Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sypialnia z miejscem do pracy i przesunięcie ściany w kuchni


BeEco

Recommended Posts

Cześć,

 

chciałem zwrócić się do Was jako do osób zapewnie z większym doświadczeniem i mam nadzieję, że lepszą wyobraźnią i zmysłem przestrznnym z prośbą o pomoc i radę przy zmianie i niewielkich (mam nadzieję) koraktach ścian działowych. Ponizej prezentuje standardowy zaplanowany przez dewelopera układ mieszkania 47,44 mkw na parterze z dwoma ogródkami.

 

1. W projekcie zamierzone jest wykonanie standardowych grzejników ściennych, jednak ze względu na niewielkie w sumie wymiary mieszkania skłaniam się do pomysłu montarzu grzejników kanałowych (okna są do samej podłogi) w sypialni i salonie z kuchnią. Jak radzicie, dalej trwać w tym pomyśle, czy darować i próbować ustawić mieszkanie z duzym grzejnikiem w salonie?

 

2. Z uwagi na charakter pracy muszę wygospodarować nieco miejsca do pracy i rozłożenia dokumentów. Zastanawiałem się nad wygospodarowaniem w sypialni miejsca w postaci blatu z drewna o wymiarach 60x110 cm. Musiałbym wtedy pozbyc sie jednak szafy z sypialni lub przesunąć ścianę zmniejszając garderobę. Brałem również opcję zainstalowania małego biura w garderobie lub w jej części (jednak zastanawiam się nad brakiem światła dziennego).

 

3. W mieszkaniu we wstępnej koncepcji dewelopera zaplanowany jest mały okrągły stół. Chciałem jednak zaplanować stół bardziej w koncepcji prostokątnej z 4 (i dostawianymi kolejnymi dwoma) krzesłami. Z tego wynika pytanie o pół-ściankę pomiędzy salonem i kuchnią. Zastanawiam się nad przeniesieniem kuchenki z tej "wyspy" (a bardziej półwysep) na ścianę bliżej ciągów wentylacyjnych i całkowita likwidację pół-scianki. A druga koncepcja to posotawienie kuchenki na swoim miejscu, a jedynie wybudowanie ściany do powiedzmy 1,2 m wysokości.

 

4. Czy niezbędny będzie okap przy zastosowaniu kuchenki elektrycznej?

 

5. Łazienka:

a) tutaj zastanawiam się nad pojedynkiem wanna/prysznic z opcją

- wanna ze składaną szklaną zasłoną,

- prysznic typu walk in.

 

Poniżej załączam wizualizację deweloperską oraz projekt z wymiarami. Mam przerysowany projekt w SketchUp - ale to wstyd pokazywać :)

proj1.jpg

proj2.jpg

proj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...