Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

3 oferty:Nibe, AlphainnoTec,Stiebel-Eltron


msabaj

Recommended Posts

Co do pompy kolego msabaj to w moim przypadku wiedząc jakiej mocy potrzebuje znalazłem na niemieckim portalu ebey Alphe nowa tylko stała ze 3 lata w firmie instalatorskiej ponieważ jakiś niemiec wpłaciła zaliczke i nie odebrał za 3tys euro +transport do mnie 600 zł cena katalogowa u nas 35000 zł.Jeszcze nie podłączona więc pewne ryzyko istnieje,jędnak firma od której kupiłem dała 1 rok gw.

DZ poziome wykonałem wraz z ojcem,nie jest to jakaś czarna magia.

Ewentualnie zlecić komuś z forum aby doradzili wyliczyli,ja mogę polecić kol.Wihajstra pomógł i doradził przy DZ jak zrobić aby bylo dobrze i efektywnie.

Więc troche chęci dużo poczytać i można dzięki kolegom z forum zaoszczędzic,

 

 

Pewnie to dobra podpowiedź, ale zakładam że poświęciłeś sporo czasu na szukanie i dodatkowo miałeś szczęście z tą PC:) Ja niestety czasu mam niewiele, często wyjeżdżam by zarobić między innymi właśnie na tą nieszczęsną PC:) dodatkowo wolę dołożyć na nową niż potem w razie braku szczęścia poświęcać dodatkowy czas i pieniądze na naprawę ( a jak znam życie jak coś ma się popsuć to w przypadku PC popsuje się pewnie w największe mrozy, czego oczywiście Tobie tego nie życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytałem,myślałem aby odizolować częśc garazową od domu styro,jednak już mam wytynkowane,i będzie też wisiał tam rekuperator.

Z drugiej strony mam świadomość że taki garaż 36m2 brama 5m,to wielki pochłaniacz energi.

 

ja co prawda nie będę miał rekuperatora (bynajmniej to decyzja na teraz), ale moja brama będzie miała 5.5metra, tutaj trzeba będzie po prostu zamontować porządne drzwi z garażu do domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej, nie bynajmniej :)

 

a jaka wentylacja? mechaniczna czy grawitacyjna?

 

Powiem tak, na mojej budowie był Pan od PC i wentylacji mechanicznych ( z rekuperacją) z oferty nr1. Mimo że te systemy oferują to mi je odradził, powiedział cyt. "jak ma Pan dom piętrowy bez skosów, poddasze nieużytkowe, w planie wysokie kominy do WG to ja bym rekuperacji nie zakładał, ta WG będzie przy takim domu spokojnie działała" ( i to jest dla niego na plus - chyba że było to zagranie stricte marketingowe). Miałem już jedną wycenę na rekuperacje do mojego domu za 19kpln i byłem prawie zdecydowany, natomiast po wizycie firmy od PC jak na razie jestem na nie. Offerent numer 2 powiedział natomiast że prawdziwy odzysk ciepła to 20% a nie 70% jak to niektórzy wspaniale mówią, do tego trzeba wymieniać filtry i pewnie za jakieś kilka lat czyścić te rury tak więć ani nie odradzał ani nie namawiał. Nigdy nie byłem w domu z WM i nie chcę się tutaj wypowiadać bo czytałem na FM o WM i zaraz mogę poruszyć gniazdo szerszeni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offerent numer 2 powiedział natomiast że prawdziwy odzysk ciepła to 20% a nie 70% jak to niektórzy wspaniale mówią, do tego trzeba wymieniać filtry i pewnie za jakieś kilka lat czyścić te rury tak więć ani nie odradzał ani nie namawiał. Nigdy nie byłem w domu z WM i nie chcę się tutaj wypowiadać bo czytałem na FM o WM i zaraz mogę poruszyć gniazdo szerszeni:)

