewnie nie znasz też słów Bohdana Smolenia z TEY-a, który w latach osiemdziesiątych skomentował krótko:

Jakby my dwa takie czołgi mieli, toby my se sami tę wojnę wygrali!

 

Historii, o nauczycielu, ucz się ze źródeł historycznych, a nie tylko z propagandowych filmów. Bo wyjdziesz tak jak teraz, że dziadka chcesz uczyć dzieci robić.

 

Film "Nocna zmiana" nie jest filmem fabularnym. To dokument.

 

Nie wiem czy z głupoty czy z złej woli tego nie zauważyłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Film "Nocna zmiana" nie jest filmem fabularnym. To dokument.

 

Nie wiem czy z głupoty czy z złej woli tego nie zauważyłeś...

 

Nadawał byś się do Wydziału Propagandy i Agitacji PZPR, bo bez rozrzucania przymiotników żyć już nie umiesz.

To taki film "dokumentalny" jak każdy film, który w ciągu paru godzin opowiada historię tygodnia albo i okresu dłuższego. Więcej w nim faktów pominiętych niż ujawnionych.

Przypominam też, że w raporcie Ałganowa (oficjalny dokument Milczanowskiego) słowo "беседовал" zostało przetłumaczone jako "biesiadował" i nigdy nie zostało sprostowane. Śmiałem się przez dwa dni z tego "dokumentu" i jego oficjalnego przekładu.

Jakby któryś kretyn chociaż raz obejrzał ruskie wiadomości to by wiedział, że беседовал oznacza rozmowę, wywiad i z chlaniem ma tyle wspólnego, co Doda z dziewictwem.

Edytowane przez wykrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano wstaje włączam laptopa i co nie mam neta k...wa mówię PIS mi zabrał a baba na to to nie PiS to rachunki nie popłacone za PO to było nie do pomyślenia żeby mi neta odcięli. Zapłaciłem i net wrócił co za kraj. A tak na poważnie to nie interesuje mnie kto teraz rządzi, ale wkurzają mnie manifestacja czy to zwolenników PIS czy przecinków. Wole już Kevina obejrzeć niż słuchać tych bzdur. Jesteście wszyscy siebie warci kilku na górze prowadzi rozgrywki partyjne a głupi lud się w to angażuje. Jak jeszcze tego nie zauważyliście jesteście marionetkami a rząd obojętnienie jakiej parit zawsze zrobi co będzie chciał. Ja do kościoła nie chodzę, ale wielu z was zapewne chodzi dlatego dziwi mnie jak możecie przekazywać sobie w kościele znak pokoju przecież obok was same Pisiory, Mochery, Bolki z SB, P0-owcy itd. Tam sobie ręce podajecie a po wyjściu z kościoła jad wam kapie. Dajcie na luz, Lis będzie dalej w Tv zarabiał miliony, Kaczor dalej będzie miał kota, Tusk nie odejdzie z Brukseli, Bolek będzie jak do tej pory dawał wykłady i nauczał o solidarności, Gołota stoczy kolejną ostatnią walkę a wy jak do tej pory będziecie się cieszyć z ochłapów jakie zarobicie w waszych wspaniałych pracach i cieszy się jak sąsiadowi podwinie się noga. Żeby nie było jak czyta to ktoś z jakiejś partii politycznej nie mam żadnej preferencja to chętnie się przyłącze i zasiądę na jakimś stołku, obiecuje że będę lojalny bez wahania w każdej chwili pojadę czy do Chin czy na Kanary żeby pomóc naszym drogim rodakom. Konto mam puste wiec będę solidnie pracował po pracy nie odmówię żadnemu przedsiębiorcy i pomogę mu załatwić czy zimnic ustawę tak aby nam wszystkim żyło się lepiej. A wy tam na dole żeby nie było zapewnię wam z kolegami z innych partii uliczne rozgrywki klubowe, flagi, transparenty,petardy gratis, najbardziej aktywni na manifestacji będą mogli liczyć na ksero mojego zdjęcia z oryginalnym podpisem. Głosujcie na mnie spełnię wasze wszystkie oczekiwania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym grzechem PO był grzech zaniechania

 

Zgadzam się.

