Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy komin mo?e by? pi?kny - mo?e! Oto przyk?ad.


Recommended Posts

Komin wykończony piaskowcem. Do tego miedziane obróbki, ładna dachówka ceramiczna. Trzeba przyznać, że prezentuje się imponująco. Całość pięknie się komponuje z elewacją częściowo wykonaną również z piaskowca. Pogratulować inwestorom dobrego smaku.

To jeden z najładniejszych domów, w których pracowałem.

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Komin.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może cegły im brakło? :o :o :o

 

 

Ogólnie kamień jako materiał budowlany jest ok ale tylko na kilka pierwszych lat a potem robi się szary, pewnie, że niekiedy pasuje jakas architektura do otoczenia.

 

Ja gustuję w oryginałach, mój dom będzie w ciepłych i wesołych kolorach a kamienia nie będzie oprócz jednego; węgielnego.

 

Mnie ten komin się nie podoba.

 

Szkoda, że nie widać rynien ale stawiam, że są plastikowe i chyba z tym kominem bardzo pasują he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cegły im brakło? :o :o :o

 

Ogólnie kamień jako materiał budowlany jest ok ale tylko na kilka pierwszych lat a potem robi się szary

...

Ciekawe...

 

Ja gustuję w oryginałach, mój dom będzie w ciepłych i wesołych kolorach a kamienia nie będzie oprócz jednego; węgielnego.

No tak, oryginalny jest pewnie komin z cegły klinkierowej...

 

Mnie ten komin się nie podoba.

Nie musi.

 

Szkoda, że nie widać rynien ale stawiam, że są plastikowe i chyba z tym kominem bardzo pasują he he.

To źle stawiasz. Wszystkie obróbki dachu i rynny sa z miedzi - he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cegły im brakło? :o :o :o

 

 

Ogólnie kamień jako materiał budowlany jest ok ale tylko na kilka pierwszych lat a potem robi się szary, pewnie, że niekiedy pasuje jakas architektura do otoczenia.

 

Ja gustuję w oryginałach, mój dom będzie w ciepłych i wesołych kolorach a kamienia nie będzie oprócz jednego; węgielnego.

 

Mnie ten komin się nie podoba.

 

Szkoda, że nie widać rynien ale stawiam, że są plastikowe i chyba z tym kominem bardzo pasują he he.

 

ale z ciebie malkontent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy

a jak wygląda reszta???

cokół???

czy tylko komin jest kamiennym majstersztykiem?

piaskowiec jest nasiąkliwy - jak sobie z tym poradziłeś?

 

jak przeszedł zimę i kupkę śniegu na kominie?

 

To jest dom mojego klienta. Nie znam szczegółów wykonania. Cały dom prezentuje się imponująco. Jak będzie dokończona elewacja i inwestorzy wyrażą zgodę, to opublikuję zdjęcia całego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam z żoną tez bardzo podobają się rzeczy naturalne takie jak: kamień (piaskowiec szczególnie) oraz drewno; stąd też w naszym domku będą drewniane okna, parkiet oraz kominek obłożony piaskowcem (chyba) i wykończenie z piaskowca na elewacji (np wokół wejścia, garażu, tarasu) - to na razie marzenia :wink: ;

bardzo podobają mi się takie rozwiązania jednak nie jest to tanie... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie gustuję w takim wykończeniu, ale wykonany jest bardzo estetycznie.

Natomiast nie wiem czy nie ładniej by się prezentował przy dachówce mnich-miszka, która bardziej (moim zdaniem) pasuje swoim "klimatem" do piaskowca i ogólnie "południowego" wyglądu domu..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie ten komin się nie podoba.

Nie musi.

 

dziwnie postępujesz, wszyscy szanują , że CI się taki komin podoba (twoja sprawa i gust), pokazując go na ogólnodostępnym forum, wystawiasz go nie jako pod osąd, a prawda jest inna, on nie wszystkim się podoba, mało myślę iż nawet 50% się nie podoba (są tacy co nie napiszą, że im się nie podoba bo zaraz ich zlinczujesz), ale jak pisałem to rzecz gustu i o tym się nie dyskutuje i nie krytykuje się innych opinii, a komin można. To nie jest brzydki komin, szkoda, że całości z domem nie widać, ale czy "imponujący...piękny...z dobrym smakiem" ?, to Ty tak uważasz i masz do tego prawo, ale pozwól innym wyrazić odmienną opinię.

 

W powyższych postach (poza Twoim) zachwytu nie widzę:

 

" Komin, jak komin"

"Mnie ten komin się nie podoba"

" Szczerze mowiac to mnie on sie nie podoba. "

" Ciekawy" - to tak delikatnie, że brzydki"

"dla mnie osobiście nie przypadł do gustu"

" Niebrzydki... " - to oznacz że ładny też nie jest,

" Nie pasuje ........"

 

CZAS PODSUMOWAĆ TEN KOMIN ?

 

 

 

Osobiście tutaj na tym forum w domach forumowiczów widziałem ładniejsze kominy (dla mnie oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten komin się nie podoba.

Nie musi.

dziwnie postępujesz, wszyscy szanują , że CI się taki komin podoba (twoja sprawa i gust), pokazując go na ogólnodostępnym forum, wystawiasz go nie jako pod osąd, a prawda jest inna, on nie wszystkim się podoba, mało myślę iż nawet 50% się nie podoba (są tacy co nie napiszą, że im się nie podoba bo zaraz ich zlinczujesz), ale jak pisałem to rzecz gustu i o tym się nie dyskutuje i nie krytykuje się innych opinii, a komin można.

Zgadzam się z Tobą. Nikogo nie zlinczuję tylko dla tego, że ma inne zdanie niż ja (chyba troche pochopnie mnie osądzasz :roll: ), ale denerwuje mnie takie malkontenctwo...

 

To nie jest brzydki komin, szkoda, że całości z domem nie widać, ale czy "imponujący...piękny...z dobrym smakiem" ?, to Ty tak uważasz i masz do tego prawo, ale pozwól innym wyrazić odmienną opinię.

Ja nie mam nić przeciwko opiniom innych (nawet tym odmiennym :wink: )

 

W powyższych postach (poza Twoim) zachwytu nie widzę:

 

" Komin, jak komin"

"Mnie ten komin się nie podoba"

" Szczerze mowiac to mnie on sie nie podoba. "

" Ciekawy" - to tak delikatnie, że brzydki"

"dla mnie osobiście nie przypadł do gustu"

" Niebrzydki... " - to oznacz że ładny też nie jest,

" Nie pasuje ........"

Slawek:) - Niebrzydki...

kominiarz - Bardzo ładny...

modulor - ciekawy...

buniek - fajny komin...

invx - ladny...

echo - bardzo podobają mi się takie rozwiązania...

 

Trzeba chcieć zauważyć...

 

Osobiście tutaj na tym forum w domach forumowiczów widziałem ładniejsze kominy (dla mnie oczywiście).

No to proszę o zdjęcia. Jak urządzimy galerię kominów, to każdy znajdzie coś dla siebie :D (poza malokntentami :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...