 

może nie 20 ale na pewno nie więcej niz 50 %

to fakt

czyszczenie rur? znam ludzi mających po 10 lat WM z reku i nie czyścili - w środku prawie jak na początku

i pamiętaj WM to to to samo co rekuperator - mechaniczną możesz założyć nawet bez rekuperatora....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na mojej budowie był Pan od PC i wentylacji mechanicznych ( z rekuperacją) z oferty nr1. Mimo że te systemy oferują to mi je odradził, powiedział cyt. "jak ma Pan dom piętrowy bez skosów, poddasze nieużytkowe, w planie wysokie kominy do WG to ja bym rekuperacji nie zakładał, ta WG będzie przy takim domu spokojnie działała" ( i to jest dla niego na plus - chyba że było to zagranie stricte marketingowe). Miałem już jedną wycenę na rekuperacje do mojego domu za 19kpln i byłem prawie zdecydowany, natomiast po wizycie firmy od PC jak na razie jestem na nie. Offerent numer 2 powiedział natomiast że prawdziwy odzysk ciepła to 20% a nie 70% jak to niektórzy wspaniale mówią, do tego trzeba wymieniać filtry i pewnie za jakieś kilka lat czyścić te rury tak więć ani nie odradzał ani nie namawiał. Nigdy nie byłem w domu z WM i nie chcę się tutaj wypowiadać bo czytałem na FM o WM i zaraz mogę poruszyć gniazdo szerszeni:)

 

Jeśli możesz, zrób rekuperację samemu. Za całość na dobrym rekuperatorem wyniesie to 10tyś zł. Mnie tyle wyszło a mam dom 300m2. (trzy dni roboty po godzinach). Wstawiłem sobie termometry w anemostaty i faktycznie odzysk nie wynosi 90 % jak zapewniają foldery ale 65-70% z pewnością średniorocznie wyjdzie. Minimalnie było 51%. . W tym momencie w domu 22st,. na dworze -5 a do domu wpada +15,1.stC. Apropos wymiany filtrów... kupujesz matę filtracyjną na parę złotych za m2 i wymieniasz. Ważne aby wentylacji nie wyłączać bo odcięcie od tlenu na dłuższy czas może faktycznie przyczynić się do rozwoju pleśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kominy wentylacyjne a którędy powietrze będzie czerpane ? Przy dzisiejszych "termosach" wentylacja grawitacyjna nie działa i tyle.

 

Domu jeszcze nie mam, jest stan zero:) Dom który będę budował to OPAL2 z MG Project. W projekcie ma ocieplenie 20cm i WG, OZC 56W/m2.

Przed wybieraniem domu nie miałem tyle problemów, ma się podobać być dla naszej rodziny wygodny. Teraz kiedy za 3-4 miesiące zacznę wydawać ciężko zarobione pieniądze zaczynam świrować...czy WM czy PC taka czy siaka, jak WM to czy budować kominy do WG, jak PC to czy budować komin w kotłowni (jeden będzie do kominka), czy schody "lane" czy zostawić robotę dla stolarza, rolety czy nie lub zamiast rolet żaluzje fasadowe, oczyszczalnia biologiczna czy ekologiczna. Dzisiaj rozmawiałem z właścicielem firmy od elewacji - 50pln/m2 za położenie styropianu z materiałami (oczywiście bez styropianu i struktury,sam klej siatka i robocizna)Koszt deski na elewację z robocizną 350-500pln/m2 - normalnie moje pierwsze założenia finansowe już dawno wylądowały w koszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wybieraniem domu nie miałem tyle problemów, ma się podobać być dla naszej rodziny wygodny. Teraz kiedy za 3-4 miesiące zacznę wydawać ciężko zarobione pieniądze zaczynam świrować...czy WM czy PC taka czy siaka, jak WM to czy budować kominy do WG, jak PC to czy budować komin w kotłowni (jeden będzie do kominka), czy schody "lane" czy zostawić robotę dla stolarza, rolety czy nie lub zamiast rolet żaluzje fasadowe, oczyszczalnia biologiczna czy ekologiczna. Dzisiaj rozmawiałem z właścicielem firmy od elewacji - 50pln/m2 za położenie styropianu z materiałami (oczywiście bez styropianu i struktury,sam klej siatka i robocizna)Koszt deski na elewację z robocizną 350-500pln/m2 - normalnie moje pierwsze założenia finansowe już dawno wylądowały w koszu...

 

Choć to nie do końca na temat, pozwolę sobie dać Ci 2 rady.

