Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana poddasza na użytkowe - pytanie przed zakupem


Voder

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania nad którym jest poddasze, formalnie nieużytkowe. Developer nie uzyskał od dzielnicy zgody na zmianę warunków zabudowy i został przekierowany do wojewody. Developer twierdzi, że przekształcenie poddasza będzie możliwe w późniejszym terminie, on nie chce czekać tak długo i chce to po prostu sprzedać razem z mieszkaniem poniżej za niedużą dopłatą.

Tu pojawi się moje pytanie - czy kupując mieszkanie z tym poddaszem mam realną szansę przekształcenia go w powierzchnię użytkową - czas nie jest tak istotny, może to trwać i 2 lata. Chce po prostu wiedzieć, czy nie zostanę z czymś co nie da mi dodatkowej powierzchni użytkowej, a za co będę musiał dopłacić.

 

Jest to niewielki budynek wielorodzinny z 3 kondygnacjami naziemnymi. Miejscowy plan zagospodarowania ustala maksymalną wysokość zabudowy do 3 kondygnacji, podejrzewam, że to jest powód braku zgody na zmianę warunków. Pytanie tylko, czy mimo takiego planu zagospodarowania przekształcenie będzie w ogóle możliwe.

 

Z góry dziękuję za informacje w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana sposobu użytkowania musi być zgodna z planem zagospodarowania. W tym wypadku zmiana poddasza z nieużytkowego na użytkowe jest możliwa tylko jeśli zmienił by się plan zagospodarowania. Procedura zmiany planu nie zawsze jest możliwa a jeśli nawet jest to długotrwałe postępowanie. Najlepiej pytać w Gminie czy taka zmiana planu w ogóle wchodzi w grę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...