Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

Z inteligencją domową nie pomogę, ale zajrzyj do wątku Autorusa. On się zmaga z różnymi nowoczesnymi rozwiązaniami i fajni ludzie się tam kręcą. Wydaje mi się, że dość niedawno była dyskusja o różnych inteligentnych rozwiązaniach.

 

A tego „odzyskwie ściekowej” nie rozumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej pestko, odzyskwa ściekowa, takie urządzenie do odzyskiwania energii z zużytej ciepłej wody - szarej (tej z kąpieli i umywalek).

Znalazłam to kiedyś w jakimś czasopiśmie i teraz jakoś zaczęłam o tym myśleć, szczególnie, że producent zapewnia, że jest ona wydajniejsza niż panele solarne.

Niestety niewiele o tym jeszcze "słychać" w internecie.

Jest opatentowana, tylko jeden producent, koszt 1800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka, widziałam ten wątek, ale niewiele z tego rozumiem ;)

Ogólnie te mądre rzeczy, co tam piszą, to nie dla mnie. Ja potrzebują łopatologicznego wytłumaczenia. :)

Chociaż wydaje mi się, że ta odzyskwa miałaby sens, gdyby na piętrze był prysznic. A tak to z samych umywalek, ile cepła można zyskać? Pewnie niedużo. Z wanny zazwyczaj spuszczamy już zimną wodę, a pod prysznic na paterze już tego nie podłączymy. Także pomysł chyba umrze. :)

 

Pieniędzy oczywiście nie ma. :/ Zresztą nie spodziewałam się, że pojdzie gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ta odzyskwa i inne podobne, to bardziej ciekawostka. Ile tej wody trzeba by spuszczać, żeby to naprawdę był jakiś efekt. Bajer :)

 

 

Kasy nie ma, bo bank się zaparł, czy po prostu opóźnienie ? Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku wszystko trwa dłużej niż obiecywali ;)

Póki co czekamy w kolejce do rozliczenia, mam nadzieję, że się nie będą przyczepiać do niczego tym razem. Ale trwa to już tydzień. Dobrze, że są karty kredytowe :p

 

Może wyjdę na małą egoistkę, ale gdyby ruch drogowy w moich okolicach był taki jak przez ostatni tydzień przy ŚDM, to mogłabym tu mieszkać całe życie. :) Zero samochodów, zero korków, zero kolejek. Nawet mi te tabuny kolorowych, śpiewających ludzików nie przeszkadzają. Są przynajmniej młodzi i weseli, nie tacy, jak ci typowi łagiewniccy pielgrzymi, emerytki z różańcami w ręce i nosem na kwintę.

 

Chyba będzie mi tego brakowało od poniedziałku :p

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też wiecznie czekalismy na kasę... no, ale wszystko było w terminie :D maksymalnym, ale terminie.... Aczkolwiek ja tam napastowałam bank :p i dzwoniłaam kiedy będzie :D

 

słyszałam, że w Krakowie pustki! :) i tez uważam, że pielgrzymi ze ŚDM są sympatyczni ;)

 

O odzyskiwaniu ciepła ze zuzytej wody to nawet nie słysząłam.. :) ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o odzyskwie ściekowej, Jak myślicie warta inwestycji?

Myśmy zainstalowali taką odzyskwę z Dworku Polskiego. Trudno mi powiedzieć czy się opłaca. Jest taki wątek, jest też wypowiedź mwie (dom pasywny) o konieczności izolacji wszystkich jej elementów. Staraliśmy się to zapewnić. Zastanawia mnie czy będzie konieczność czyszczenia takiej odzyskwy, bo u nas niestety jest ona zbudowana za "geberitem". Ogólnie należę do ludzi, którzy lubią rozwiązania oszczędzające energię i zasoby naturalne, ale czy jest to funkcjonalne, trwałe i w jakim okresie się zwraca - trudno powiedzieć. Życzę powodzenia.

P.S. Odzyska w Dworku P. tylko do prysznica na piętrze - takie jest zalecenie producenta. Są też odzyskwy pod sam brodzi prysznicowy, ale to inne rozwiązanie.

Edytowane przez nk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nk, dzięki za informacje! :) Raczej na górze zrezygnujemy z prysznica, także odzyskwa nie miałaby sensu u nas.

Zaraz wyjeżdżam nadzorować pracę nad ogrodzeniem :D Dziś montaż podmurówki, jako że mierzyli tydzień temu słupki na wariata - będzie ciekawie. Jak pogoda dopisze to za tydzień zamontujemy hydrofornię i przyłączymy wreszcie studnię. :)

I czas na szambo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie rozpoczynam projekt TARAS. :)

Moja wiedza budowlana jest na bardzo niskim poziomie, nie mam naprawdę czasu czytać o wszystkim i zgłębiać każdy etap budowy. Czasem polegam na fachowcach do tego stopnia, że nawet sama nie czytam karty danego produktu, który wybieramy. Ale taras nad ogrzewanymi pomieszczeniami to coś nad czym się od dłuższego czasu niemal doktoryzuję. Szczególnie, że w tym zakresie dobrych rozwiązań jest jak na lekarstwo i ludzi mających o tym pojęcie też.

 

Decyzja zapadła - wybraliśmy system odwróconego stropodachu. I znalazłam wreszcie wylewkarza, który za przyzwoite pieniądze wykona nam wylewkę spadkową na całej pow. tarasu - ze spadkiem 2%. Start w nadchodzącym tygodniu.

 

Muszę zamówić 2,5 kubika piasku. I ma teraz pytanie - do czego jeszcze piasek może nam być potrzebny w dalszych pracach? Za transport płacę sporo, także mogę zamówić od razu więcej. Doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakieś plany ogrodnicze, a w ogrodzie ziemia słaba i będziesz nawozić ziemię ogrodniczą, albo gdy masz glinę i będziesz potrzebowała rozluźnić, to piasek rzeczny się przyda i to bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o Grentona męża, u nas będzie inteligencja ale w wydaniu Raspberry Pi + Domoticz.

 

Piasek jeszcze potrzebny jest do układania ścieżek, podjazdów. U nas trochę piachu zostało, ale czeka nas zrobienie schodów, tarasu, ścieżek, ogrodzenia, no i..glina na działce. Tak że pewnie jeszcze będziemy domawiać.

Ile płacicie za tonę? U nas było to 60 zł i dowóz każdorazowo 40/50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy zainstalowali taką odzyskwę z Dworku Polskiego. Trudno mi powiedzieć czy się opłaca.

Ogólnie należę do ludzi, którzy lubią rozwiązania oszczędzające energię i zasoby naturalne, ale czy jest to funkcjonalne, trwałe i w jakim okresie się zwraca - trudno powiedzieć.

 

Boszzzzzzz nareszcie ktoś z normalnym podejściem :D

Tak samo jak my - lubimy tego typu rozwiązania bez uporczywego wyliczania co i kiedy się zwróci i czy się opłaca.

Aktualnie montujemy instalacje do odzysku wody deszczowej.

 

Tsunami idziecie jak burza :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother, ja to nie wiem ile jeszcze dokłądnie mam za tonę. Jutro się dowiem. Ale na północy Polski jest dużo złóż, z których się piasek pozyskuje, w małopolsce jest chyba najmniej - stąd ta cena.

 

Jestem tak wk**** po dzisiejszym dniu (montaż okien, taras cd.,), że mnie szlag trafi. Muszę ochłonąć!

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...