Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pellet czy gaz projekt M188 Pastelowa tęcza


Inprogress

Recommended Posts

Witam,

 

Zwracam sie z uprzejma prosba do Forumowiczow a doradztwo w kwestii wyborze kotla - pellet czy gaz o to jest pytanie. Projekt domu z muratora M188 Pastelowa tęcza.

Po przeczytaniu wielu opinii odbijam sie niczym pilka miedzy jednym wyborem a drugim. Czy pellet faktycznie wyjdzie sporo taniej? Zastanawialem sie nad wyborem kotla EcoFire PES ktorego koszt to ok. 12tys. zl. Slyszalem opinie, ze lepiej kupic dobry piec gazowy kondensacyjny i wcale nie duze koszty eksploatacji beda.

Nie wiem tez co z kominkiem - jesli mialbym wybrac piec gazowy to chyba warto posiadac kominek z DGP ale przy kotle na pellety moze tylko biokominek rozpalany przy wyjatkowych okazjach jako ozdoba a nie zrodlo ciepla.

 

Mam tez watpliwosci w kwestii wentylacji - czy reku czy grawitacyjna ale podejrzewam, ze o to powinienem juz pytac w innym dziale.

 

Wszelkie wpisy ktore moga mi pomoc beda docenione.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nawet wyjdzie trochę taniej, ale.... Wożenie, przechowywanie, wsypywanie tego pelletu... Wyrzucanie popiołu, czyszczenie co jakiś czas wymiennika....

Bez sensu przy tek niewielkiej oszczędności...

 

Też kiedyś myślałem o pellecie, na szczeście sie wyleczyłem. Traciłbym cenne m2 na dużo większy, niż gazowy kocioł, jakiś skład paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Polecam nasze rozwiązanie:

 

KOMINEK HYBRYDOWY NA PELLET I DREWNO

 

Nowoczesny samoczyszczący się kocioł na pellet połączony z kominkiem.m

 

Jako kedne z nielicznych kominków posiadają automatyczne rozpalanie drewna !

 

Nie czyścimy kominka przez 1 miesiąc, nie dosypujemy do kominka nawet przez 1 miesiąc, szybę czyścimy raz na 2 tygodnie.

Sterujemy pracą kominka przez internet.

 

Zyskują Państwo wolne pomieszczenie po kotłowni oraz niższy koszt instalacji.

 

http://www.iwonapellets.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...