Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

3 oferty:Nibe, AlphainnoTec,Stiebel-Eltron


msabaj

Recommended Posts

Tak w ogóle, nie ma lekko..

Ja zrezygnowałem z kotłowni z nadzieją że tam zrobię sobie mini-pracownię. Pompa ciepła i zasobnik cwu poszły do przedłużonego o 60cm garażu.

I co z tego wyszło? Kobieta mi zabrała i poinformowała że w takim razie tam będzie spiżarnia. I już. Nic do gadania ;)

Ktoś zna to z autopsji?

tak, zna :)

 

a co do kominów - od początku wiedziałem że będę mieć PC - ale mam dwa kominy - jeden do kozy w salonie, drugi w kotłowni....

 

do tej pory wciąż się zastanawiam co mnie skusiło żeby ten komin robić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Żona wyprowadziłaby się wtedy z domu :)

Ciekaw jestem czy tak łatwo byłoby się przebić z kominem przez stropy?

Jeśli parterówka to z jednym stropem nie problem duża szlifierka kątowa dobra wiertara i otwór na komin to kilka godzin roboty,a w dachu już łatwiej.

Gdybym wiedział że bede miał PC komina bym nie murował,a gdyby miał być gaz to rura przez ściane poziomo i tyle.

Więc szkoda kasy na komin, widzicie co jest w KRAKOWIE więc za ileś lat kominy beda zbedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pół rodziny namawiała na komin i że są bardziej doświadczeni życiowo i takie tam, niektórzy wręcz byli oburzeni na taki pomysł...

Na szczęście nie mamy ani jednego komina.

Mieszkamy od jesieni, grzejemy PC od znanego na forum instalatora i jakoś jest cały czas ciepło, więc polecam. Aha i za pieniądze o wiele niższe niż podane w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech tyle nie gada, tylko kasę na kolejny komin wyłoży.

 

namówił mnie jeszcze na dodatkowy garaż na działce:) garaż jest 6m od domu i tam też jest komin systemowy-może wystarczy tych kominów:), a jak będzie kryzys to może uda się zamontować piec w tym garażu i poprowadzić rurę do domu...:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć po krótkiej przerwie:)

właśnie podjąłem decyzje o WM z rekuperacją-robię:)

Mam do Was pytanko czysto teoretyczne (z mojej strony), spodziewam się odpowiedzi czysto praktycznych-jak byście mieli do wyboru Nibe czu AIT co byście wybrali?Alfa z tego co wiem ma sprężarkę Mitsubishi a Nibe Copeland-a

 

 

 

 

(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem NIBE bo przy dość zbliżonych właściwościach (Alpha ma chyba trochę lepsze na papierze) sterownik w NIBE podchodził mi po prostu bardziej do gusty. Z tego co pamiętam Alpha miała taki czarno biały sterownik, ale może coś się teraz zmieniło :)

 

A i z tego co kojarze w NIBE przynajmniej u mnie jest sprężarka Bristol i to jest chyba sprężarka tłokowa, ale też może coś się już zmieniło :)

Edytowane przez Sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Ja z kolei wybieram pomiędzy:

- NIBE 1245 PC - 48 tys. zł z dolnym źródłem

- Stiebel-Eltron WPC7 + cool - 41 tys. zł z dolnym źródłem

 

Stiebel z innej firmy wychodzi sporo taniej i jest obecnie moim faworytem. Muszę dopytać jeszcze o szczegóły, czy na pewno obie ceny zawierają ten sam zakres. Dla 7 tys. zł to raczej nie warto dopłacać do NIBE? Co o tym myślicie?

 

Edit: Była jeszcze pompa Alpha-Innotec ale ta wychodzi jeszcze drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie było pytania o pompę ciepła firmy Viessmann - jeśli zależy klientowi na gruntowej to mógłbym polecić np. Vitocal 200 G i którąś z firm wykonawczych spośród naszych firm partnerskich.

Ta akurat pompa kosztuje ok. 22 200 PLN.

 

Chciałem tylko przypomnieć, że zadanie nam zapytania ofertowego TUTAJ nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje. Myślę, że warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...