Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękne, klimatyczne zdjęcia

Ależ to już naprawdę dom, zasiedlony, z zapachami, rysunkami dzieci, no cudnie już macie :)

ps macie basenik z kulkami? :)

 

Planowanie elektryki to kawał roboty, ale chyba całkiem przyjemny, bo już można sobie na poważnie wyobrażać co gdzie będzie :) A przy okazji elektryki wyklarował się projekt górnej łazienki? Bo chyba to u Was była problematyczna, taka wąska i ze skosem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, dzięki wielkie! Tak to basen z kulkami, tylko z gąbki i materiału. :) Dziś ugotowaliśmy tam kukurydzę i odgrzaliśmy pierogi z owocami, którymi zajadały się nasze dzieci i dzieci sąsiadów... :) Jest tak swojsko i czas płynie nam tak szybko, że nawet nie wiem kiedy robi się wieczór.

Mój tato dziś rozłupał bloczki z Jońca, jednak jest zdolniacha. 45 bloczków na 5 słupków i zepsuł tylko trzy. :) Dumna jestem.

Jutro wybieramy się na pogawedkę z hydraulikiem. Musimy obgadać jeszcze kilka spraw.

 

Co do samej elektryki... Na razie były to bardzo wstępne ustalenia - żeby sobie policzyli ile obwodów, ile mniej więcej kabli, jaka rozdzielnia, w którym miejscu włączniki. Bardziej szczegółowe rzeczy na pewno ustalimy, gdy powstaną ścianki działowe. W środę wraca nasza ekipa, stawia ścianki, wstawia okna dachowe, obrabia dach i kończy póki co pracę u nas. Przez to, że nie ma ścianek, wciąż sprawa łazienki jest otwarta. Zobaczymy jak będzie wyglądało pomieszczenie.

 

ZNalazłam świetne naklejki witrażowe. Macie może jakieś doświadczenie z czymś takim? Mocno się zastanawiam nad takim rozwiązaniem na okno na klatce schodowej. Podoba mi się, okno to będze ciężko myć, bo jest bardzo wysokie, a światło popołudniu pada przez nie bardzo długo. Może być fajny efekt... :) Myślę... :)

 

I na koniec mała zmiana planów, jeszcze nie do końca pewna, ale rozważamy zmianę ogrzewania z pieca na pellet na... bufor. Dziś złożyłam wniosek o wydanie warunków technicznych na moc 30 kW. :p Co to będzie, co to będzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam doświadczenie z naklejką!! mieliśmy w WC :D niby ok, tylko nam w ogóle nie pasowała :) ale fakt okna myć nie trzeba bylo :) teraz mamy szybę mleczną :) szyba mleczna bardziej pasuje do nowoczesnych wnętrz :) a do witrażu trzeba umieć dobrać pozostałe elementy, my nie potrafiliśmy :) witrażyk był w spadku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla taty!

Trzymam kciuki za zamianę pelletów na bufor! :)

Co do naklejek witrażowych - pomału szukam pomysłu na częściowe zasłonięcie szyby w oknie łazienki na parterze, ale witrażowych naklejek jeszcze nie widziałam, brzmią interesująco. Mam doświadczenie z witrażowymi naklejkami dla dzieci ;) Myślałam o zrobieniu dodatkowej (montowanej na zawiasach do ściany) szybki witrażowej, ale cena=cenie okna :(

W inspiracjach mam taki prosty i pasujący-do-wszystkiego witraż, właśnie przy schodach:

863a9371964dc9341acd818ff4302923.jpg

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mother dzięki! :) Niechaj, ta szybka - fajna opcja, nie pomyślałam o tym. Poszukam konkretów gdy już będę wiedziała jak co ma wyglądać...

 

Póki co potrzebuję pomocy i to w miarę szybko. Otóż po rozmowie z hydraulikiem stwierdziliśmy, że nasza łazienka na dole jest tak ciasna i beznadziejna, że trzeba coś wymyślić innego. W dodatku jak zobaczyłam jak wyglądają kotłownie z buforem ciepła, to się załamałam - przy obecnym ustawieniu naszej kotłowni, taki bufor stałby chyba na środku pomieszczenia.

 

Jest tak:

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/plot_original1.jpg

 

A zastanawiam się czy mogłoby być tak (łazienka po lewej):

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/plot_original.jpg

 

Łazienka wyszłaby wtedy wąska (120 cm), długa na 3 metry (może trochę więcej), kotłownia za to w większym prostokącie, dzięki czemu zmieściłby się bufor, może kiedyś ewentualny piec (jeśliby przyszedł energetyczny kataklizm i ceny poszybowałyby o 200% w górę).

