Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sprawność rekuperatora - TEMPERATURY uzyskiwane


Recommended Posts

Słuchajcie jak już mówiłem ja mam airpacka pod ponad roku i nic się nie wydarzyło złego, być może była część z jakimś złym oprogramowaniem, ale nie wydaje mi się, żeby było to mg nagminne. Ja na airpack osiągnąłem największą sprawność 90%, ale myślę, że trzeba założyć że przeważnie będzie to coś koło 80% Założenie, że ekipa zrobiła wszystko super, jest optymistyczne, zgadzam się zaś z tym, żeby autor powiedział coś o instalacji. Ponawiam pytanie czy kolega fotohobby ma airpacka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gos**c
Faktycznie, mój błąd. Na forum jest pewnie kilka przypadków, zamarzania jednak trzeba wziąć pod uwagę, że ludzie przeważnie piszą na forum o kłopotach. Jak wszystko działa, to nie ma o czym pisać ;-)

 

Racja. Jednak jak zaczniesz pisać, że u ciebie jest dobrze to zaraz znajdą się zawistni co by pokazać, że oszukujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Jednak jak zaczniesz pisać, że u ciebie jest dobrze to zaraz znajdą się zawistni co by pokazać, że oszukujesz.

 

 

W te największe mrozy odkręciłem obudowę centrali zeby z ciekawości sprawdzić co tam się dzieje.Wymiennik był suchy ,żadnych oznak wilgoci bądz szronienia.Nic niepokojącego nie zauważyłem oprócz konieczności wymiany filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

co do poboru energii przez reku [ 30% ustawienia 4.5V nawiew 7.0v wywiew ]

[ATTACH=CONFIG]343223[/ATTACH]

 

sprawność

[ATTACH=CONFIG]343224[/ATTACH]

 

U mnie tez podobnie, z tym, że na czerpni trochę mniej i reku stoi w 13 stopniach. Według mnie przy takich warunkach, ciężko jest osiągnąć dużo lepszy wynik. Myślę, że przemiana fazowa jest kluczowa przy większych sprawnościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja mam sprawnosc rzedu 85-93 % brak problemow z zamarzaniem

Oczywiscie dochodzilem do tego stopniowo docieplajac kanały, skracajac ich droge.

 

 

Tak jak piszecie wszystko o czym piszecie przerabialem i kazdy element wplywa na efekt koncowy....

 

20160104_205616(1).jpg

Edytowane przez mikolaj1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ...Bez gwc, poddasze ocieplone nie ogrzewane, krotkie kanaly czerpnia ok 3m /nawiew/wywiew ok 1m

 

Instalacja pe-flex

Projekt instalacji firmowy

Montaz w pewnej czesci we wlasnym zakresie....

 

Ps. Dolne zródło pod gwc jest ale nie ma osprzetu do tego....kiedys moze wykorzystam na jakąs po,pe ciepła czy coś za 10 lat powinno to wszystko potaniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko troszkę dziwne jak na moją wiedzę w tym zakresie [ nikłą ] bo tak:

 

- temperatura nawiewu uzależniona jest od temperatury wywiewu i temperatury z czerpni

- powietrze z czerpni przechodzi przez wymiennik i pobiera temperaturę z wymiennika ogrzanego przez powietrze z wywiewu

- dochodzi jeszcze temperatura samego rekuperatora tzn miejsce gdzie on się znajduje ma wpływ na uzyskaną wydajność ,ale w małym stopniu

 

i teraz : [ moje dywagacje ]

 

- skoro masz temperaturę wywiewu niższą niż moja to masz większe straty niż ja lub bardzo porównywalne , chyba że masz mniejszą temperaturę zadaną w domu [ ja mam 22-22.5'C ]

- dochodzi jeszcze miejsce gdzie znajduje się reku, w moim wypadku jest to kotłownia [ ostatni pomiar 17-18'C ] i ona może działać na plus w momencie gdy reku nie jest zaizolowany.

- na tym zdjęciu widać że masz włączone dwa systemy podgrzewania FPX, FPX1 [ chyba ]

 

możesz podać jakie teraz masz wyniki ? też mam instalacje na pe-flexach termokontrol, projekt instalacji przez asolta i wykonanie przez asolta.

Latem czekam na wihajstra aż mi podłączy chłodnice reku <> PC bo to chyba lepsze niż GWC

 

i czy ciśnienie może mieć wpływ bo temperatury dziwnie się zachowują np teraz mam :

 

wywiew 21.1

czerpnia 1.3

nawiew 15.1

Edytowane przez Salah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak FPX2.

FPX nie równa się FPX1 tak samo jak ON to nie to samo co OFF....

Poniżej widać że grzałka pracuje na 1% swojej mocy i tak moduluje mocą aby na wymiennik szło 1,5 stopnia.

 

Ta temperatura na dole 16,8 nie ma wpływu czy grzałka jest włączona czy też nie.To niby temp otoczenia w jakiej stoi centrala, jednak umiejscowienie tego czujnika nie jest dobrze przemyślanie gdyż jest on tam gdzie elektronika centrali i nie wskazuje rzeczywistej temperatury otoczenia. U mnie centrala jest na strychu gdzie teraz jest około 3 stopni.....

WP_20160116_12_05_10_Selfie.jpg

Edytowane przez manix76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...