Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

acha i ze spocznika musieliśmy zrezygnować, bo żeby schody były wygodne, trzeba by pierwszego schoda wyciągnąć na korytarz, a dodatkowo na górze wchodziłyby w belkę stropową oraz w w światło drzwi w pokoju. Trzy dni z majstrem kombinowaliśmy z tymi schodami, bo chciałam spocznik i ostatecznie wyliczyliśmy tak, że jest pół zabiegowych i spocznik i bardzo fajnie wyszło. Tak jak mówię, beton do drewna nierówny, macie duużo więcej możliwości przy lekkiej konstrukcji, ale żebyś miała świadomość, że na klatce jest dość ciasno, a chcesz tam jeszcze ulokować drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

lattuga no właśnie, dlatego nie sądzę, by pod schodami wejście miało sens. Od schodów raczej zamierzamy zostawić jakieś 70 cm przejścia, żeby do kotłowni dało się wejść, nie dojedziemy ścianą do końca, jak jest w projekcie.

Jutro sobie pojadę to rozrysować na podłodze.

 

Usunęłaś dziennik? :) Musisz się pochwalić jak pokryją dach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak zostanie te 70 cm to będzie ok, bałam się, że będziecie próbowali pod schodami robić przejście..

Mój mąż rzucił okiem na Wasz pomysł i stwierdził, że będzie fajnie :-)

Wykasowałam dziennik, bo nie mam kiedy pisać, nie mam co pisać i w ogóle. Ale może jeszcze do niego kiedyś wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputek - okna najwcześniej za tydzień, a kiedy montaż - jeszcze nie mam terminu :/ Dziś wstawiają dachowe, bo już ekipa nie ma później czasu wracać do nas przy montażu okien na parterze. Także na gwałt poszukuję dwóch par drzwi używanych zewnętrznych, które musimy zamontować. Jakoś mi to ciężko idzie.

 

Ostatecznie po rozmowie z kolegą architektem - okazuje się, że takiego mam (cholera! że dopiero teraz o tym się dowiedziałam), sprawa łazienki i kotłowni się rozwiązała. Będzie tak:

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/13720554_943996702376475_1403441975_o (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputek, firma Yest. :) Wy chyba też macie stamtąd, co? :)

 

tak tak :) trzeba przyznać, że nie mamy zastrzeżeń ani co co odbsługi ani montażu :) wszystko zgodnie z umowa i na czas :)

tylko oczywiscie ja zawaliłam, bo zapomniałam, że drzwi miały być automatem i nie zaznaczyłam tego... ale moja wina :) więc sa manualne ;) przyzwyczaimy się, to znaczy mąż :D ja do wszystkiego się przystosuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputek, a jakie drzwi i jaki automat? Haha pierwsze słyszę, więc pewnie ja też zawaliłam. Chodzi o HS-a?

 

Dzięki lattuga, takie oczywiste, no nie? Ale to trzeba widzieć takie rzeczy, a ja ani na papierze ich nie widzę, ani nawet jak stanę w domu... Kiepski byłby ze mnie architekt :p

 

Dziś przyszło 200 metrów siatki ogrodzeniowej. Jutro zaczynamy dłubać :p Nie mogę się doczekać aż wezmę na działkę swoje psy i będą mogły sobie tam bezpiecznie hasać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościłam już tym, którzy myślą już o wykończeniówce, baaardzo. :) Także śladem Liliputka zaczynam od wiatrołapu.

Mamy malutki, zaledwie 2,5 m2. Ale wystarczy, mam nadzieję. drzwi drewniane (winchester), podłoga płytki drewnopodobne, najchętniej w jodełkę, ściany - biała boazeria na całości albo tylko na jednej ścianie, a na drugiej jakaś tapeta np. podobna do tej na poniższym zdjęciu, z a' la strzałami.

Siedzisko po prawej stronie od wejścia we wnęce - koniecznie ławeczka drewniana,

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/wiatro1.jpg

 

Gdybym miała więcej miejsca zamiast ławeczki, chętnie wybrałabym krzesła kinowe surowe bez obicia, czasem można takie wyszukać na starociach.