 

przez osiem lat rząd PO/PSL nie przeprowadził ŻADNEJ reformy

 

Czyżby? Na pewno nic nie zrobili? Choć w tym względzie PO się nie wyróżnia. Tak jest z każda partią, która dochodzi do władzy. Również PiS miał swoje 5 minut - już mieli wcześniej swojego prezydenta i premiera i jakie reformy wdrożyli?

 

za to zadluzyli Polskę na maxa.

 

Proszę podaj przykład, może jakiś link do obiektywnego artykułu na ten temat, bo nie słyszałem o tym. Natomiast słyszałem o tym, co jest faktem, że zmniejszyli zadłużenie wewnętrzne, które teraz PiS zwiększyło.

 

Nie da się zreformować kraju tak zeby nie bolalo,uprzywilejowane grupy zawodowe odczuły by to najbardziej,ale nie może być tak,że bogaci się ''elita' a reszta spoleczeństwa klepie biedę.Nie wiem czy kiedykolwiek w Polsce znajdzie się ktoś na tyle odwazny i niezależny żeby zreformować ZUS,KRUS,kartę nauczyciela,górnictwo,ograniczyć biurokrację i uporządkować podatki.

 

Tak, to jest prawda. Jeszcze nie słyszałem o pomyśle jakiejkolwiek partii na wzrost liczebności klasy średniej. Bardzo spodobał mi się pomysł PO w czasie kampanii wyborczej dotyczący zniesienia składek ZUS. Tylko czemu tak późno i w sytuacji wymuszonej, gdy PO potrzebowało czegokolwiek, aby zwiększyć poparcie? Dlatego moim zdaniem najważniejszą rzeczą jest uzdrowienie systemu politycznego, jego zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć film "Nocna Zmiana", który w skrócie mówi o tym, jak parlament za rządów Olszewskiego chciał przeprowadzić lustrację i ujawnić, którzy wysocy urzędnicy państwowi byli tajnymi współpracownikami służb bezpieczeństwa i działali na szkodę państwa Polskiego, i jakie podniesiono larum "w obronie praw człowieka", w kręgach, które w swoich partiach miały byłych SBków. Zobaczycie na filmie same znane twarze broniące demokracji wtedy i dziś:

Tusk, Niesiołowski, Pawlak, Wałęsa, Lis, Olejnik...

Polecam szczególnie tym, którzy nieświadomie idą w marszach KODu, nie wiedząc, co tak na prawdę stoi za tą niby obroną demokracji, i czego tak na prawdę bronią ci, którzy idą w jej pierwszych szeregach.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hu1a3xT9db0

 

Wydaje mi się, że to 2 różne sprawy. Tym bardziej, że dokonuje się zmiana pokoleniowa wśród polityków. Tusk się wyeksportował, Pawlak wyautowany, Wałęsa na emeryturze politycznej. Czy np. Petru ma cokolwiek wspólnego z tym filmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie korzystałaś z urlopu zdrowotnego,a moja znajoma nauczycielka korzystała dwukrotnie.

Ja jestem za tym,żeby dodatkowo nagradzać tych nauczycieli ktorzy pracują z pasją,mają osiągnięcia,wychowali finalistę czy olimpijczyka,są osobowościami,a nie miernoty typu pani nauczycielki,która nie lubi dzieci,nie potrafi niczego nauczyć i zakleja dzieciom usta taśmą.

Zbyt dużo przypadkowych osób trafia do szkół,nie ma żadnej weryfikacji do zawodu nauczyciela pod kątem psychologicznym,zeby zostać kierowcą zawodowym trzeba przejść badania psychologiczne,żeby pracować z dziećmi wystarczy skończyć studia..

 

Myślę, że masz dużo racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilku na górze prowadzi rozgrywki partyjne a głupi lud się w to angażuje. Jak jeszcze tego nie zauważyliście jesteście marionetkami a rząd obojętnienie jakiej parit zawsze zrobi co będzie chciał.

 

Może warto to zmienić? Co o tym myślisz? Czy lud głupi? Każdy ludzik, jeśli już używasz tego określenia, jest głupi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie jest jeszcze koniec możliwości PISu. Na razie zabronili tylko kraść i już podniósł się lament. Ja czekam aż zaczną w końcu zamykać wszystkich złodzieji i baronów:) Mogą ich brać nawet o 2 w nocy. W dupie mam te prawa człowieka. Nie posprzątano po 89 z komuchami to mamy teraz tego następstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki film "dokumentalny" jak każdy film, który w ciągu paru godzin opowiada historię tygodnia albo i okresu dłuższego. Więcej w nim faktów pominiętych niż ujawnionych.

