Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam się Tsunami w Twoim dzienniku i dodaję do przypominajek i pozdrawiam zza północnej granicy KR ! :welcome:

 

Też brałam pod uwagę Wasz projekt, jednak odpadł w eliminacjach ze względu na zbyt duży metraż, trudne usytuowanie go na naszej działce (wjazd od południowego zachodu), aż wreszcie projektant nagadał nam, że tarasów na poddaszu się już nie buduje, bo trudno o szczelną izolację. Mnie osobiście bardzo podobają się takie tarasy, także będę z przyjemnością śledzić Wasze postępy :)

 

Garaż zaadaptowany dla psów - super pomysł ! Wrzuć proszę jakieś fotki Waszych czworonogów :)

 

Jakie wieści z banków ? Jak sobie przypomnę ten etap, to mi ciśnienie na 160 skacze ... :) Mam nadzieję, że u Was obejdzie się bez zaskoczeń !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujecie kocioł w kotłowni oraz dodatkowo kominek w salonie to polecam wykorzystać nasze rozwiązanie i zaoszczędzic koszty:

 

KOMINKI HYBRYDOWE NA PELLET I DREWNO.

 

Automatyczne rozpalanie i podawanie pelletu.

Automatyczne rozpalanie drewna

Czysta szyba

Otwieranie drzwi od kominka w celu odkurzenia - 1 raz w miesiącu

Zbiornik na pellet wystarczający nawet na 1 miesiąc.

 

Polecam:

http://www.iwonapellets.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wracam po dosyć nerwowym okresie oczekiwania na decyzje banków w sprawie kredytu. Wszystko się od stycznia poprzedłużało, pozmieniało i podrożało! :)

Ale już za nami. Umowa podpisana, jeszcze kilka chwil na pewne formalności i powinniśmy wjechać koparką na działkę za jakieś dwa tygodnie! :)

Chyba, że PKO będzie zwlekało z wypłatą pieniędzy z Książeczek Mieszkaniowych, co też jest bardzo możliwe! :p

 

Działka skoszona i czeka na nas cierpliwie. Mamy super sąsiadów, którzy po pierwszym spotkaniu, zaprosili nas na obiad. Mają małe dzieci, także nasza trzylatka jest wniebowzięta.

 

Poniżej zdjęcia naszej działki z widokiem na Beskid Wyspowy.

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/dzialka.jpg

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/dzialka1.jpg

 

Zdjęcia trochę krzywe - spadek na działce jest minimalny.

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam po dosyć nerwowym okresie oczekiwania na decyzje banków w sprawie kredytu. Wszystko się od stycznia poprzedłużało, pozmieniało i podrożało! :)

Ale już za nami. Umowa podpisana, jeszcze kilka chwil na pewne formalności i powinniśmy wjechać koparką na działkę za jakieś dwa tygodnie! :)

Chyba, że PKO będzie zwlekało z wypłatą pieniędzy z Książeczek Mieszkaniowych, co też jest bardzo możliwe! :p

 

Działka skoszona i czeka na nas cierpliwie. Mamy super sąsiadów, którzy po pierwszym spotkaniu, zaprosili nas na obiad. Mają małe dzieci, także nasza trzylatka jest wniebowzięta.

 

Poniżej zdjęcia naszej działki z widokiem na Beskid Wyspowy.

dzialka.jpg

dzialka1.jpg

 

Zdjęcia trochę krzywe - spadek na działce jest minimalny.

 

Fantastycznie! Już się zastanawiałam gdzie Ty zniknęłaś ;)

 

Zdjęcia niestety się nie wyświetlają :(

 

Ej, może ja Cię odwiedzę? ;] Porozmawiają sobie nasze chłopy o ogrzewaniu owsem i paszociągach, może razem coś mądrego wymyślą... :D Będę przez tydzień po świętach na Południu właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leila87 witaj! Nam na tym tarasie bardzo zależy. Także liczę na to, że zostanie zrobiony tak, by żadnych mostków termicznych nie było! :) Nasze wnioski o kredyt były rozpatrywane przez bite 2 miesiące. Koszmar jakiś. Wciąż bez jakiegoś durnego papierka nie możemy ruszyć z transzami. Ale może (MOŻE) w przyszłym tygodniu coś będzie więcej wiadomo. Martwi mnie też PKO, bo się różne rzeczy o tym banku słyszy i nie wiem jak długo będą przekazywać nasze środki z Książeczek do naszego banku. Ech... :) Okazuje się, że żeby wziąć kredyt trzeba mieć bardzo duży zapas czasu i jeszcze większy zapas gotówki (zdecydowanie większy niż wymagany 15%wkład własny...) :) No ale koniec już blisko... :) I tym samem początek!

 

Niechaj, bardzo bym chciała, żebyśmy zaczęli za te 2 tygodnie. :) No zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek wytyczony, prąd docelowy mają podłączyć nam w ciągu dwóch miesięcy!!!

Nie mam zdjęcia ani jednego :/ Wszystko działo się tak szybko i było tyle załatwień, a prima-aprilisowo pomyliłam w piątek drogę i błądziłam 1,5 godziny, zanim dojechałam na naszą działkę :p

Także gdy wreszcie dotarłam, było już po robocie, a geodeci pakowali się do domu. :) :p

 

Czekamy, co dalej :)

 

Poczyniłam też pierwszą samodzielną inwestycję - kupiłam paczkę wkrętów do drewna z 28 zł! :) Aż się wzruszyłam ;)

 

Tyczenie domu - 550 zł

Drewno (paliki) z tartaku - 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...