Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

Aaaa tylko włąśnie sobie uświadomiłam, że przez suwankę nie jest tak jak chciałam i nie mam w środku białych okien. Ale raczej jestem zdecydowana połączyć okna winchester z białymi drzwiami. Widziałam takie zestawienia i nie gryzie się to, wręcz przeciwnie - bardzo ładnie się komponuje, gdy całość wnętrza jest odpowiednio zaaranżowana.

 

Ja mam okna winchester i białe drzwi no prawie bo przez środek leci pasek forniru mnie pasuje ale wiadomo to kwestia gustu nic przynajmniej mnie nie gryzie.

 

Ławeczka dla mnie drewniana ok tylko może podstawa biała bo zniknie na drewnianej podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękne wiatrołapowe inspiracje, a te przeszklone drzwi z przeszkleniami wokół są najpiękniejsze! :jawdrop: Też bym takie chciała, niestety tak mniej więcej od połowy w dół byłyby szybki upaćkane od mokrych psich nosów ;)

 

własnie sobie przypomniałam jak moje okna są upaćkane od mokrego ednego kociego nosa... ;)

 

też mi się podobaja te przeszklone drzwi, takie w stylu Ani z Zielonego Wzgórza - romantyczne! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, u mnie też to całkiem możliwe, w końcu jesteśmy psiową rodziną. Na Mazurach mieszkaliśmy w takim domku z oknami tarasowymi, moje młodsze dziecię co wieczór pędziło do tych okien z łapkami brudnymi z serka albo z kabanosem i malowało na szybach... :p

Także takie drzwi z wiatrołapu to nic, gorzej z moją czterometrową suwanką, którą będę musiała myć każdego dnia :p

 

Bejaro, całkiem słuszna uwaga odnośnie ławeczki, dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputek, tak 4 m szerokości. Jest ogromna, ale to takie nasze małe szaleństwo i marzenie. Nie mogę się jej doczekać! :)

Podejrzewam, że ŚDM popsują nam termin montażu, bo nic w przyszłym tygodniu nie będzie działało normalnie. :/

 

Dziś kolejna dawka inspiracji. Bardzo cieszy mnie planowanie małych powierzchni. Z to przerażają mnie te większe :p

Także mała łazienka już zaplanowana, prawie w całości. :)

 

Kolory: szary, biel i drewno.

 

Ustawienie jak na poniższym pierwszym zdjęciu - na wprost od wejścia wygodny prysznic - 1,20m x 1m, połowa za nieruchomym szkłem, bez drzwi, bez brodzika.

Toaleta i mała umywalka po prawej stronie. Szafka pod umywalkę bardzo minimalistyczna - drewniana lub po prostu drewniany blat. Lustro - muszę zobaczyć to pomieszczenie i ściany, żeby sobie to zwizualizować. Może jakaś większa tafla?

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/malal.jpg

 

Półki. Okienko w prysznicu jednak zostaje, jest tak wysoko, że nikt tam głową nie sięgnie, pod okienkiem zostaną jeszcze zrobione równe dwie wnęki/półki.

Półka nad drzwiami do przemyślenia - może nie na papier toaletowy :p Ale na ręczniki już chętniej.

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/malal1.jpg

 

I mały akcent humorystyczny na drzwiach.

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/malal2.jpg

 

Jeśli chodzi o oświetlenie - pod prysznicem duża lampa sufitowa ledowa. W pozostałej części łazienki oczka punktowe i kinkiety przy lustrze. Wszystko osobno załączane.

Drzwi białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż do dziś nie ogarnia, który pstryczek które światła załącza, a sam to montował ;)

Nad prysznicem mamy oczka sufitowe osobno załączane i w sumie rzadko z nich korzystamy, wystarcza światło z pozostałej części łazienki.

Czasem sobie myślę, że fajnie by było móc przyciemnić światła, zwłaszcza gdy biorę kąpiel w pianie i nigdzie mi się nie spieszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj, będzie! :D

mother_nature, rozumiem to doskonale, bo mój mąż też ma w poważaniu pstryczki i nigdy nie przywiązuje wagi do tego, który odpala które światło ;)

Ale tak myślę, że w założeniu w tej łazience głównie będzie się korzystało z toalety, więc nie ma potrzeby odpalać dużej lampy, która będzie pod prysznicem za każdym raze, gdy ktoś chce siku.