.

 

Wykrot, ten film opiera się tylko i wyłącznie na nagraniach archiwalnych, nie ma tam żadnej fabuły, aktorów, itd. W roli głównej są gwiazdy pierwszych szeregów ostatnich lat polityki. Gdzie ty tam widzisz propagandę? Obejrzyj, posłuchaj co mówią twoi ulubieńcy (jak rozumiem) i zastanów się, czy taka "demokracja", zbudowana przez ludzi, którzy umoczeni byli w SB ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Myślę, że to nie jest jeszcze koniec możliwości PISu. Na razie zabronili tylko kraść i już podniósł się lament. Ja czekam aż zaczną w końcu zamykać wszystkich złodzieji i baronów:) Mogą ich brać nawet o 2 w nocy. W dupie mam te prawa człowieka. Nie posprzątano po 89 z komuchami to mamy teraz tego następstwa

 

 

święte słowa i obojętnie czy to zrobi pis czy kiedyś kukiz czy kto inny ale zrobić to ktoś kiedyś musi :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homecactus, jesteś młody człowiek, obejrzyj sobie Iron Sky - motyw filmu z Charliem Chaplinem. A fakt, młody jesteś, film miał tytuł "Dyktator" i szerzej o nim możesz przeczytać w necie o czym i czym był ten film.

A potem gadaj co jest propagandą a co nie jest. Pewnie według ciebie Berta Riefenstahl też kręciła tylko filmy dokumentalne, podobnie jak dzieło "Der ewige Jude" Fritza Hipplera przedstawiał tylko wnikliwą analizę narodu żydowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homecactus, jesteś młody człowiek, obejrzyj sobie Iron Sky - motyw filmu z Charliem Chaplinem. A fakt, młody jesteś, film miał tytuł "Dyktator" i szerzej o nim możesz przeczytać w necie o czym i czym był ten film.

A potem gadaj co jest propagandą a co nie jest. Pewnie według ciebie Berta Riefenstahl też kręciła tylko filmy dokumentalne, podobnie jak dzieło "Der ewige Jude" Fritza Hipplera przedstawiał tylko wnikliwą analizę narodu żydowskiego?

 

Wydaje mi, że za wysoko mierzysz. To nie ten poziom dyskusji, argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi, że za wysoko mierzysz. To nie ten poziom dyskusji, argumentów.

 

Witam w wątku kulturalnego, wysokoedukowanego, kulturalnego - intelektulalistę gringaza...

 

Tak przy okazji - kto ci coś wydaje ??? Resztę albo co ? / Odpowiedz o ile jesteś w stanie na swych wyżynach intelektualnych zrozumieć pytanie:cool:

Edytowane przez beton44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w wątku kulturalnego, wysokoedukowanego, kulturalnego - intelektulalistę gringaza...

 

Tak przy okazji - kto ci coś wydaje ??? Resztę albo co ? / Odpowiedz o ile jesteś w stanie na swych wyżynach intelektualnych zrozumieć pytanie:cool:

 

Standardy intelektualne już zostały wyznaczone

 

No wiesz - zaraz poprawniaki podadzą cię do eurogestapo za tą potwarz o równości...

quwa kolejny nawiedzony z KOMITETU OBRONY DRAŃSTWA , och przydałby się na takich jak ty taki malutki piinochet

Ale się POprawniaki zapluły :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego my zacofańcen na kolanach witamy Jaśnie Pana Europejczyka Pełnego Kultury i w Ogóle Oświeconego, Obrońcę Demokracji i Koryta...

 

Racz nam puścić jakiś pouczający tekst - może wybije z nas ducha xenofobii, rasizmu i antysemityzmu...

 

A tak w ogóle - wal się poprawniaku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego my zacofańcen na kolanach witamy Jaśnie Pana Europejczyka Pełnego Kultury i w Ogóle Oświeconego, Obrońcę Demokracji i Koryta...

 

Racz nam puścić jakiś pouczający tekst - może wybije z nas ducha xenofobii, rasizmu i antysemityzmu...

 

A tak w ogóle - wal się poprawniaku :cool:

 

I cóż tu dodać.

Nie licz, że zniżę się do tego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...