Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy komin mo?e by? pi?kny - mo?e! Oto przyk?ad.


Recommended Posts

sam komin jak komin ale zdcydowanie inaczej się prezentuje jako element całości co Zbych mógł podziwiać,

ja nie jestem miłośnikiem kamienia na kominieczy kamiennej choć z łupków elewacji ale dobrze przemyślana taka architektura wyróżnia się z otynkowanych lub wyklinkierowanych domów - i tak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja Ci życzę szczęścia drogi Kominiarzu.

Bardzo dziękuję i wzajemnie, w tajemnicy powiem szczerze że na razie nie narzekam :D

 

A wracając do komina to niewidzę pod czapką betonową tzw noska kapilarnego, a to poważny błąd w sztuce, nieprawdaż

 

Pozdrawiam kominiarz

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wracając do komina to niewidzę pod czapką betonową tzw noska kapilarnego, a to poważny błąd w sztuce...

A to może drogi Kominiarzu wkleisz gdzieś zdjęcie takiej wzorowo wykonanej czapy kominowej. Ja zrobiłem pierwszy krok i w swoim dzienniku budowy umieściłem wzorowo (tak bynajmniej mi się wydaje) wykonanego zbrojenia ław fundamentowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wracając do komina to niewidzę pod czapką betonową tzw noska kapilarnego, a to poważny błąd w sztuce...

A to może drogi Kominiarzu wkleisz gdzieś zdjęcie takiej wzorowo wykonanej czapy kominowej. Ja zrobiłem pierwszy krok i w swoim dzienniku budowy umieściłem wzorowo (tak bynajmniej mi się wydaje) wykonanego zbrojenia ław fundamentowych.

 

O tak napewno kiedyś to uczynię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu,

podaj namiary na priva wykonawcy tych kominów

 

Proszę bardzo, oto fragment wiadomości od inwestora (właściciela domu z prezentowanym kominem):

 

"Wykonawcą od kamieni był p. Janek Zuber 0600574613. Jestem zadowolony jeśli chodzi o kominy, mniej zachwycony wyglądem elewacji na dole i marną dbałością o pozostawienie pustki powietrznej - widocznie technologia stawiania z kamienienia całej ściany, a nie tylko przyklejania kamienia do cegieł nie była do końca opanowana."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin oryginalny, to fakt. Myślę, że zdjęcie zrobione pod innym kątem mogłoby bardziej wyeksponować urodę kompozycji komin/dach. W tym ujęciu jest niestety pewiem dysonans form. A w połączeniu z elewacją to naprawdę może być ciekawy widok. Chciałabym to zobaczyć.....

Na wszystko przyjdzie pora 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...