Zastanawiam się tylko czy szkło od prysznica zrobić mleczne czy przezroczyste. Wydaje mi się, że mleczne łatwiej utrzymać w czystości, biorąc też prysznic nie trzeba patrzeć na toaletę, tylko rzeczywiście będzie się miało te 5 min tylko dla siebie. :)

Ale czy nie skróci to optycznie bardzo i tak krótkiego już pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne inspiracje :) też moje klimaty ;)

 

Półka pod prysznicem jest super, obecnie mam takie dwie, tylko.... w domu zrobię je po przeciwnej stronie do prysznica. teraz mam na bocznej ścianie i gdy leje się woda po kosmetykach to później zostaja paskudne osady z kamienia i ciagle muszę czyścić :/ może to też dlatego, że półka jest z ciemniejszych fliz niż reszta łazinki. Ciekawe czy jak będę miała centralny zmiękczacz wody to kamień zostanie wyeliminowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputek, właśnie tak myślałam, że osad zostanie, ale niekoniecznie tylko z kamienia, zawsze z kosmetyków coś tam spłynie, więc domyślam się,że jeśli jest to zrobione z gładkich fliz - może być widoczne. Dlatego myślę o tych półeczkach w mozaice, kamyczkach albo płytkach o fakturze, na której wiem, że brudu nigdy nie widać! :D

 

Kurde, wiedziałam, że ŚDM nam pokrzyżują plany. Montaż okien miał być w poniedziałek... Ale niestety,będzie dopiero 1 sierpnia.

Kurde przeżyjmy ten nadchodzący tydzień jakoś, bo jak widzę wszystko będzie zamknięte/nieczynne/nieosiągalne. Teraz nawet jakieś komunikaty wydano, że może paliwa na stacjach zabraknąć... A ja w samym epicetrum tego szaleństwa - w Łagiewnikach... Cholera!

 

Z pocieszających nowin - ścianki chyba stanęły (inspekcja będzie w piątek!), ogrodzenie przyszło w całości już, także w piątek wypożyczamy wiertło i fruuu :)

Zamówiłam sosnowe drzwi do pomieszczenia gospodarczego, które będzie nieogrzewane i z osobnym wejściem. Kupiliśmy 400 metrów kabla elektrycznego! Start 1 sierpnia ;)

Na 25 sierpnia zaklepani tynkarze, umowa z wykonawcą rekuperacji podpisana - montaż ostatni tydzień sierpnia. Później ekspresowo hydraulik, wylewki i bufor :D Raczej już na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wiedziałam, że ŚDM nam pokrzyżują plany. Montaż okien miał być w poniedziałek... Ale niestety,będzie dopiero 1 sierpnia.

Kurde przeżyjmy ten nadchodzący tydzień jakoś, bo jak widzę wszystko będzie zamknięte/nieczynne/nieosiągalne. Teraz nawet jakieś komunikaty wydano, że może paliwa na stacjach zabraknąć... A ja w samym epicetrum tego szaleństwa - w Łagiewnikach... Cholera!

 

Nakup wody, konserw, cukru, herbaty, mąki i tego typu rzeczy i zabarykaduj się na tydzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam już zapasy przed Świętem Drenażu Małopolan, na wypadek gdyby towaru w sklepach miało braknąć czy innych utrudnień. W przyszłym tygodniu chcielibyśmy wylać wieniec i słupy ale nie wiadomo czy z którejkolwiek betoniarni będą w stanie dojechać....

O paliwie nie słyszałam :o Gdzie taki komunikat przeczytałaś? Normalnie masakra jakaś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O paliwie nie słyszałam :o Gdzie taki komunikat przeczytałaś? Normalnie masakra jakaś!

 

Między 27.07 a 01.08 występują ograniczenia i zakazy w przewozie niektórych towarów - w tym paliwa właśnie. Jakie są jeszcze inne towary to nie wiem, ale nei zdziwiłabym się, gdyby beton też... :p

 

Zatankujcie do pełna i nie ruszajcie się z domu jeśli nie musicie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...