1. co do PC zgłoś się do Wihajstra i zrób tak, jak Ci podpowie - nie znalazłem nie zadowolonego użytkownika jego PC,

2. dokonuj opisanych wyborów POWOLI, nie spiesz się, pośpiech to zły doradca; czasem warto poświęcić harmonogram dla zrobienia czegoś dobrze, rzetelnie i w normalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięzko powiedzieć, bo do worka wrzuciliśmy wszystkie oszczędnosci a potem jeszcze kredyt :p kiedy płaciłem to jeszcze przed kredytem, ale mam i tak wzięty na budowę (50%), więc można powiedziec że w połowie :p

 

To i tak nieźle, ja jadę bez kredytu, ale każdy orze jak może. Masz trochę mniejszą powierzchnie do mojej ja bede miał pompe 10kw, więc trochę inna konfiguracja, ale i tak cena niezła jak na PC z odwiertami. Zauważyłem że ludzie, którzy płacą ze swoich pieniędzy (nie banku) o wiele bardziej roztropnie je wydawają, ale z drugiej strony nie chodzi o to by wybrać najniższą ofertę, ja wybrałem coś pośrodku i do tego sprawdzone w boju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy WM nie potrzebny jest komin WG, jeśli masz gaz w pobliżu działki to odpuść PCI. Schody zrobiłem lane i nie żałuje, drewniane mogą po jakimś czasie skrzypieć, zwłaszcza gdy drewno do nich użyte nie było wystarczająco suche.

 

Właśnie o to chodzi że nie mam tego gazu i w najbliższych planach go nie będzie. Na początku przy tworzeniu projektu założyłem gaz z butli, ale teraz się z tego wycofałem na PC. Dzięki za poradę o schodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć to nie do końca na temat, pozwolę sobie dać Ci 2 rady.

1. co do PC zgłoś się do Wihajstra i zrób tak, jak Ci podpowie - nie znalazłem nie zadowolonego użytkownika jego PC,

2. dokonuj opisanych wyborów POWOLI, nie spiesz się, pośpiech to zły doradca; czasem warto poświęcić harmonogram dla zrobienia czegoś dobrze, rzetelnie i w normalnej cenie.

 

Dla mnie to jak najbardziej na temat:yes::yes: Trochę udało mi się ochłonąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jak najbardziej na temat:yes::yes: Trochę udało mi się ochłonąć:)

 

Też jestem w łódzkiego, też kilka (no prawie dekadę..:o) lat temu chciałem PC, też miałem takie wyceny na takie PC jakie Ty przedstawiłeś.

Teraz ponownie się tym tematem zainteresowałem. I co widać ?

Łódź to nadal czarna plama na mapie PC. Kilka firm z PC najdroższymi jakie są. Bo po co się starać o dobry, w dobrej cenie produkt - jak duże koncerny przyjdą, dadzą reklamę, szkolenie i 2 urządzenia na wystawkę ?

 

Musisz poszukać trochę dalej. User, którego Ci poleciłem jest z okolic Torunia, do Twoich Kalenic jest 1 h 20 min jazdy po autostradzie.

To nie jest daleko. Popytaj, porozmawiaj, ustal co z ewentualnym serwisem. A PC ma 5 lat gwarancji jeśli dobrze pamiętam.

 

I jeszcze raz NIE SPIESZ się, zrób harmonogram prac.

Wątpliwości wykonawcze i wybory przedyskutuj na FM w odpowiednich wątkach.

Jest takie powiedzenie: jak jakieś rozwiązanie wytrzyma krytykę na forum, to jest dobre.

 

Pozdrawiam, słusznych wyborów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem w łódzkiego, też kilka (no prawie dekadę..:o) lat temu chciałem PC, też miałem takie wyceny na takie PC jakie Ty przedstawiłeś.

Teraz ponownie się tym tematem zainteresowałem. I co widać ?

Łódź to nadal czarna plama na mapie PC. Kilka firm z PC najdroższymi jakie są. Bo po co się starać o dobry, w dobrej cenie produkt - jak duże koncerny przyjdą, dadzą reklamę, szkolenie i 2 urządzenia na wystawkę ?

 

Musisz poszukać trochę dalej. User, którego Ci poleciłem jest z okolic Torunia, do Twoich Kalenic jest 1 h 20 min jazdy po autostradzie.

To nie jest daleko. Popytaj, porozmawiaj, ustal co z ewentualnym serwisem. A PC ma 5 lat gwarancji jeśli dobrze pamiętam.

 

I jeszcze raz NIE SPIESZ się, zrób harmonogram prac.

Wątpliwości wykonawcze i wybory przedyskutuj na FM w odpowiednich wątkach.

Jest takie powiedzenie: jak jakieś rozwiązanie wytrzyma krytykę na forum, to jest dobre.

 

Pozdrawiam, słusznych wyborów. :)

 

Już zrobiłem pierwszy krok:) dzięki za porady. Miłej Niedzieli!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...