 

Hydraulik musiałby trochę poprzerabiać instalację ktora jest wypuszczona pod podłogą na gruncie, nie obeszłoby się pewnie bez rozpruwania wylewki... No ale łazienka byłaby troszkę większa, miałaby okienko - chociaż nie jest ono otwierane :p, prysznic na samym końcu troszkę wygodniejszy, a kotłownia byłaby bardziej ustawna.

Jak sądzicie?

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym oknem jest tak, że już jest zamówione. A w dodatku jest ono prawie pod samym sufitem, a na pewno dużo wyżej niż moja głowa. Raczej nikt nie będzie przez nie zaglądał i wyglądał, bo jest za wysoko. Pewnie, że będzie kłopotliwe w myciu. W ogóle nie wiem po co ono zostało. No ale teraz jak już kupione i zapłacone... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male okienko moge wyrzucic i wstawic np. do pomieszczenia gospodarczego, w ktorym okna nie ma. Z tym duzym juz nie pokombinuje. Okna za tydzien maja byc gotowe, na pewno jest juz zrobione, szczegolnie ze widnialo na liscie jako pierwsze. :p

Mimo wszystko duza kotlowania przy buforze jest wskazana, bo to wielkie bydle. Gdyby kiedys mial tam pojawic sie jeszcze piec na paliwo stale, to tym bardziej miejsce bedzie potrzebne. Jeszcze sie tylko musze upewnic u hydraulika, czy mozemy przerobic to orurowanie w wylewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak jest lepiej!

A może to małe okienko wstawisz do garażu, albo tego pomieszczenia za garażem? Najwyżej można dodać jeszcze jedno podobne? Chyba że to musi byc ściana bez okien, to moze wtedy przy drzwiach wyjściowych na tył domu - nawet chyba nie zaszkodziłoby doświetlenie tego pomieszczenia.

Sorry...nie doczytałam - sama o tym napisałaś;) W każdym razie okienko z łazienki precz.

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lattuga, a co u Was?

Kominy wykończyliśmy najprościej - tynkiem mozaikowym.

 

Chyba się uda przerobić łazienkę i kotłownię. Kurde tak na wariata! :)

Małe okienko - albo wyląduje w pomieszczeniu za garażem, tylko ono miało być nieogrzewane albo zastanawiam się czy doświetlić pokój na dole, który będzie powiększony o jakiś metr kosztem tego pomieszczenia za garażem i ma jedyne okno to balkonowe. Do jutra musimy się zdecydować.

 

Jeszcze nie potrafię sobie wyobrazić ile miejsca obok schodów potrzebuję, by w miarę swobodnie się do kotłowni dostać. :/

 

Zamówiłam wełnę na pierwsze ocieplenie skosów - 15 cm. Drugie na stalowym rusztowaniu będzie dziesiątką - razem 25 cm. Powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wersja dużo lepsza! Jeśli okienko łazienkowe jest w stanie doświetlić ją na tyle, żeby można było bez włączania oświetlenia z niej skorzystać to nie wieszałabym na nim psów ;)

Nie wiem, jakby to wyglądało i na ile byłoby wygodne, gdyby ścianę z drzwiami do łazienki i kotłowni dociągnąć do schodów i zrobić wejście do C.O. pod schodami, ale tak mi się na szybko nasunęło.

 

EDIT:

chyba pisałyśmy post jednocześnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj no właśnie ja też nie wiem jakby to wyglądało. Schody będą drewniane, ze spocznikiem, Ale wydaje mi się, że wejście pod schodami będzie dla mojego męzą chyba bardzo niewygodne, bo ma 180 cm. Ja jestem kurdupel, więc pewnie tylko wystarczyłoby schylić trochę głowę i bym się zmieściła - on musiałby raczej skulony się tam wciskać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsunami, właśnie o tę prostotę mi chodzi :-) chcę wykończyć gładko i u Ciebie bardzo mi się ten komin podoba :-)

U nas dach w trakcie, była długa przerwa na dostawę więźby, dotarła dopiero na początku tygodnia. Dzisiaj foliowanie i zaczyna się łacenie, dachówka zamówiona meyer holsen piano głęboka czerń, rynny stalowe kwadratowe.

Jak na razie wszystko pięknie, ładnie. Jak uda się położyć dachówkę bez wystających klawiszy i fal, będę przeszczęśliwa :-)

 

A wracając do was, zastanawia mnie jak chcesz ulokować wejście do kotłowni pod schodami. U nas co prawda wylane z betonu, u Ciebie będzie dużo więcej możliwości przy drewnianych, ale jednak ta klatka schodowa duża nie jest.. W tym miejscu gdzie narysowałaś wejście u mnie schody są na wysokości około 120-140 cm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...