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/12907218_2017802411777670_1691432029_n.jpg

 

Ściana taka:

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/SW Iron Ore-.jpg

 

Dodatki - stojak na parasole, półki:

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/wiatro2.jpg

 

Lustro, ciągnie mnie do okrągłego...

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/w620_h800.jpg

 

I drzwi wewnętrzne wiatrołapu w kolorze białym z przeszkleniem wokół też:

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/wiatro3.jpg

 

Źródło zdjęć: Pinterest

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TsunamiM nie wiem czy to HS :D wiem, że były 2 rodzaje drzwi przesuwnych jedne z progiem, drugie bez. My mamy te z progiem (tańcze) i w tych można było miec klamkę automatyczną, przekręcach i same się dociskają z uchyłu, albo manualne trzeba ręka docisnąć :) My chcielismy ten automat, ale ja mądra tylko to powiedziałam, oczywiście nie sprawdziłam czy w zamówieniu zmienione, bo zapomniałam :/ i mamy manualne :) trudno, przyzwyczaję się :D

 

drewniana ławeczka jest sliczna :) w sumie wystarczy kupić kawałek drewna i zabejcować :D nooo i zaimpregnować pewnie tez ;) też o takiej myslałam, no ale mąż...... i jego zrzędzenie :D

 

ta ściana z desek jest inspirująca :D ale nie... nie ugnę się, mam za mało miejsca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputek, aha to Wy macie PSK, raczej. Toteż chyba mnie ten automat nie dotyczy :p

 

Ściana może być z desek takich grubszych, ale ta na tym zdjęciu jest zrobiona ze sklejki o grubości może 0,5 cm, pomalowanej na biało. :) Babka pisała,że ta ściana kosztowała ją 50$ :))) Także na pewno nie masz za mało miejsca haha :)

 

Jeszcze lampa do wiatrołapu. A raczej żarówka, na żółtym kablu. Oświetlenie będzie na fotokomórkę.

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/zolta.jpg

 

A żarówka musi być akurat tutaj, bo mam sentyment. Prawie 4 lata mieszkamy w naszym obecnym mieszkaniu i dorobiliśmy się lamp do każdego pomieszczenia, oprócz przedpokoju. I tak już zostało Wisi tam taka paskudna żarówka, na paskudnym kablu. I nikomu to nie przeszkadza. Wobec tego w nowym domu też zostanie żarówka, może tylko mniej paskudna. :)

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne inspiracje na wiatrołap!

Ja podobnie - podłoga drewnopodobna, a zabudowa na biało. Specjalnie powiększyłam sobie trochę wiatrołap, żeby zmieściła się szafa. Niestety z zabudową będę musiała jeszcze poczekac... Ale pomysł na tapetę świetny i chyba też sobie zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, już konkretne inspiracje! :)

U mnie też ławeczka i drzwi z przeszkleniami po bokach lub podwójne przeszklone

 

Ściana z boazerii piękna, lustro okrągłe, żarówka na sznurku, wazon na parasole, tapeta i podłoga w jodełkę - powinno fajnie zagrać, nie mogę się doczekać :)

 

Ogrodzenie się robi, czy przerwa ze względu na pogodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputek, HSa się nie uchyla, tylko przesuwa i jest bez progu.

 

Ogrodzenie się nie robi. :( Pogoda się zbuntowała, ale moje chłopy (tata, brat i mąż) mają wolny piątek i sobotę. Zobaczymy co się im uda zrobić. :) Ja oczywiście jako główny nadzorca (z batem w ręce), będę pilnować, by praca szła sprawnie :p

 

Ale dziś się bardzo zmartwiłam, bo moje 3,5-letnie szczęście wstało rano i zaczęło zezować. :( Najgorzej, że muszę czekać do jutra, by do jakiegoś okulisty się dostać. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa tylko włąśnie sobie uświadomiłam, że przez suwankę nie jest tak jak chciałam i nie mam w środku białych okien. Ale raczej jestem zdecydowana połączyć okna winchester z białymi drzwiami. Widziałam takie zestawienia i nie gryzie się to, wręcz przeciwnie - bardzo ładnie się komponuje, gdy całość wnętrza jest odpowiednio zaaranżowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...